Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is türelmetlenek,...

Szerintetek is türelmetlenek, néha bunkók az emberek a kisgyerekes anyukákkal?

Figyelt kérdés

Azért itt kérdezem, mert talán nem vagytok elfogultak :-)

Többször előfordult, hogy bevásárlás, fizetés közben a lányom kiköpte a cumiját, ledobta a játékát. Felveszem, visszaadom neki - kb 10-20mp. Erre aki mögöttem áll, elkezd mélyeket sóhajtozni, néha be is szól hogy "más nem ér rá ennyire".

Ugyanez a tömegközlekedésen le-fel szálláskor. Nemhogy nem segítenek, de még kis híjál fellöki a babakocsit, hogy előttem tudjon le- vagy felszállni.


Akinek ezeken múlik, hogy odaér-e ahová siet, szerintem nem az én hibám.


Már 10 előtt és 15 után eszembe se jut boltba menni vagy tömegközlekedésre szállni, mert legalábbis anyagyilkosnak kijáró nézéseket és bánásmódot kapok.


Csak én látom így, aki benne vagyok?


Minden vélemény érdekel!

Köszönöm


2012. márc. 29. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 A kérdező kommentje:

Nem akartam vitát szítani! Az, hogy ti itt elkezdtetek a biciklisekről vitatkozni, az nem az én hibám. Köze nincs a kérdéshez.


De a választ megkaptam: ha gyereket vállalnék, nem léphetnék ki az ajtón anélkül, hogy valaki belém nem kötne.

2012. márc. 29. 19:46
 62/68 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A lényeg az, hogy ne játszd a mártírt, csak mert gyereket szültél, amit önként tettél. És ne várd el, hogy az életedben beállt változás másokat negatívan érintsen.


Ha normális vagy, nem kötnek beléd. Senkibe nem kötnek bele, ha normális.


Azt még megkérdezném, hogy idegenek hogy a búbánatba dörgölik az orrod alá, hogy nincs gyereked? Tán a nyakadban van egy táblán?

2012. márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
100%

Kettő megjegyzésem volna ehhez a "vitához"


Remélem minden bikilis és gyalogos is tudja, hogy pl. négy sávos úton nem lehet biciklizni. Tehát ha négy sávos út van és mellette járda, bicikli út sehol, akkor hol biciklizzek?


A másik. Pont most voltam lent a boltban, éppen lehajoltam a kosárért (kosártartó pont ott van, ahol be kell tolni a bevásárlókocsikat), amikor is egy jól megtermett 50-es férfi teljes erejéből nekemtolta a kocsit, épp hogy nem lökött fel, de szerintem az oldalam be fog kékülni. És amikor rászóltam, hogy azért meg kellene várni, hogy felálljak, úgy nézett rám, mintha nem lettem volna ott. Pedig nem vagyok olyan kis darab a 173 centimmel, ráadásul piros pulcsiban. És nem volt velem a gyerekem és nem tökölődtem, és kisvárosban lakom.


Ebből az a tanulság, hogy MINDENKI figyeljen egy kicsit jobban az embertársaira, mind az aki anyuka, vagy biciklis, vagy gyalogos, vagy autós.

2012. márc. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:

Bicikli babakocsi vitába nem akarok belefojni!


Viszont: vidék,nagyközség, 9 körül járunk a lányommal boltba, hogy addigra elfogyjon a usliba,dolgozni rohanók száma.

'7 hónapos a lányom,ügyesen sétál mellettem, és higgyétek el, idáig ha kétszer előre engedtek vela sorban a 17 hónap alatt sokat mondok. Nem várom el, rá kellett jöjjek, az emberek úgy gondolják,otthon van anyuka,ráér..stb.

Nemrég vásároltunk a lányommal, jött egy 50-es nő, és annyira nem volt tekintettel ránk,hogy első körben a lányomat fejen vágta a bevásrlókosárral, nem szóltan, nem sírt a lányom csak meglepődött, nem telik el 5 perc, elmegy mellettünk,és megint megüti a lányomat, úgy hogy lefejelte a narancsos rekeszt. Na akkor kicsit kifakkadtam, erre még neki állt feljebb,hogy béna a gyerekem,mert nem bír megállni a lábán, és minek járok gyerekkel vásárolni, hagyjam otthon,mert ők sietnek, meg kell főzni az ebédet,mert jön haza a család a munkából. pfff nekem nem kell főzni?? nekem nincs családom???És akkor egy öreg néni lökjek fel én is,mert álldogál előttem...És nem álltak be mögém a sorba,mert "nézdd,ott az a nő,aki ordibál, ne menjünk oda,mert biztos valamit kitalál megint"-mondja a bartánőjének.


Hát ha velem kekeckedik magasról letojom..,de ha a gyerekem bántja elszáll az agyam...

2012. márc. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért ez nagyon durva... Az ilyen embereket, mint ez a nő is, ki kéne tenni egy lakatlan szigetre. Sajnos mindenhol akadnak ilyen antiszociális barmok. De hidd el, aki ilyen, az bárkibe és bármibe bele tud kötni, nem csak a kisgyerekesekbe. Bár annál kevés gusztustalanabb dolog van, mint amikor valaki egy gyerekkel szemben fitogtatja az erejét. Érdekes, az ötvenes korosztály nagyon szereti mondogatni, hogy ezek a mai fiatalok. Hát én mai fiatal vagyok azt hiszem (25 évesen szerintem még mondhatom magam annak), de engem arra neveltek a szüleim, hogy a nálam kisebbekre, gyengébbekre, stb., legyek tekintettel, figyeljek rájuk. Legyen az gyerek, idős, beteg, sérült, és még sorolhatnám.
2012. márc. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:

Kedves #55


Azt azért szépen kihagytad, hogy CSAK AKKOR közlekedhet a kerékpáros lakott területen belül a járdán, ha az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan.


(a forgalom nagysága miatt nem lesz az út kerékpáros közlekedésre alkalmatlan)


Kedves #56!


"remélem még nem vagy 12 éves, ugyanis 12 éves korig lehet a járdán biciklizni."


Ezt mégis honnan vetted? Igazán kíváncsi vagyok rá, mert hogy a KRESZ ilyet nem ír, az tuti.


Vagy tudjátok mit? Egyszerűbb lenne, ha tanulmányozná mindenki a KRESZ 54.§-t


Gyalogosok figyelmébe meg ajánlanám a KRESZ 21.§-t.


Ennyi.

2012. márc. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
0%
halló, emberek!!! A SZTORI KAMU!!!
2012. márc. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:

Na jó, szerintem nem az volt a kérdés, hogy a biciklisek ismerik e a KRESZT vagy sem. A gyalogosok ugyanannyira nem ismerik, vagy tán még kevésbé. És ezt úgy állítom, hogy én magam gyalogos vagyok, nagy ritkán vezetek. De mikor gyalogosként is azt látom, hogy futkosnak át az emberek a 4 sávoson a legnagyobb forgalomban, félig meddig tömegbalesetet okozva, akkor azért elgondolkodom, hogy az iskolában miért tanítanak filozófiát (legalábbis nekem volt ilyen tárgyam), de KRESZT miért nem. Na mind1.


Kérdező! Egyértelmű, hogy nem akartál vitát szítani, csak sajnos úgy jött ki pár válaszadónál. Maradjunk annyiban, hogy sok ember nem adja meg a kellő tiszteletet és toleranciát a másik iránt, viszont az "nyugtasson", hogy ezek a népek nem csak az anyukákkal bunkók, mindenki mással is.

2012. márc. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!