Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan anyukákról akik nem tudnak helyesen írni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 13:14
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
75%
Semmi! Nem tanultak meg helyesen írni!:)
2012. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
92%

Attól, hogy nem olyan iskolázott, nem jó a helyesírása még lehet nagyon jó anyuka. Az is lehet átokrossz szülő, aki millió iskolát és végzettséget szerzett.

Alapvetően nem szeretek rossz helyesírással találkozni, kicsit igénytelennek is tartom, de nem hozom összefüggésbe a szülőséggel.

Az már más, hogy a leckeellenőrzésben mástól kell majd segítséget kérni.

2012. máj. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
73%
Nem csak a művelt embereknek lehetnek gyerekeik.
2012. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ, mennyire helytelen. Néha én is vétek hibát, de ha annyira helytelen, hogy nehéz olvasni is, az zavar. Függetlenül attól hogy anyuka, apuka, vagy a sarki közértes írta.
2012. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Sajnálom azokat a gyerekeket akik ilyen műveletlen anyukához születnek. :'(
2012. máj. 24. 13:22
 6/43 krisztivan ***** válasza:
82%
A helyesírás és a műveltség nem mindig egy emberben találkozik.Lehet hogy nagyon sok könyvet olvasott van több diplomája is ettől még nem lesz jófej és jó szülő.Engem is zavar a rossz helyesírás de attól még lehet nagyon is jó ember:-))Ha végig gondolom akkor a nagymamám csak 5 elemit végzett és bizony nem tudott rendesen írni viszont nála jobb embert még mindig nem ismerek:-)))
2012. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy a helyesírás nem is feltétlen az anyuka hibája. A tesóm a harmadik egyetemét végzi és nagyon rossz a helyesírása. Súlyos diszlexiája volt, még kisegítőbe is akarták küldeni (akkoriban nem tudtak ezzel mit kezdeni). Nagyon sokat szenvedett az írással, sokkal többet tanult a nehézségei miatt, és bizony még ma is vét hibákat (hangzócsere).

Sajnálod ezeket a gyerekeket... Kicsit sznob vagy, nem? Sajnáld az etióp árvákat inkább...

2012. máj. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
66%

A középiskolai osztályomban a legjobb tanulók a legrosszabb helyesírók voltak. A helyesírásnak semmi köze a műveltséghez és az intelligenciához.

Ha te mégis így gondolod, akkor nagyon korlátolt ember vagy.

2012. máj. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
81%

Falom a könyveket, ponyvát szépirodalmat... amit épp megkívánok. Tanulok, nem csak a szakmámat, hanem "hobbi" szinten mindent pl a csillagászat, fizika, biológia, töri, művészetek...

De írni a mai napig nem tudok. A helyesírásom(hangzócsere, ékezet, ly-j, és a többi szavakon belül) azért nem gyatra mert itt van ellenőrző felhívja a figyelmem rosszul írtam, na de a mondataim szerkezete.... Néha mikor valamit 100olvasok vissza esik le, hogy xrul írtam, és zagyva.

Sem az ált iskolában sem a középsuliban sehol az istennek nem ment az édes drága nyelvünk hibátlan elsajátítása, ez van.

2012. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
93%

Édesapám szakmunkás iskolát végzett, sajnos pocsék a helyesírása. Mégis nekem ő a legjobb apa a világon. A tesóm közgazdász lett én meg orvos. Nem sajnálom magunkat, túdúnk hejesen irní. :)

Nem is értem, miért kell sajnálni a gyerekeket!?

2012. máj. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!