Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is türelmetlenek,...

Szerintetek is türelmetlenek, néha bunkók az emberek a kisgyerekes anyukákkal?

Figyelt kérdés

Azért itt kérdezem, mert talán nem vagytok elfogultak :-)

Többször előfordult, hogy bevásárlás, fizetés közben a lányom kiköpte a cumiját, ledobta a játékát. Felveszem, visszaadom neki - kb 10-20mp. Erre aki mögöttem áll, elkezd mélyeket sóhajtozni, néha be is szól hogy "más nem ér rá ennyire".

Ugyanez a tömegközlekedésen le-fel szálláskor. Nemhogy nem segítenek, de még kis híjál fellöki a babakocsit, hogy előttem tudjon le- vagy felszállni.


Akinek ezeken múlik, hogy odaér-e ahová siet, szerintem nem az én hibám.


Már 10 előtt és 15 után eszembe se jut boltba menni vagy tömegközlekedésre szállni, mert legalábbis anyagyilkosnak kijáró nézéseket és bánásmódot kapok.


Csak én látom így, aki benne vagyok?


Minden vélemény érdekel!

Köszönöm


2012. márc. 29. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
59%

Ott közlekedjenek a biciklisek, ahol ezt a helyi szabályozás megengedi. Nálunk például tilos biciklivel közlekedni a járdán, ha nincsen kijelölve bicikliút. Ahol nincsen, ott az úttesten kötelesek menni a bringások, természetesen a legszélén, az autóforgalmat nem zavarva.

Ennek ellenére sokan mennek a járdán, őket büntetik is szorgalmasan. Ha nézegetem a bringákat az úton, valahogy elvétve látok csak szabályosan felszerelt kerékpárt, csengő csak elvétve akad, lámpa és láthatósági se sok van. Ha megnyomom a zebránál a gombot, hogy váltson a lámpa, akkor csak az autósok állnak meg, a bringás megy tovább, mintha nem vonatkozna rá a KRESZ. Amikor aztán kiszedik őket a sorból, megy a szentségelés.

Gyalogos dettó, ott megy át, ahol az úttest mellé ért. Őket is levillogják, megy a figyelmeztetés, néha bünti. Velük kicsit elnézőbbek a rendőrök.

Az autósok abszolút külön téma, de ők komolyabban veszik, még ők a legfegyelmezettebbek. Nyilván, mert az autó veszélyes üzem.

Szóval lehet mindenfelé mutogatni, mert minden közlekedőnek megvan a maga marhája. Addig nincs nagy baj, amíg nem történik komoly baleset, utána viszont már lehet óbégatni.

2012. márc. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
33%

Szerinted aki járdán biciklizik, az nem balesetveszélyes? Itt nálam (Kispest) nagyon sok van, és nem kicsit ijesztő, mikor nuku csengő, hátam mögül jobbról-balról jönnek, én találjam ki, hogy merről fog kerülni.


Mert rám még egyszer nem csengetett biciklista, és komolyan mondom, nagyobb az esélye, hogy egy biciklis üt el, mint egy autós, mert az autót látom, de a biciklit se nem látom, se nem hallom, ha hátulról jön.


Persze, hogy jó mozgás a bicaj. Én is szoktam. Épphogy túrázni. Városban nem is álmodnék róla.


És nem mindenkinek van lehetősége, hogy a munkahelyén lezuhanyozzon. Vagy legyen 8 órán át izzadt, koszos?


És ennyi erővel lecsippenthetnénk a járdából nem csak a bicikliseknek, de a görkorisoknak, gördeszkásoknak, rollereseknek, de még a kocogóknak is kialakíthatunk egy kis sávot.


A biciklis közlekedés városba nem való. Gyalogos és autós is nehezen fér meg egymás mellett, akkor még adjuk hozzá a biciklist, aki ha autóval mész, lassú, ha gyalog, gyors, de egy biztos, a KRESZ-t nem ismeri.

2012. márc. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
88%

Szóvá soha nem tenném a dolgot, de gondolatban bizony én is szoktam néha bunkó lenni a kisgyermekes anyukákkal, és a tipikus "mari néni piacra megy hajnalban" típusú idősökkel. A helyemet átadom, előre engedem...stb.

Csak nekem már elegem lett ahhoz, hogy mindezt jópofizással tegyem meg.

Kelek 5-kor, kiérek épp a tömegközlekedéshez(reggelit készítek, pakolok, bedobom a szennyest) és sietnék be munkába vagy egyetemre.


Erre mi fogad a buszon?

Anyuka felszáll, adom át a helyet, ha esetleg én ülök. Gyerek hisztizik, ami nem a legaranyosabb tulajdonság, pláne nem reggel.

Végre leszállnék, anyuka utolsó pillanatig ül a helyén, persze előre engedem, mert így illik.

Hogy mi a hab a tortán? Hogy sietnék, de a már jól ismert ősanya létszükségét érzi annak, hogy a gyereket a BKV-n tanítsa meg a lépcsőzésre...


Sajnálom, ha megbántalak ezzel, mert nem az a célom, de igen, vannak helyzetek amikor megértem, ha valaki ferde szemmel néz rá egy ilyen, említett "ősanyára", de természetesen nem ezt tartom a követendő példának.


