Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is türelmetlenek,...

Szerintetek is türelmetlenek, néha bunkók az emberek a kisgyerekes anyukákkal?

Figyelt kérdés

Azért itt kérdezem, mert talán nem vagytok elfogultak :-)

Többször előfordult, hogy bevásárlás, fizetés közben a lányom kiköpte a cumiját, ledobta a játékát. Felveszem, visszaadom neki - kb 10-20mp. Erre aki mögöttem áll, elkezd mélyeket sóhajtozni, néha be is szól hogy "más nem ér rá ennyire".

Ugyanez a tömegközlekedésen le-fel szálláskor. Nemhogy nem segítenek, de még kis híjál fellöki a babakocsit, hogy előttem tudjon le- vagy felszállni.


Akinek ezeken múlik, hogy odaér-e ahová siet, szerintem nem az én hibám.


Már 10 előtt és 15 után eszembe se jut boltba menni vagy tömegközlekedésre szállni, mert legalábbis anyagyilkosnak kijáró nézéseket és bánásmódot kapok.


Csak én látom így, aki benne vagyok?


Minden vélemény érdekel!

Köszönöm


2012. márc. 29. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
85%

Őszinte leszek :egyiknek se!Mert:Amikor baleseteztem és buszon kellett hazajönnöm le se sz*rta senki hogy térdeimnél agyonszakadt vérző lábbal állok!Öregeknek csúcsidőben nem véletlen nem adom át...(mehetne máskor is piacra szitu),pocakos kismamának ha nem olyan a stílusa,hogy mekkora paraszt mindenki amiért nem adja át a helyét,akkor át szoktam adni.Kisgyereknél dettó ez a helyzet,mert ha arra hogy rugdossa a 100 odaszólásra is az embert van esze meg teszi a neveletlen fejét akkor tanuljon meg állni.


,,márpedig én akkor sem fogok az úttesten biciklizni. nem akarom magam elüttetni és kész. és egyáltalán nem tartom balesetveszélyesnek azt, hogy a járdán biciklizek, mert nem hajtok gyorsan. figyelek a gyalogosokra. ha épp annak érzik szükségét, hogy négyen sétáljanak egymás mellett (!) akkor sem kezdek el velük ordítozni... sosem mentem még neki senkinek. de egyébként meg, tudjátok mit, inkább egy biciklis menjen neki egy gyalogosnak, mint egy autó egy biciklisnek."


Teljes mértékben egyet kell értenem veled.Itt a jó idő Én is szoktam bőven kerékpározni,bevallom Én már mentem neki sikeresen durr bele módjára gyalogosba,de ennek az volt a miértje,hogy ha már nekem a full balesetveszélyen úton kellene mennem akkor Ő hipp-hopp mi a f*szt keresett az Én kerékpársávomban??? Szempillantás alatt sikeredett elém kerülnie ,esélyem nem volt kikerülni.


Én is azt vallom,hogy azért mert vannak gyalogosok nem fogom magam elüttetni egy jaszkarizós friss jogsissal mert ,hűű de kicseszett menő hirtelen berántani a kormányt egy kerékpárosnál.Volt egy olyan szitum is amikor jöttem a piacról,jól megrakott hátimotyómmal ,szerettem volna a kerékpárút felé venni az irány és ennek csak egy lehetséges útvonala van,40-50 körüli asszonyság elindult barra ,és egyből irányt váltva ,úgy hogy baccik hátranézni egyből jobbra! Még csak csak ki tudtam kerülni.Szép lassan csörgedeztem mögötte mire elértünk az út patkáig ,kinéztem nem jött semmi át szerettem volna tekeri ahol már vár a kerékpárutam erre (körül se nézett a nő) fogja magát és elém sétál!Megint kikerültem bár már ráordítottam ,hogy döntse el merre megy és láss csodát még VELEM kezdett el ordítani,hogy mi a facct csinálok?Hogy van ehez pofám és TAKARODJAK arrébb mert Ő arra akar menni!Jah pláne:Én neki mentem és fellögtem!!! Magyarán a agyonfestett még mindig hithűen plázapics*nak képzelő öreglány megbotlott a patkában a tűsarkújában és Én löktem fel!(szerinte) ...De ezt is csak az bizonyította hogy fél perc se telt bele és egy autós bőszen dudált rá mert átment a tiloson...no comment

