Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is türelmetlenek,...

Szerintetek is türelmetlenek, néha bunkók az emberek a kisgyerekes anyukákkal?

Figyelt kérdés

Azért itt kérdezem, mert talán nem vagytok elfogultak :-)

Többször előfordult, hogy bevásárlás, fizetés közben a lányom kiköpte a cumiját, ledobta a játékát. Felveszem, visszaadom neki - kb 10-20mp. Erre aki mögöttem áll, elkezd mélyeket sóhajtozni, néha be is szól hogy "más nem ér rá ennyire".

Ugyanez a tömegközlekedésen le-fel szálláskor. Nemhogy nem segítenek, de még kis híjál fellöki a babakocsit, hogy előttem tudjon le- vagy felszállni.


Akinek ezeken múlik, hogy odaér-e ahová siet, szerintem nem az én hibám.


Már 10 előtt és 15 után eszembe se jut boltba menni vagy tömegközlekedésre szállni, mert legalábbis anyagyilkosnak kijáró nézéseket és bánásmódot kapok.


Csak én látom így, aki benne vagyok?


Minden vélemény érdekel!

Köszönöm


2012. márc. 29. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
37%

Hú, elég erős verseny, biciklisek vs. babakocsisok. Soha nem hittem, hogy ilyet mondok, de inkább a babakocsis.


A biciklisek nem tudnak közlekedni. Soha nem csengetnek, nem jeleznek, hogy merről fognak kikerülni. Akár autóval, akár gyalog közlekedsz, idegesítőek.

2012. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 A kérdező kommentje:

Én is biciklivel jártam dolgozni :-)) Szerencsére szinte végig volt bicikli út. Engem is idegesített, de nem csak a babakocsisok, hanem amikor a zebránál állnak a gyalogosok és a bicikliúton állnak. Nekik piros, nekem zöld, mégis nekik áll feljebb ha szólok :-)


Amúgy lehet, hogy ezek miatt a tapasztalatok miatt egy idő után az ember úgy áll hozzá, hogy megint egy bunkó babakocsis anyuka. Erre nem gondoltam :-(

2012. márc. 29. 15:08
 23/68 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyet látok én is, meg olyat is, hogy előreengednek, kedvesek és segítenek. Budapesten nevelem másfél éves kisfiamat.


Közértben engem mindig előreengednek (az idősek nem, de a többiek igen), nem mindig fogadom el, szituációtól függ. Volt a minap olyanban részem, hogy állok a sorban, karomon a kosár, másikon a fiam (nem merem már a sorban letenni, mert néha lepakolja a rágókat .)) A mögöttem álló 40-es férfi megkérdezi: "segíthetek?" ELőször nem értettem mit akar, aztán mondta, hogy fogná a kosaramat, mert biztos nehéz a két "teher" együtt. Mindezt egy tetkós, mellkasig szakállas motoros fickó kérdezte! Nagyon kedves volt :) MOndtam neki, hgy köszi de hozzá van szokva a karom :)


Velem általában kedvesek.


Gyereknevelésről annyit: 6 hónapos. Tudnod kell, hogy nem biztos, hogy te majd úgy tudod nevelni, hogy ne futkározzon............sok gyereknél habitus és életkori sajátosság. Nem az, hogy esetleg neveletlen legyen, hanem az, hogy kíváncsi és mindent meg akarjon nézni :)


Sok anyuka (főleg az elsőbabás, kicsi babás fiatal anyák) azt hiszik valóban, hogy mert szültek, világ állj, és őket mindenki mindenhol értse meg. Én anyuka vagyok, kisgyerekkel. Nekem az a tapasztalatom, hogy ez egy picit túl van lihegve.

2012. márc. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
100%
Biciklisek: csengő van?
2012. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
88%
de épp ez a lényeg! hogy nem kell (szabadna) relációjelet tenni biciklis meg babakocsis közé! miért nem férünk el egymás mellett? szerintem el lehetne férni! de a gyalogosok sokan úgy érzik, hogy a járda csak az övék, és teljes szélességbe elfoglalják. és ez már nem is érdekelne, már megszoktam, megoldom, lassan megyek, meg is állok, ha kell. de nekik ez nem elég, mert nem birják megállni, hogy ne szóljanak be, és akkor már elszakad a cérna. most akkor kössem fel magam, mert gyalog messze van ahova járok, de azért annyira nem, hogy megvegyem minden hónapba a bkv bérletet? vagy blicceljek? vagy menjek az autók között, anyukák? ha igen, majd a kisgyereküknek is ezt az alternatívát fogják javasolni? nem hiszem. az a gond, hogy az itt háborgó anyukák ugyanúgy nem vesznek tudomást másokról, mint ahogy a panaszaikban leírt emberek nem vettek tudomást róluk. nem különb itt senki a másiknál
2012. márc. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
24%
CSENGŐ! Használd! Vagy járj gyalog, ha annyira nehéz.
2012. márc. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen volt csengő és a saját biciklisávomban tekertem volna. Ők foglalták el.
2012. márc. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
85%
ki mondta, hogy nincs csengőm? sőt, mint ahogy már írtam, inkább meg szoktam állni, mint lecsengőzni őket az útról... most ez rosszabb??? azt is írtam már, hogy nem az a bajom hogy ott vannak, az övék IS a járda, hanem az, hogy annak ellenére, hogy nem csinálok nekik semmi problémát, beszólogatnak, folyton el vagyok küldve a .. ..ba. ennyi
2012. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 A kérdező kommentje:

Kicsit eltértünk a témától....


Én nem hiszem, hogy csak mert szültem a világnak a lábaim elég kéne borulnia. Azt valamikor naiv terhesként vártam, hogy majd átadják a helyet, de miután egy "kedves úriember" 8 hónapos terhesen felállított a metrón mert ő a fájós lába miatt nem tud állni, azóta nem nagyon várok segítséget. Tudok emelni, olyan babakocsit vettem amit elbírok és nem nagy bevásárlást intézek a gyerekkel.

Csak egy kis türelmet szeretnék. Annyit, ha nagyon siet valaki valahová és nem indul el 5 perccel korábban vagy bár nagyon siet de még beugrik a boltba akkor ne én legyek a hülye. Az sem zavar, ha előttem szál le vagy föl valaki a villamosra, csak az ha közben engem fellök.

2012. márc. 29. 15:26
 30/68 anonim ***** válasza:
15%
Bocs, de engem a bicikli szó is felidegesít, pláne így tavasszal. Már most száguldoznak össze-vissza. Soha nem fogom elfogadni, hogy vágjunk le nekik a járdából egy szeletet. Biciklizni menjenek a hegyekbe, ne a városba. Ez már csak az én kis magánvéleményem.
2012. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!