Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan anyukákról akik nem tudnak helyesen írni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 13:14
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
60%
Hidd el én sem ez alapján ítélem meg az embert, csupán nem értem, hogy egy felnőtt nő, anya, hogy nem képes erre odafigyelni, mikor egyből aláhúzza pirossal a helytelenül leírt szót. Legalább annyi lehetne benne, hogy akkor már megnézi, hogyan kell jól leírni.
2012. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom miből gondolod,hogy azok műveletlen anyukák.Lehetnek ugyanolyan műveltek,mint te attól,mert nem tudnak helyesen írni.

Félreértés ne essék,én sem vagyok büszke azokra,akik nem tudnak helyesen írni,de a műveltség nem feltétlen ebbe mutatkozik meg.Sőt,ha kimész az utcára,plázába stb. akkor láthatod,hogy még plakátokon,közszolgálati felhívásokon is előfordulnak rosszul írt szavak,pedig az aztán átmegy pár emberen.Nem egy évfolyamtársam volt,akinek még az egyetemen is gyatra volt a helyesírása,aztán mégis lediplomázott.És persze a hiba méretétől is függ.Nem értem mi alapján ítélkezel látatlanban.

3 hónapos kislány anyukája

2012. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem te nem ismered az ítélkezés szó jelentését. :) Én úgy gondolom, hogy ha valakiben van némi intelligencia, az kijavítja hibásan leírt szót, miután látja, hogy a gép aláhúzta pirossal. Szerintem aki ennyire nem képes, az igénytelen. Ettől még persze lehet jó anya, ezt senki nem vitatta.
2012. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
81%
Én meg sajnálom az olyan primitív és rosszindulatú anyukák gyerekit, az olyanokét mint te kérdező,hogy ezen csámcsogsz,én pl kicsit dislexiás és dizgráfiás vagyok,van hogy nem sikerül helyesen írnom annak ellenére sem hogy átellenőrzöm,nem az én hibám,ettől nem lesz semmi baja a gyerekemnek!
2012. máj. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
94%

Ezt írtad: "Sajnálom azokat a gyerekeket akik ilyen műveletlen anyukához születnek."

Nem gondolod, hogy az összetett mondat határára tenned kellett volna egy vesszőt?

Miért ítélkezel, ha te magad sem ismered az alapszintű helyesírási tudnivalókat?

2012. máj. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
71%

Első vagyok! Engem nem érdekel hogy ki tud helyesen írni, az iskolában én voltam a legjobb helyes író az osztályban, mégis akármilyen helytelenül írt valaki mindig kibírtam olvasni.Persze van ennek hátránya is, mert gyorsírónak nem mehet el, mert nem tud helyesen írni és ott nincs idő gondolkodni hogy is kell írni azt a szót.

A lényeg, hogy attól még senki nem lesz kevesebb mert nem tud helyesen írni!!!! Attól még a gyereke lehet hogy a legjobb helyes író lesz. Anyukám mikor kicsi volt nagyon sokat költöztek, és ebből kifolyólag nem is járt sokat iskolába, aztán megszülettek a kistestvérei és míg a mamám dolgozott, anyukám vigyázott a kistestvéreire és főzött, takarított, mert hát ugye valakinek pénzt is kellet keresnie! Na de anyukámnak csak 5 osztálya van, de ettől függetlenül, ő semmivel sem különb annál aki iskolába járt, míg ő otthon tevékenykedett és megtett mindent hogy az otthoni körülmények jók legyenek. Anyukám nem tud helyesen írni, és mikor meglátom hogy helytelenül ír, jókat szoktunk rajta viccelődni.

A tanulság az, hogy attól senki nem lesz különb mert nem tud helyesen írni!!!!!!! Inkább legyen jó anya, a helyesírás mellékes!!!!!

2012. máj. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
62%

Csak azt nem értem, miért kell közhelyeket pufogtatni. Annyira gyerekes ez a visszavágás, hogy "az a lényeg, hogy rendes anya legyen, tök mindegy milyen a helyesírása". Itt nem erről van szó. Egyszerűen igénytelen dolog úgy elküldeni az írást, hogy előtte nem javítja ki a pirossal aláhúzott szavakat. Ha már magától nem tudja a szavakat helyesen leírni, itt a segítség, de nem, ezzel sem foglalkozik. Szerintem ez kicsit primitív dolog, mert ezek szerint meg sem próbálja megtanulni az alapvető dolgokat. Itt most nem egy-két vesszőhibáról van szó, vagy egy-egy félregépelésről, hanem amikor azt írja, hogy "ijen-ojan, fojik az óra" (ilyet is láttam már)akkor elgondolkozom, hogy tényleg ennyire buták az emberek? Még egyszer mondom, nem "elítélem" ezeket az embereket csak nem értem, hogy lehet valaki ilyen igénytelen arra mit kiad a keze közül, vagy amit itt a gyakori kérdéseken elküld, mikor a gép még segítséget is ad azzal, hogy aláhúzza ami helytelen.

Lehet még egyszer lepontozni. :)

2012. máj. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos evvel a szóval hogy igénytelenség hiába dobálózol, mert aki nem tud helyesen írni, annak hiába húzza alá pirossal, akkor sem tudja hogy mit kell kijavítania!:)
2012. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
74%
Be lehet írni a keresőbe a szót és kidobja a helyes formáját. Sőt, van helyesírási szótár is. Feltételezem, tudja, hogyan kell kinyitni a könyvet és kikeresni a szót. :)
2012. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Minden egyes szót, mire beírkálja a keresőbe addigra lemegy a nap!:) Hagyjuk ezt a témát:)
2012. máj. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!