21/L

2012. márc. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
33%
márpedig én akkor sem fogok az úttesten biciklizni. nem akarom magam elüttetni és kész. és egyáltalán nem tartom balesetveszélyesnek azt, hogy a járdán biciklizek, mert nem hajtok gyorsan. figyelek a gyalogosokra. ha épp annak érzik szükségét, hogy négyen sétáljanak egymás mellett (!) akkor sem kezdek el velük ordítozni... sosem mentem még neki senkinek. de egyébként meg, tudjátok mit, inkább egy biciklis menjen neki egy gyalogosnak, mint egy autó egy biciklisnek.
2012. márc. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
31%
ja, és ha nem úgy közlekednének a gyalogosok a járdán, hogy az egészet teljes szélességben elfoglalják, akkor nem kéne félreállni és nem lenne min háborogni
2012. márc. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
85%

Csak benne van az emberekbe a bunkó anyuka típusú kép.

Nem vagyok még se anyuka, se nem biciklizek. Tömegközlekedéssel 2 hetente 2x járok..


Valóban idegesítő mikor két unatkozó anyuka a járda közepén egymás mellé tolva a babakocsit, leállnak és beszélgetnek...eközben a járda mellett padok vannak és hatalmas betonozott hely, erre a célra. De nem nem bírják betolni a babakocsit,és úgy dumálni. Továbbá mikor a sárba lök bele ,mert neki a járda közepén kell menni a babakocsijával.Ha a járda szélén menne, lenne hely kettőnknek, de egy anyuka nekem úgy nyilatkozott erről, akinek szóvá mertem tenni,hogy "és ha a cumi vagy a játék beleesik a sárba/tócsába?)Vagy mikor előttem totyog, járda közepén.... szólok neki,hogy "elnézést, egy kicsit félre tudna-e állni,hogy előre menjek?" akkor mi az ,hogy én.. és hogy ő kisbabával van, én meg fiatal vagyok kerüljem ki a pocsolyát..van mellette egy kis saras hely/ mért nem megyek át a másik oldalra?" Persze. vannak akik természetesen félreállnak, elnézést kérnek, mosolyogva megköszönöm és megyek a dolgomra :)


Biciklisek: nem értek egyet azzal, aki azt mondja,hogy túrázásra való. Közlekedési eszköz!!! pl. egyirányú utcán, egy sor kocsi (parkoló), meg egy kis hely az autósoknak.... nem mernék biciklizni úgy én sem,már elnézést...és vannak akik megállnak, megvárják míg elhaladsz, majd megy tovább. és van aki elmegy melletted és még rád is kiabál,hogy mi az ,hogy őt nem hagyom közlekedni...a járdán!:) Lehet kompromisszumképesnek is lenni,csak akarni kell!


Idősek:Imádom mikor vásárolok, és pont előttem hagyja ott a bevásárlókocsit ,vagy mikor majd fellök, mert ő mennyire sietne :D legutóbb kicsit többen voltak az egyik sorban, és félreálltam, hogy elmenjen, erre meglök a bevásárlókocsijával, de úgy,hogy ha nincs ott az én kocsim, orra esek.. erre , rám szól,hogy útban vagyok, és büdös kölyök, mért nem hagyok neki több helyet.

Mind a három említett példát leírtam, ha már szóba került, ezért bocsi!:)

2012. márc. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
33%
De a járda a gyalogosoké. Hadd menjenek már szabadon választott alakzatban.
2012. márc. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
50%
akkor viszont nem kell meglepődni, ha valaki megkéri őket hogy álljanak arrébb. érdekes felfogás ez! "hozzám mindenki alkalmazkodjon, mert én nem fogok senkihez!" gratu
2012. márc. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy a járda a gyalogosoké, de egy kulturált embernek nem esik nehezére félre állni, ha mégis jön egy biciklis. Én mindig ezt csinálom, és láss csodát: még sosem veszekedtem egy biciklissel se. Érdekes, hogy én ebből nem csinálok problémát, de más igen.


Egyébként így végig olvasva mások véleményét is, én is egyetértek azzal, hogy ez egy visa versa dolog. Tehát egyrészt a nem-anyák nagyon türelmetlenek, intoleránsak, másrészt az édesanyák azt hiszik, hogy a gyerekkel róluk szól a világ. Nem! Ha van lehetőségem nem hátráltatni, zavarni a másikat, akkor élek a lehetőséggel. Amikor gyalogosként a járdán közlekedek és egy csapat anyuka jön egymás mellett, mert nem tudnak ám egymás mögött a babakocsival, akkor igen is jogosan akadok ki. Mert nem akarok az árokba ugrani, de a forgalmas főúton sem szeretnék sétálni, köszönöm. A járdát amúgy is közlekedésre kéne használni és nem álmodozni, meg beszélgetni rajta. Feltalálták a parkot padokkal, ott lehet dumcsizni, de ne az egész járdaszélességet elfoglaló pozícióban úgy, hogy a többi gyalogost hátráltassam. Ez ilyen egyszerű.

2012. márc. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
30%

"márpedig én akkor sem fogok az úttesten biciklizni. nem akarom magam elüttetni és kész."

Akkor menj a járdán. Egyszer úgyis megbüntetnek. Mondjuk annak az esélye, hogy elütnek nem túl sok, ha szabályosan közlekedsz. Érdekes, én évekig jártam biciklivel, mégsem volt soha probléma.

De akkor ennyi erővel a kocsik is járjanak a járdán, nehogy összekoccanjon egy másikkal.

Én egyetértek azzal, hogy a járda a gyalogosoké. Olvass csak utána, egy biciklis nem mehet a járdán, ha nincs kijelölt bicikliút.

Ezt utálom a legjobban, mikor valaki nyomatja a hülyeségét orrba szájba, mikor mindenki mondja, hogy nincs igaza.

2012. márc. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!