Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is türelmetlenek,...

Szerintetek is türelmetlenek, néha bunkók az emberek a kisgyerekes anyukákkal?

Figyelt kérdés

Azért itt kérdezem, mert talán nem vagytok elfogultak :-)

Többször előfordult, hogy bevásárlás, fizetés közben a lányom kiköpte a cumiját, ledobta a játékát. Felveszem, visszaadom neki - kb 10-20mp. Erre aki mögöttem áll, elkezd mélyeket sóhajtozni, néha be is szól hogy "más nem ér rá ennyire".

Ugyanez a tömegközlekedésen le-fel szálláskor. Nemhogy nem segítenek, de még kis híjál fellöki a babakocsit, hogy előttem tudjon le- vagy felszállni.


Akinek ezeken múlik, hogy odaér-e ahová siet, szerintem nem az én hibám.


Már 10 előtt és 15 után eszembe se jut boltba menni vagy tömegközlekedésre szállni, mert legalábbis anyagyilkosnak kijáró nézéseket és bánásmódot kapok.


Csak én látom így, aki benne vagyok?


Minden vélemény érdekel!

Köszönöm


2012. márc. 29. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 A kérdező kommentje:
Csengő: én használtam, de arra is csak beszóltak, hogy minek dudálom (!!!) le őket....
2012. márc. 29. 15:27
 32/68 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, azért azt sem mondhatod meg a másik embernek, hogy mikor induljon el otthonról, nehogy véletlenül feltartsd.
2012. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk akkor vonjuk be a gyalogosokat is ebbe a témába, akik úgy közlekednek, mintha a Váci utcán lennének. Teljes szélességben közlekednek a családok, alig akarnak kitérni. Ha nekimegyek és megborítom, akkor problémázik, én meg nyomom a klasszikus "Ez nem a Váci utca b+" szöveget.

Bunkóságra bunkósággal kell felelni, különben beleállnak a képedbe.

2012. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
77%
??? nem fogadod el, hogy a bicikliseké is a járda??? hát akkor HOL mennyenek? azt értsd meg, hogy a bicikli nem csak túrázásra jó a hegyekben, ez egy közlekedési eszöz. vagy fizeted a bkv bérletemet?
2012. márc. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok,két gyermekes anyuka vagyok,budapesti,jelenleg gyesen a legkissebbel.Velem az emberek általában véve kedvesek,ha a picivel vagyok átadják a helyet,volt már olyan is,hogy előre engedtek,de ezt általában nem fogadom el.Természetesen bunkóságokat is láttam már,de nem csak kismamákkal,kisgyermekesekkel,hanem másokkal is,idősekkel,betegekkel.Úgy gondolom,hogy nem szabadna különbséget tenni,mindegy,hogy kismama,biciglis stb. egyszerűen emberek vagyunk és igen is mindenki igyekezzen a másik emberrel együtt élni,ha velem szembe jönnek,akkor ösztönösen szélre húzódok,erre tanítom a gyerekeimet is.
2012. márc. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
76%

Igen, szerintem is, én is szoktam az lenni, sőt még az öregekkel is. Persze csak gondolatban. Engem konkrétan az őrjít meg, hogy hajnali 6órakor minek mozdul ki az, akinek nem muszáj. Tehát ilyenek, hogy piac, bolt, stb. Mindenki ilyenkor megy melóba/suliba, épp elég ember van azon a buszon, senkinek nincs kedve azt várni, hogy mondjuk a babakocsi felférjen, vagy éppen szegény néni találjon magának helyet, hogy időben eljusson a piacra. Egy órával később már tök üresek a buszok, de azzal véletlenül sem megy senki:)))

Na, én ettől kaparom a falat. Egyébként udvarias vagyok, ha nem reggel van, mert olyankor iszonyat morcos tudok lenni az ilyenekért. Amúgy átadom a helyem, felveszem a cumit stb. Imádom a kicsiket, és azt is megértem, ha valaki oviba viszi, na de babakocsival még kétlem, hogy a gyerek oviba járna.

Reggeli boltban vásárlásról ugyanez a véleményem. Délután már ráérek, akkor semmi gond, annyian állnak előttem, amennyien akarnak, olyankor én is húzom az időt néha, apróval fizetek stb.

2012. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
33%

A biciklisekről meg az a véleményem, hogy ha nincs bicikliút, akkor a járda a gyalogosoké. Menjenek az út szélén. Én is a falra mászok attól, mikor nekem kell félreállnom, hogy a biciklis elférjen a JÁRDÁN.

És igen, én az úton közlekedem, ha nincs bicikliút.

2012. márc. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
97%

"Bocs, de engem a bicikli szó is felidegesít, pláne így tavasszal. Már most száguldoznak össze-vissza. Soha nem fogom elfogadni, hogy vágjunk le nekik a járdából egy szeletet. Biciklizni menjenek a hegyekbe, ne a városba. Ez már csak az én kis magánvéleményem."


Nem vagyok egy biciklista, de ez a vélemény, amit írtál, kirekesztő és ostoba. Aki teheti, igenis járjon inkább biciklivel, mint kocsival, talán nem lenne akkora dugó mindig mindenhol... A környezetszennyezésről nem is beszélve. És nehogy már az autók közt kelljen tekerniük, ha a járdából juthat nekik is elég hely. Nem gondolod, hogy balesetveszélyes lenne?

Szerintem tök jó mozgáslehetőség is a bicikli, azért, mert te lusta vagy hozzá, nem kell leszólni, aki így közlekedik. Meg nem utolsó sorban, valaki nem engedheti meg magának a bérletet, vagy spórolni akar azon, emiatt jár kerékpárral.

2012. márc. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 A kérdező kommentje:

36-os: teljesen egyet értek. Én sem értettem amikor dolgozni jártam, hogy miért akkor mennek piacra, játszótérre. De tényleg nem tudhatod hogy nem orvoshoz megy-e. Nem is feltételezi senki. Sőt, azt feltételezik hogy nem is megy sehova, csak kicsit feltartja meg idegesíti az embereket.


De, mint írtam, egyet értek: a csúcsidőben közlekedő anyukák és idősek nagy része, megkockáztatom 90%-a máskor is el tudná intézni az intéznivalóját.

2012. márc. 29. 16:19
 40/68 anonim ***** válasza:
53%
A nagymellényű kerékpárosok bizony alapos tévedésben vannak. Ahol nincs kifejezetten számukra kialakított kerékpárút, ott az úttesten kell közlekedniük. JÁRDÁN kerépározni, gyalogosokat veszélyeztetni tilos. Ha pedig nem tetszik a dolog, a BKV-bérletet igenis meg kell venni és "tömegközlekedni". A járda - mégegyszer mondom - a gyalogosoké!!!
2012. márc. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!