Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretem a gyerekeimet....

Nem szeretem a gyerekeimet. Miért vagyok ilyen? (Lent. )

Figyelt kérdés

Terveztünk gyerekeket, de későbbre. Védekezés mellett estem teherbe 6 évvel ezelőtt, akkor voltam 22 éves. Szerettem is volna, meg nem is, de inkább nem, mert a gyerek- és ifjúkorom olyan volt, hogy valójában csak vegetáltam, de nem éltem, és akkor szerettem volna. A férjem viszont megfenyegetett, hogy elhagy, ha elvetetem.

Így hát megszültem. Büszke vagyok rá, hogy okos és értelmes, talpraesett, de soha, soha nem érzem azt a szeretetet, amit az anyák oly sokszor mondanak. Nincs hozzá türelmem, nem játszom vele, csak nézem, és ha kérdez, magyarázok, de semmi anyai érzés...

Jött a tesó, mert "legyen már neki testvére", és reméltem, hogy végre boldog leszek, de nem. Ugyanaz van. Elnézegetem, ha játszik, mindent megadok fizikailag, de...

... de ha valaki azt mondaná, hogy nézd, én felnevelem őket szeretetben, odaadnám mindkettőt, csak hadd legyek végre egyedül. Így utólag soha nem akarnék gyereket.

Nem vagyok boldog, hiába van két szép, egészséges gyerekem, pedig más mindent megadna érte. Nem vagyok anyának való, és ez tönkretesz. :(


2011. márc. 2. 12:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%

Legalább arra büszke lehetsz hogy nem voltál annyira önző hogy magukra hagyd őket.


Az érzelmi nevelés hiánya a szeretet kifejezése még nem okoz kárt nekik legfeljebb ők is ilyenek lesznek a gyerekeikkel mert ezt látták.


szóval nincs okod panaszkodni megtetted amit kell csak nem szeretetből hanem kötelességből.

2011. márc. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem egyre könnyebb lesz majd!Gondolj bele,elmennek suliba,délután szakkörök,haverok,meg minden,jobban lefoglaljék magukat,és egyre több időd lesz magadra!Kezdj el élni lassan,nem azt jelenti hogy gyerekeid lettek,hogy már vége is van az el nem kezdett életednek!Tanulj,keress barátokat,egy jó munkát,és járj el szórakozni is néha,ekkora gyerekek már el vannak mással is!
2011. márc. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Igen, ez a jó szó: "kötelességből". Sokszor eszembe jutott, hogy lelépek, de az erkölcs, vagy mi visszatart, és nem a szeretet. És fáj nekem, hogy nem tudom őket szeretni, pedig ők szeretnek, a nagyobb mondogatja is. Úgy látni, hogy szeretem őket, és minden időmet velük töltöm. De mindez csak látszat, mert szabad akarok lenni.
2011. márc. 2. 12:10
 4/33 A kérdező kommentje:
Igen, valójában erre várok. Hogy menjenek már, hadd legyek egyedül, és ez annyira gáz. Meg amikor betegek, akkor sem az egészséges aggodalom van, hogy jaj, mi lesz velük, hanem hogy na, már megint lehet szívogatni az orrukat meg költeni a drága gyógyszerekre. Vissza fogom én ezt még kapni, érzem, és az is fájni fog, mert jogos lesz.
2011. márc. 2. 12:11
 5/33 anonim ***** válasza:
79%

Nekem 2 gyrekem van, nagyon szeretn őket, de nem érzem azt, hogy az anyaság minden, nem vágyom mára, most már teljes az életem.

Sosem érzetem magam olyannak, hogy csak "anya és az neki elég"


van 2 hugom, akiknek nics gyerekük és van, hogy irigylem őket, főleg, hogy sokat utaznak (munka miatt).

hogy nyugiban meg tudnak nézn i egy filmaet..és sorolhatnám

Én is imádok utazni, de több dolog miatt mostanába nem jön össze (leginkább pénz)

Úgy érzem, mintha kivettek volna belőlem valamit.



Ha újra kezdeném az életemet vulkánkutató lennék és állandóan mennék a világban.

2011. márc. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%

Szia

én a helyedben felkeresnék egy pszichiátert/pszichológust.

Anyukám volt ilyen mint te, anno 30 éve. Nem vették komolyan, barátnői mind azt mondták, hogy ez nem baj, az a lényeg, hogy ellásson minket stb.

Soha nem szerettem anyámat, tiszteltem, de nem szerettem. A gondok akkor kezdődtek, mikor megszületett első gyermekem. Bekerültem a pszichiátriára szülés utáni depresszióval. Volt családterápia is, és elhívták rá édesanyámat is. Pár alkalommal később a doki közölte, hogy édesanyám depressziós, súlyossabb eset, mint én vagyok, be is fektette. A zárójelentés szülés utáni depresszió van. 3,5 hónapig volt bent. MIntha kicserélték volna. Normális anya-lánya kapcsolat lett köztünk, mindent meg tudok vele beszélni és imádja az unokáit is.

A doki szerint 30 éve kellett volna kezelni, de akkoriban , ahogy most is, csak arról van szó, mikor a szülő megöli a gyermekét, pedig vannak fokozatok.

2011. márc. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
56%

Néz a jó oldalát, fiatalon szültél, hamar kirepülnek ,és még csak 40-45 éves leszel, és folytathatod ott szinte, ahol a gyerekek előtt. Én ezért szültem 30 fölött, mert éreztem, hogy megőrülnék, ha nem "élhetnék" előtte egy kicsit. Tizenévig utazgattunk, dolgoztunk, vállalkozást csináltunk, és csak utána szültem, mikor már szinte fájt a gyerek hiánya.


De azért egy jó szakember nem ártana....

2011. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
49%

ue

A mai világban egy anyától azt várják el, hogy semmi más ne legyen csak any, ne legyenek véáágyai, ne legyen tele a bugyra az egésszel.


De nem mindenki ilyen, ezért van az, hogy van akinek nincs is gyereke.

2011. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
67%

Igen, nem mindenki született anya, nem mindenki tudja kimutatni a szeretetét. De biztos, hogy mindent megadsz nekik, tehát szereted őket. Le vagy terhelve, másképp tervezted, nem vagy anya-típus. Nem tehetsz róla. Az már jó, ha ezt észrevetted és elfogadtad.

Szerintem, ha egy időre egyedül maradhatnál, rájönnél, hogy nélkülük üres az életed.

2011. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is érzek olyat, hogy szeretnék egy kicsit egyedül lenni, de ez abból fakad, hogy éjjel-nappal csak velem van a gyerek. Még a wcre is kísér. Amikor meg kapok 'kimenőt' (hetente max 1szer), akkor meg nem bírok, csak egy órát távol lenni. Szerintem már te is így lennél. Vágysz egy kicsit egyedül lenni, amikor meg ott állnál a világban a családod nélkül, akkor meg nem találnád a helyed! Vagy te és azok, akik fiatalon lettek szülők, és vagyunk mi, akik meg 30 évesen vagy felette. Te még fiatal leszel, mire önállóak lesznek a gyerekeid. Sógornőm 40 sincs és 2 'nagy'fia van. Nekem 10 éves lesz lányom 40 éves koromra.
2011. márc. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!