Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek elegendő indok...

Szerintetek elegendő indok azért nem menni Pestre egyetemre, mert nem szeretem a várost, illetve mert nem is szeretnék a későbbiekben sem itt élni, és a gyerekeimet inkább majd valami vidéki városban szeretném felnevelni?

Figyelt kérdés
Ugyebár sok autó, kifejezetten rossz levegő, dugó, stb.
2011. ápr. 20. 09:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Elég hülye a felfogásod
2011. ápr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem értem miért mondod ezt....

Adott egy nagyváros, amit nem szeretek, ez van.

De igaz, hogy minden ott van, ott végzett egyetemistának könnyebb a megélhetés, munkaszerzés.

2011. ápr. 20. 09:36
 3/19 anonim ***** válasza:

Vannak más városokban is egyetemek/főiskolák, nemcsak Pesten, és máshol is lehet élni, nem Budapest a világ közepe.

Megértelek, kérdező. Gyűlölöm azt a várost, ha valami oknál fogva oda kell utaznom, már a hideg ráz.

Amikor egyetemre jelentkeztem, akkor már két várost kihúztam a lehetségesek közül, az egyik Bp. volt.

21/N

2011. ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kösz a választ.

Tudom, hogy máshol is lehet élni, csak azért még mindig ott van, hogyha Bp-n végzem el azt az egyetemet, amit kinéztem, az fix munka, és megélhetés, elég jó színvonalon.

Míg ha pl Debrecenben, akkor ez már kevésbé biztos, bár a város nagyon tetszik.

De egyben biztos vagyok: nem szeretném BP-n leélni az életem, de nem is szeretném azt, hogy úgy járjak egyetemre, hogy tudom, hogy mikor vége, elmegyek onnan jó messzire dolgozni....

2011. ápr. 20. 09:42
 5/19 anonim ***** válasza:

Rosszul gondolod.

Pont, hogy vidéken biztosabb a munkád. Hogyha egy cégnél ki kell rúgni embereket, mert ennyit nem tudnak fizetni, akkor honnan fognak először eltávolítani embereket? Pestről. És miért? Mert ott vannak a legtöbben. Minden pestről kezdődik.

És azt meg hogy nem szereted a várost, és nem oda akarod nevelni a gyerekeidet, tökéletesen megértem. Vidéken is lehet találni állást, igaz nehezebben, de lehet. Menj pl. Nyíregyházára, az egy nyugodt város, lealábis nekem ez jött le róla amíg ott voltam.

2011. ápr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Debrecen felé kacsintgatok, aztán ha ott elvégzem reményeim szerint MSC-n a szakot, akkor majd elkezdek munka után nézegetni. És akkor Nyíregyháza sem kizárt, mivel mégiscsak közel van Debrecenhez, ahol addigra remélem lesz egy elég jó társaság, akikkel szívesen találkozgatok, és mégiscsak vidék.

Persze ennyire előre tervezni nem lehet, mindig az élet hozza, de azért egy kicsit nem árt elgondolkodni hogy mit is akarok.

2011. ápr. 20. 09:50
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem megyek Pestre mert a felmérések azt mutatják, hogy a zajszennyezés akkora, hogy 20-30%-al rontja a hallást, a szmog, és a levegőben sűrűn lebegő nem természetes eredetű részecskék lerakódnak tüdőben és csökkentik a gázcserefelületet, ami rosszabb oxigénellátást jelent a szervezetnek, így az agynak is, ami egy fejlődő kisgyerek esetében kritikus. A betonrengeteg és az egymás fejére szaró, (kevés kivétellel) egymást semmibe vevő embertömeg, figyelmetlen autósok, örökös dudálgatás, számomra olyan utálatos környezet, hogy egy hétig is alig bírnám ott. Soha nincs csend és nyugalom odakint. Akkor még nem is beszéltem a szervezett és nem szervezett bűnözés virágzásáról, a teszetosza rendőrség csak a vállát húzogatja egy rablás után. Sőt, a jelen tendenciák szerint a jövőben valószínűleg Európa első számú cigányvárosa lesz.


Ilyen környezetben én sem akarnám a gyerekem felnevelni.

Dehát én őrült vagyok.

2011. ápr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Huhua,,,itt mindnki falusi :XD

Nyeregyháza, na mert ott ám nincsennek cigányok, mi??? hagyjad már...


Csakis Budapest! Vidékiek ne is jöjjenek ide.

2011. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Utolsótól kérdezem:

Te mit szeretsz Pestben? Mi az, amiért annyira megéri ott élni?

2011. ápr. 20. 10:06
 10/19 anonim ***** válasza:
Tözsgyökeres pesti vagyok! de ami okokat, indokokat hoztak fel az elöttem szolok, az számomra vicc. De az végképp kiakasztott, hogy Nyiregyháza... Ennél keletebbre már nem is lehetne menni...de Te tudod. Bp.-en (ahol mindenhol a világban) vannak rosszabb, jobb és átlagos kerületek. Nem jelenteném ki egyértelmüen, hogy a rossz kerület (VIII. - XIII. egyes részei) jobbak lennének, mint egy kisváros, falu. DE azt lássa be mindenki, hogy Bp.-en van a legtöbb lehetöség, BP. a központ, Bp. az ország közepe. Ha el akarsz valamit intézni: BP. ha valamit akrasz venni, tutti, h CSAK Bp.-en lesz. Az h szennyezettebb a levegö, na bumm...hány gyerekböl vált idös, minden gond nélkül...kitalálat indokok...
2011. ápr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!