Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi videóról? Ti megfogtátok a babátok kezét?

Figyelt kérdés
[link]
2013. márc. 6. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Azt, hogy a drnőnek nagyon igaza van, sajnos sokan nem így csinálják. Ő a legjobb gyerekorthopédus itthon.
2013. márc. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi fogtuk mert tényleg kérte, utána meg csalogattuk egymáshoz és tetszett neki. S lám semmi baja a 4 éves kislányomnak.
2013. márc. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pont ma hívtam védőnőmet ezzel kapcsolatban.Azt mondta ,hogy lehet sétáltatni persze nem sokat,mert rákap és akkor igényelni fogja a segítséget.Egyénként státusz vizsgálaton is kérdezik,hogy lépeget-e,ha fogjuk a kezét?
2013. márc. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem kezét sem fogtuk, amíg nem tanultak meg járni. A nagyobb lányom, aki most 4 és fél éves, nem is engedte meg, csak akkor lehetett kézen fogva vezetni, amikor már önállóan elindult. A kisebbik lányom, aki most 23 hónapos, szintén nem igényelte a kézfogást, bár ő azért próbálkozott. A nagyobb 16, a kisebb 11 hónapos korában kezdett járni önállóan.

Egyébként teljes mértékben egyetértek a videón elhangzottakkal: sokat lehet ártani azzal, ha olyan mozgásra "kényszerítjük", amire még nem érett meg fizikailag, vagy idegrenszerileg. Csak sajnos nagyon sokan beleesnek abba a hibába, hogy más gyerekével hasonlítják össze a sajátjukat. (ha ő már 11, 12..stb. hónapos korában jár, akkor az enyémnek is kell)

2013. márc. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De miért "kényszerítés" az, ha segítesz neki? Mi hátránya lesz később? Ezt komolyan kérdezem. Mi is megfogtuk a kezét, mert az biztonságot jelentett neki, mégis amikor elindult magától, nagyon biztosan ment.
2013. márc. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Azért írtam, hogy "kényszerítés" (és szándékosan idézőjelben!), mert nem önállóan végzi a mozdulatot. És miért nem? Azért, mert még nem érett meg rá, fizikailag vagy/és idegrendszerileg nem alkalmas az önálló járásra. Ha megérik erre a mozgásformára, nem kell neki semmilyen segítség.
2013. márc. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Oké, de mi hátránya lesz ebből? :) Mert mindig csak az hallom hogy mindent magától tanuljon meg, de hogy konkrétan mi baja lehet később a segítségből, azt nem tudom.
2013. márc. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyensúly és izületi problémáis lehetnek leginkább.
2013. márc. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2013. márc. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem vezetgettem soha. Sokat olvastam a témáról és így láttam jónak. Kérdeztem ortopéd orvost, gyógytornászt is, ők is tiltották a vezetgetést, amíg a baba nem megy egyedül. Ami józan paraszti ésszel átgondolva is logikus: ha a baba még nem érett agyilag és fizikailag egy tevékenységre, és mi ezt ráerőltetjük, akkor az egy természetellenes dolog.

Ha vezetgetve van, semmi nem motiválja arra, hogy magától is megpróbáljon elindulni, mert tudja, hogy úgyis segít majd neki valaki. Nem tanul meg egyensúlyozni. És esni sem, nem fogja tudni, hogy mit csináljon, ha "esni készül", nem tudja majd, hogy a kezét kell letenni, és egy kisebb eséssel is nagy sérüléseket szerezhet. Ha fogja valaki a kezét, akkor egy teljesen természetellenes testtartást vesz fel, totál más milyet, mint járásnál, emiatt később megint csak sokat eshet, mert nem tanulja meg, hogyan kell tartania magát járáskor. És még egy csomó érvet mondtak a vezetgetés ellen. És a bébikomp ellen, mert szinte ugyanezen okok miatt káros lehet...

2013. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!