2012. márc. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
40%
nem nagy az esélye hogy elütnek, ha szabályosan közlekedek? te most meg akartál nevettetni? sikerült. mondd már meg nekem, hogy miért zavar annyira a biciklis a járdán?mert normálisan sétálsz rajta, vagy mert az egészet elfoglalnád csapatostul, és abban zavarnak?
2012. márc. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
33%
Én ilyet nem tapasztaltam, legfeljebb tiniktől.
2012. márc. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
67%
Nem, nem abban zavarnak, én tudok helyesen közlekedni:) Abban zavarnak, hogy jön kettő szemből, meg egy mögöttem, és nekem kell félreugrani, különben fel van háborodva, mikor ő közlekedik szabálytalanul.
2012. márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsánat, én ugyan nem vagyok biciklis, szóval elfogult sem vagyok, de a KRESZ szerint a kerékpáros közlekedhet járdán (GYALOGÚTON nem!), ha maximum 10 km/h sebességgel halad, és a gyalogosokat nem zavarja. Szóval teljesen jogosan közlekedik a járdán.


Igaz, én sem örülök neki, ha valaki biciklivel jön velem szembe, vagy pláne, ha mögöttem jön, mert nem is hallom. Erről viszont nem a kerékpáros tehet, sajnos elég kevés helyen van bicikliút. Nálunk (Pécs) legalább is szinte semmi. Igaz, itt elég kevesen közlekednek így hosszabb úton, hiszen csupa emelkedő mindenhol. De pl. itt, az egyetem környékén, ahol lakom, elég sokan járnak bicajjal. Hála a jó égnek, ők azért többnyire az úton közlekednek, főleg a külföldiek, de őszintén szóval én nem merném, ha a helyükben lennék.


Abban is lehet valami, hogyha gyerekkel vagyok, jobban zavar ez a helyzet. Négyévesen azért sokszor megteszi, hogy hirtelen irányt vált, meglát valami érdekeset, odamegy megnézni. Akik itt nálunk a járdán bicajoznak, azok általában össze-vissza cikáznak, nem is lassan. Én még félre tudok lépni, ha azt látom, hogy nem fog tudni kikerülni, mert túl gyorsan jön, de a gyerek észre se veszi.

2012. márc. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
67%

miamanó: remélem még nem vagy 12 éves, ugyanis 12 éves korig lehet a járdán biciklizni. Az úttest jobb szélén kell biciklizni, kivilágítva. A kezeddel kell "indexelned". Nagyon fontos: ZEBRÁN NEM SZABAD ÁTTEKERNI!!! Csak áttolni a biciklit. Imádom amikor olyan bicikliznek akik kreszkönyvet csak 2 méterről láttak. Esküszöm mégegyszer meglátok valaki zebrán bringázni, lelököm a francba. Ja: a piroslámpa rátok is vonatkozik.


Én is szoktam bringázni, nyáron a balatonparton, szabályosan.

2012. márc. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
42%
én alapból nem kedvelem a kisgyerekes anyukákat, azt hiszik ők a világ közepe csak mert gyereket szültek.
2012. márc. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 A kérdező kommentje:

Szóval összegezve: igen, türelmetlenek vagytok, mert ők most lassúbbak.


Ennyit szerettem volna tudni. Kijavítanám magam: még nincs gyerekem, amit többször az orrom alá is dörgölnek (28 éves vagyok) idegenek. Csak tudnám, hogy ha valaki nem akar babakocsis anyukát kerülgetni, mi a tökömért panaszkodik, hogy kevés magyar van meg hogy nem szülnek a fiatalok? Hát többek között ezért sem szülnek/szülünk!

2012. márc. 29. 19:24
 59/68 anonim ***** válasza:
tehát hazudtál kérdező??
2012. márc. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
21%

"Nem unatkozok, csak érdekel mások véleménye. "


vagy inkább unatkozol és vitát akartál szítani. gratulálok.

2012. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!