Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után hajfestés?

Szülés után hajfestés?

Figyelt kérdés

Szóval, van egy 9 hónapos lányom. És mikor kiderült hogy terhes vagyok, én onnantól nem festettem hajat mivel azt mondták hogy nagyon egészségtelen a babára nézve és baja lehet belőle. Viszont, így lassan 2 év után nagyon le van kopva, ki van fakulva.

Alapból szökés barna hajam van, és Loncolor 6.22-est használtam mindig mert ez a szín tetszett nagyon. (Sötét lila). Érzem és látom magamon hogy nagyon elhanyagoltam magam, szeretném használni újra a Loncolort de tartok tőle őszintén hogy a lányom megijedne. Fura szokása hogy fél a fekete hosszú hajú nőktől, séta közben vagy üzletben is akár ha meglát egyet elkezd sírni, ezt még egyenlőre nem nőtte ki. :/ attól tartok hogy tőlem is félne ha át festeném a hajam. Szerintetek hogy csináljam?



ma 06:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%

Ezt most nem gondolod komolyan? Az is szereti a gyereket, aki festi a hajat.

Te igy dontottel, pedig egyebkent meg reg befesthetted volna. Oke.

De mirol szol most pontosan a kerdes?

Mert festeni nem akarod. Hat akkor ne tedd, kit erdekel :D

De nem fog hetekig orditani, nem kell ebbol ekkora dramat csinalni.

ma 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

A hajfestésnek meg a gyerek szeretetének semmi köze nincs egymáshoz.

Azért érzed magad hülyének beállítva, mert orbitális baromságot írtál.

Amúgy adjál magadra ha már eddig elhanyagoltad magad.

Remélem azért fodrásznál jártál az elmúlt 2 évben és nem kinyúlt mackós anyuka vagy.

ma 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem fújj be nénány tincset a szeme láttára hajszínező sprével, persze a babára ne menjen, és magyarázd neki, hogy beszínezed. Ennyi idős baba tök sok dolgot megért. Mindig legyen több lila nincs a hajadban, aztán mikor alszik, huss, fesd be az egészet tartóssal.
ma 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk a fodrasz az nem valami igenyesseg mutato, az is lehet igenyes, aki nem jar. En pl nagyon ritkan jarok, csak ha epp van kedvem par evente, mert sajnos 2 szal hajam van, egyenes fazon ami ugy all is valahogy. Ha kell belole vagni, azt a par centit en is le tudom vagni magamnak, festeni meg nem festem egyelore, nem oszulok,nem tartom fontosnak, a termeszetes szine nekem tetszik.

De az allapota szep, azert apolom persze, nem foltos, kopott, lenott, furcsa szinu. :D

Az igenyesseg inkabb itt kezdodik, hogy nagyjabol kinezel valahogy. Ezt otthon is el lehet erni, de nyilvan foglalkozni kell vele.

ma 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
64%

A mentális állapotod, és kognitív torzításaid miatt javaslom a pszichológust.

Hosszútávon borzasztó káros a gyereknek egy teljesen befolyásolható, saját, józan gondolkodástól mentes anya. Így akarsz gyereket nevelni?

ma 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Esetleg ha annyira nem tetszik neki, összefogod és kendőt kötsz? Aztán fokozatosan hozzá tudod szoktatni az új színhez.
ma 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%

Én ahhoz a részhez szólnék hozzá, hogy azt hiszed ordítani fog a gyerek.

A fiam három hónapos volt mikor a hosszú derékig érő hajamat levagattam vállon fölül erőre, és szint is váltottam.

Világos barnabol lettem fekete.

Amikor hazaértem és ramnezett a fiam, olyan csodalat áradt a szeméből, percekig csak nézett rám de azt a nezest nem lehet elmondani. Olyan csodálattal nem nézett rám még senki azelőtt 🥰

Terhesen is festhetted volna a hajad max te lehettel volna a festékre allergiás, ahogy írta valaki előttem.

Most is nyugodtan elmehetsz fodrászhoz, biztos hogy nem fogsz traumat okozni a gyereknek.

ma 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ja, és biztos nem a fekete hosszú hajú noktol fel, hanem úgy általában az emberektől .

A fiam is félt az emberektől ebben a korban.


#17

ma 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
14, a kérdező igénytelen. Írja, hogy milyen most a haja...
ma 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"nem festettem hajat mivel azt mondták hogy nagyon egészségtelen a babára nézve és baja lehet belőle. "


Rosszul mondták...

Igaz, 20 évesen az első terhességemnél én sem festettem, levegőt is félve vettem, paráztam minden szartól.


Ilyen hozzáállással meg ilyen igénytelen külsővel nem tudtam volna végigvinni a másik kettőt + most 30 hetes vagyok újra, és festem a hajam most is.

(20 évesen még elment, most 36 leszek, igen szarul nézne ki, ha hagynám lenőni, itt-ott őszül is, szóval kizárt...)


Viszont mikor megszültem az elsőt, pár hét után a fodrász volt az első (azóta rég magamnak festem amúgy), befestette, fazont vágott, meg se fordult a fejemben, hogy esetleg ordítani fog a gyerek.

(Igaz, szőkésbarna vagyok, abból lett világos szőke. Azóta meg extra világos hamvas szőke.)


Ez szerintem már a ló túloldala, mártírkodás túlaggódással, és az ilyenek jönnek azzal, "Bocs, hogy én szeretem a gyerekem". Mellé jöhet az igénytelenségre az indok, "A gyerekért beáldozom magam, megszűnök létezni. Én anya vagyok, nem kell nőnek lennem többé."


Én is szeretem a gyerekeim.

Nincs összefüggés, nem tudnék úgy élni, hogy az anyaság mellett ne legyek többé nő.

ma 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!