Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is türelmetlenek,...

Szerintetek is türelmetlenek, néha bunkók az emberek a kisgyerekes anyukákkal?

Figyelt kérdés

Azért itt kérdezem, mert talán nem vagytok elfogultak :-)

Többször előfordult, hogy bevásárlás, fizetés közben a lányom kiköpte a cumiját, ledobta a játékát. Felveszem, visszaadom neki - kb 10-20mp. Erre aki mögöttem áll, elkezd mélyeket sóhajtozni, néha be is szól hogy "más nem ér rá ennyire".

Ugyanez a tömegközlekedésen le-fel szálláskor. Nemhogy nem segítenek, de még kis híjál fellöki a babakocsit, hogy előttem tudjon le- vagy felszállni.


Akinek ezeken múlik, hogy odaér-e ahová siet, szerintem nem az én hibám.


Már 10 előtt és 15 után eszembe se jut boltba menni vagy tömegközlekedésre szállni, mert legalábbis anyagyilkosnak kijáró nézéseket és bánásmódot kapok.


Csak én látom így, aki benne vagyok?


Minden vélemény érdekel!

Köszönöm


2012. márc. 29. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
én is átéltem már hasonlókat, ezért nem is szeretek busszal és vonattal járni, mert lelöknek róla
2012. márc. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
71%

Ha sejtésem szerint ez a történet Budapesten játszódik, akkor könnyű a válasz: ennyire lehet számítani a sok boldogtalan, frusztrált, agyonstresszelt, fáradt, idegbeteg embertől, akik elfelejtettek embernek lenni. Nagyvárosi betegség az idegbaj, a rohanás, a mogorvaság, a megértés teljes hiánya. Ahogy csökken a város mérete, kezdenek felszabadulni az emberek, észreveszik egymást, udvariasabbak.

Ha kiszáll néhány hering a dobozból, a többinek több hely jut, felszabadultabb.

Ne vedd magadra, ez nem a személyednek szól. Ez az adott emberről és az ő kis problémáiról szól, amiket nem tud kezelni.

2012. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
51%
Háh a másodiknak mennyire igaza van!
2012. márc. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
9%
Én ezt nem hiszem el. Megértem már jó pár évet, ráadásul egy óvoda-bölcsőde felett lakok, de ilyent még nem tapasztaltam. Kedves kérdező: talán nagyon unatkozol?
2012. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
84%
Én kisvárosban lakom, de itt is vannak hasonló emberek. Mondjuk én tojok rá. Volt már, hogy gyerekkel a karomon plusz másik gyerekkel előre engedtem a bácsit, mert nagyon "sietős" volt neki a boltban. Az ilyenre szót se pazarlok, az ilyen úgyse fogja fel. De terhesen is lazán lekönyököltek páran boltban, patikában, sztk-ban... Ilyenkor arra gondolok, milyen szegényes lehet az élete, ha ez az öröm számára, hogy "legyőz" egy kismamát.
2012. márc. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
77%
Ismerős a dolog nekem is. Amíg itthon voltam a fiammal, nekem is volt, hogy beszóltak, hogy nem mindenki ér rá úgy tötymörögni, mint én. Mindezt délelőtt 11-kor. Már elnézést, de az nem munkaidő? A legszebb az, hogy nem a gyerek miatt "tötymörögtem", hanem kicsúszott a cipőmből a lábam, és meg kellett állnom, hogy visszabújjak bele. Vajon ha nem babakocsival vagyok, nem gyerekkel, tehát nem lehet rólam megállapítani, hogy mennyire "érek rá", akkor is kaptam volna beszólást?
2012. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 A kérdező kommentje:

Igen, Budapest :-))


Nem unatkozok, csak érdekel mások véleménye. Azok az anyukák, akivel beszélgetek, ugyanezeket mondják. De ők (és talán én is) elfogultak, ezért kérdezek másokat is.

2012. márc. 29. 14:31
 8/68 anonim ***** válasza:
95%
Épp a minap éltem át: anyuka 3 év körüli kisfiával és egy babakocsival utazik az 50-es villamoson. A kocsi be volt tolva egy négyes ülés közé, ahol anyuka és a kisfia ült. Felszállt egy 50 körüli hölgy, már álltam föl, hogy adom át a helyet, erre azt mondta, nem ül le. Egyenesen odament a babakocsis anyához, hogy hogy képzeli, hogy elfoglal 2 helyet, ő meg nem tud leülni. Anyuka erre annyit mondott, hogy sajnos máshogy nem fért el a kocsi, és nem tud a kb. 10 hónapos gyerekkel a kezében piacra menni, nagyot oviba vinni, hasonlók. A hölgy erre ingerülten hozzávágta: Talán nem kéne összevissza szülni, ha nem telik autóra... Na, anyuka ott aztán helyretette a banyát, szívem szerint én is beszóltam volna neki, de inkább csak nevettem. A másik, amikor hasonló eset, és a nő közölte, hogy tegye arrébb a babakocsit az amúgy tömött buszon, mire megkérdezte, hogy esetleg kösse-e a villamos után, vagy mit csináljon a babával.
2012. márc. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
91%
Ha ezt a kérdést tegnapelőtt teszed fel, akkor nagyon elcsodálkoznék, de tegnap láttam egy jelenetet, így egyet kell, hogy értsek. Buszmegálló, várunk a távolsági buszra. Végre beáll, de a buszsofőr nem az első ajtót nyitotta ki először, hanem a hátsót és rögtön hátra szaladt segíteni a babakocsis hölgynek. Az első ajtó mellett állók meg úgy toporzékoltak, meg hangosan megszólták a buszsofőrt, hogy igazán kinyithatta volna az ajtót, meg ők már öregek stb stb. Mintha legalábbis előbb érnének haza, ha fél perccel előbb nyitja ki a felszálláshoz használatos ajtót, amikor a járat így is úgy is félkor indul el. Durva.
2012. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
63%

Én pedig nem hagyom hogy bárki is beszóljon. Nekem is van szám, és nem félek kinyitni :-)

Az Isten mentse meg azt aki rám merne szólni hogy ő nem ér rá ennyire....


Egyébként erre mifelénk ez nem tapasztalható. Itt vidéken nyugi van, nem rohannak az emberek, ráérnek.

2012. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!