Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után hajfestés?

Szülés után hajfestés?

Figyelt kérdés

Szóval, van egy 9 hónapos lányom. És mikor kiderült hogy terhes vagyok, én onnantól nem festettem hajat mivel azt mondták hogy nagyon egészségtelen a babára nézve és baja lehet belőle. Viszont, így lassan 2 év után nagyon le van kopva, ki van fakulva.

Alapból szökés barna hajam van, és Loncolor 6.22-est használtam mindig mert ez a szín tetszett nagyon. (Sötét lila). Érzem és látom magamon hogy nagyon elhanyagoltam magam, szeretném használni újra a Loncolort de tartok tőle őszintén hogy a lányom megijedne. Fura szokása hogy fél a fekete hosszú hajú nőktől, séta közben vagy üzletben is akár ha meglát egyet elkezd sírni, ezt még egyenlőre nem nőtte ki. :/ attól tartok hogy tőlem is félne ha át festeném a hajam. Szerintetek hogy csináljam?



ma 06:28
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként ami látszik még a hajamban festék egyáltalán nem lila. Inkább narancssárgás/ rozsda barnás mostanra. Engem zavar.
ma 06:29
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Ez csak vicc akar lenni ugye

? Nem akarom elhinni, hogy ilyen van 2024ben.

ma 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Hat, terhesseg alatt is festhetted volna :D

Amugy ja, biztosan furcsan fog nezni a baba, ha tok mas lesz a hajad, de majd megszokja. Millio olyan dolog van, amiben a gyerek egyszeruen nem iranyithat. Engem legalabbis, mert az en dontesem. 🤷‍♀️

ma 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%

Kinevették hogy nem festett hajat.

Én sem festettem.

Illetve az első gyerekemmel.mikornterhes voltam egyszer.

Nem a babára volt ártalmas hanem rám.

Olyan allergiás reakciót váltott ki a hajfesték nálam, hogy azt hittem ott halok meg.

Utána már semmivel nem mertem kísérletezni.

Szülés után azonnal befestettem és akkor már nem volt semmi problema

ma 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
*kinevetitek
ma 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Miért lenne vicc? Teljesen komolyan gondoltam/gondolom azt hogy szeretem a gyermekem és nem ártok neki az első perctől. Azt meg természetesen nem szeretném hogy hetekig orditson ha meglátja a saját anyját mivel szinte 0-24be velem van.
ma 07:25
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

Érdemes lenne felkeresned egy pszichológust.

Ilyen kérdést egyszerűen nem lehetne a nyilvánosság elé kirakni.

ma 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem fog hetekig orditani.

De akkor ne fesd be a hajad,ha ez ekkora tragedia szerinted 🤷‍♀️

ma 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Miért kéne nekem pszichológus? Feltettem egy egyszerű kérdést és körülbelül a világ hülyéjének vagyok nézve azért mert szeretem a gyermekem. Szuper.
ma 07:35
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt terhesen is lehet hajat festeni, jól szellőző helyiségben, akár ammóniamentes festékkel. Ha neked mást mondtak akkor félreinformáltak.


Másrészt, attól hogy gyereked lett ne szorítsd háttérbe minden igényedet, ugyanolyan fontos vagy mint előtte, nem arról szól a gyerekvállalás hogy mostantól kezdve minden apró dologban te alkalmazkodsz a gyerekhez.


Nem a hajad miatt kötődik hozzád, ha furcsa is lesz neki hamar megszokja. Az enyémet pl teljesen hidegen hagyta pedig teljes szín és fazonváltást csináltattam hasonló korában.

ma 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!