Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj, ha nem szeretem Micimackót?

Baj, ha nem szeretem Micimackót?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta messze elkerülöm ezt a mesét. Múltkor láttam egy közösségi oldalon, hogy - nincs olyan ember, aki ne szeretné Micimackót... erre inkább nem írtam semmit, pedig tudtam volna, de ha jót nem tudok írni, inkább nem szoktam rosszat. Nemsoká én is anya leszek, és a rokonok már tudják, hogy jöhet bármi, ezt kivéve. Sokan meg mondják, hogy majd meglátom, hogy csak abban mutat majd jól a gyerek, úgyhogy úgyis veszek majd neki, és azt mondják, rossz anya vagyok, mert nem olyan rugiban lesz, és nem olyan játékkal játszik majd, mert a mai babáknak már más kell, nem az ami régen. Ha kisgyerekként majd rajong érte, komolyan megveszem, ha neki az kell, de egy baba már csak nem azért fog lázadni, hogy neki Micimackós pelus kell??? Ennyire baj, ha egy kismama, anyuka nem szereti a sárga medvét?
2011. jún. 5. 15:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
gyűlölöm, ostoba állat, bugyuta mese. amin micimackó van, azt messziről kerülöm.
2011. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, én sem szeretem a Micimackót, sőt, az egész meséből a lila zelefántot kedvelem (tény, azt nagyon, de annak is van egy története...)

Én sem fogok a gyerekemnek Micimackós rugikat meg bodykat venni, sem takarót, sem ágyneműt.

Kötve hiszem, hogy emiatt rossz anya lennék.


Ha majd a gyermekem KÉRI, hogy vegyek neki olyat, megveszem, de egy kisbaba (főleg egy újszülött) nyilván magasról le fogja kakilni, hogy milyen ruhácskákban járatom, és Micimackós bugyuta csilingelő függ-e az ágya fölött.

2011. jún. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

En sem szeretem Micimackot. Marmint arra gondolok, hogy a mesetol kifejezetten rosszul voltam mar konyv formaban is, amikor mar nagyobb voltam, akkor is neztem meset (mai napig megnezem), de a micimackot nem szerettem, az ujabb feldolgozas meg egyszeruen borzaszto.


Es tudod mi a poen?

Mielott megszuletett az elso gyermekunk kaptunk egy jobaratunktol micimackos falra rakhato formakat. (mindegyik szereplo benne volt).

Ajandek volt, nem is nekem, hanem a szuletendo gyermeknek, igy felraktam a falra a pelenkazohoz. Ahogy a fiam megszuletett es kilatott az arcabol mindig fixen bamulta Tigrist mereven. A tobbi nem erdekelte (pedig tigris volt tole a legtavolabb, ha a pelenkazon fekudt). Szoval igy tortent, hogy vegul lett Tigrisunk plussben. Tobb is...

3 eves lesz es meg mindig Tigrises a gyerek.

A kisebbik gyerek pedig Micimackot szurta ki maganak. Szoval Micimackonk is lett. Azzal alszik el minden nap. Hat ennyit errol. Nem az a fontos, hogy en mit szeretek, vagy mit nem.

2011. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Van gyerekem, és mégsem szeretem. Pontosabban a Disney-féle Micimackót nem szeretem, az eredeti mese szerintem aranyos és jópofa.
2011. jún. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%

Egyszerűen borzalmas. Sztem a gyerek megáll a fejlődésben tőle :)

Van a lányomnak egy hatalmas tigris plüsse, meg egy kirakója, amin az a hülye szamár is vigyorog (alig találtunk ilyet), de a mesét nem nézte meg.

Az összes állatnak pszichés problémái vannak...

Egyébként nem gyerekeknek készült ez a "mese".

2011. jún. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%
Baromira idegesít a lökött medve. Egy ismerősöm szerint azért, mert úgy viselkedik, mint egy gyerek. De engem a Malacka is idegesít, olyan nyámnyila. Nagyon el vannak túlozva a karakterek, lehet, az a bajom, és mindegyiknek a negatív oldalát látom csak.
2011. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Én szeretem Micimackót. Nem rajongás szinten, de emlékszem hogy gyerekkoromban néztem és kedveltem.

A lányomnak nem vettem micimackós rugit, és most nagyobb korában is akkor veszünk ilyesmit ha kedvező az ára.

Nem hiszem, hogy a baba rugija alapján eldönthető lenne, hogy milyen jó anyukája van. Sőt attól még nem leszünk jó vagy rossz szülők, hogy kedvelünk, vagy nem kedvelünk bizonyos figurákat.

Van ismerősöm aki kedveli a vámpír történeteket, sőt a horrort is rajongva nézi. A valóságban viszont nem szívja a családja vérét, egy szelíd szerető apuka.

Szóval bátran utáld Micimackót, ettől még teljes értékű anyuka vagy:)!

2011. jún. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Megfogott a kérdésed :)

Nekem ezzel a medvével semmi bajom, mégsincs kisbabómnak micimackós cucca, semmilyen. Mondják, hogy tök aranyos egy olyan babaszoba, ami tele micimacis, de sose csinálnék ilyet :D A miénk falán van egy vár, egy sihuhúúú meg egy méhecske (egyelőre). Szeretném, ha használná a fantáziáját majd :)

De visszatérve az eredeti témához: nekem hello kitty meg a rózsaszín üti ki a biztosítékot. Nincs is a picilánynak, csak amit kaptunk (kittyből csak egy de "szerencsére" piros :) Kaptam már ilyen megjegyzést, hogy fiúnak álcázom babót, de ez hülyeség. Annyi szép lányos nem rózsaszín cucc van, nem igaz?! ;)

2011. jún. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én is "olyan" ember vagyok, gyerekkoromban sem szerettem,most sem.És hamarabb ráadok a magam kedvéért (a nagy már "válogat")egy supermanes,Plútós vagy bármilyen rugit.Ha majd ő kéri,meg is kapja,de úgy látom nem izgatja őt sem a Micimackó,sokkal inkább traktor,motor,autó,Thomas,és egyéb mesehősök a ruhán.Rengeteg mesénk van,(már akkor gyűjtöttük nekik,mikor csak tervben voltak)a klasszikusoktól a mostaniakig minden,de a Micimackó kimaradt.Ez nem volt tudatos egyébként,csak valahogy nem éreztem hiányát.
2011. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Van ismerősöm aki kedveli a vámpír történeteket, sőt a horrort is rajongva nézi. A valóságban viszont nem szívja a családja vérét, egy szelíd szerető apuka. "

:D:D:D Bocs, ezt muszáj volt elképzelnem :)))

Amúgy én meg ilyen anyuka vagyok, imádom a horrort, de nem áll szándékomban kipróbálni a Fűrészben látottakat :)

2011. jún. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!