Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem érzitek úgy, hogy már túl...

Nem érzitek úgy, hogy már túl sok néha a gyerek, munka, házimunka együtt?

Figyelt kérdés

#Gyereknevelés, házimunka, munka, anyaság, gyermek,
ma 08:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is 2. Osztályos gyerekem van. Dolgozok, mindent egyedül csinálok (háztartás, bevásárlás, főzés, tanulás a kicsivel stb.) bár a férjem szerint lusta dög vagyok. Ő ebben az évben 1x mosogatott, és 1x söpört fel, de azt is olyan cirkusszal, hogy még. Látja, hogy mi nincs kész, és megjegyzi, hogy az mikor lesz meg. Idén megmondom, hogy nem fogok egyedül 11 emberre karácsonyi kaját csinálni, meg sütni. Az én családomból senki nem jöhet hozzánk, csak az ő számító rokonai, mert hogy soha nem hoznak semmit az tuti, meg ott a rakás mosogatni alól, azt a lánya megjegyzi, hogy nem gondolod, hogy mosogatni jöttem. Estére hulla vagyok, és akkor éjjel többször felébreszt mert neki igényei vannak. A szülinapomat sem fogom megtartani, hogy még én főzzek robotoljak, azért, hogy ő iszogasson.
ma 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
78%
De ezt miért tűritek, tűröd, utolsó? Mi pozitívumot ad hozzá amúgy a kapcsolathoz? Nekem ebből rövid úton nagyon elegem lenne...
ma 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
68%

Ohh

Most vagyok túl egy fél órás bőgésen.


2 kicsi van. Vagyis kisebb. 3 és 5 évesek.


Hétköznap 4fele hazaérünk. De ennek ez kell, annak az a baja. Negyed 6ig míg férjem hazaér mast se csinálok, csak a gyerekeket hallgatom, adok nekik enni, inni, stb.

Minden délután pakolok 1 órát, addig az apjukkal vannak. Mégis szalad a ház.


Emellett kivagyok idegileg, mert én kelek először, én fekszek utoljára. Éjjel meg kelek a kicsihez, akinek az új hobbija a virrasztás.


Itt a szombat, jupiii. Fél6kor kelés, mert a kicsinek eszébe jutott, hogy kell a nyaklánca, karkötője. Mire nagynehezen 7re visszaaltattam, kelt a nagy.

Bolt, reggeli. 10óra...

Rakhatom fel az ebédet.

De porszívózzak, mossak fel stb. Apjuk dolgozik, így mind a 2 nekem hisztizik, hogy ez rámnézett, az ezt mondta.


Lassan dél, apjuk haza. Ebéd. Takaríthatom el a romokat.


Ma 2re szülinapi buliba is mehetünk, amit a hátam közepére sem kívánok.


Annak vége, hazaérünk, este. Vacsi, fürdetés, altatás. Majd ájulhatok be az ágyba.


Holnap kb nem csinálunk semmit. Pihennék. De majd jön újra a 2percenkénti ez kell, azt mondta, stb... Apjuk valahogy sosem kap ilyeneket. Ha pl ő akar nekik inni adni, nem isszák meg. ha ő kel az éjjek a kicsihez, az addig ordít míg nem én megyek. Apa nem altathatja őket, mert addig sírnak míg be nem megyek. Nélkülem léteznibis képtelenek. Pedig apa nsgyon durván töri magát, nem csak rájuk hagyja.


Hétfőn meg kezdődik minden előről.


És nálunk se vadalás se zeneszakkör.

ma 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
60%

De, de olyankor eszembe jut anyám, meg a 20 évnyi szenvedése, hogy neki milyen végtelenül nehéz és rossz volt egyedül velünk, és eszembe jut, hogy eldöntöttem, hogy én ezt nem csinálom.

Jön a rendelt menü naponta, takarító hetente, férjnek odaadva a gyerek, ha nem boldogul majd belejön, meg az összes nyomor, amit szoktak mondani, hogy nehéz, azt én néha ledobom magamról. Tökéletesen jól megoldják nélkülem is, ha kell. A bevásárlást se napi időrabló baromságnak használjuk, heti egyszer veszünk mindent, kitart egy hétig. Egy hétre előre nem lehetetlen vásárolni azért, meg rendelni is lehet, akkor érte se kell menni. Rossmann/dm is szállít házhoz, pipere is le van tudva. Így is bőven elég fárasztó, és én nekem is csak egy életem van, ami nem azért van, hogy mindenki csicskája legyek és fáradtan haljak meg. Nekem is jár az értelmes program a gyerekeimmel és a férjemmel, nem csak a szüleink továbbörökített nyomora, hogy csak rendezett, tiszta lakásból illik meghalni, miután felszolgáltad a vasárnapi húslevest és minden más lényegtelen.

ma 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Én reggeltől takarítottam, most végeztem, ruhák száradnak, mosogató üres. Férjem dolgozik, 2 után jön haza. Ebédet rendeltem kettőnknek. Lányom a mamánál, holnap délelőtt megyünk érte. Ott ebédelünk holnap és általában ad is ilyenkor ételesbe úgyhogy holnap se főzök. Ma délután csak pihenek, tvzek, netezek, holnap délután is plusz egy kis tanulás, játék a gyerekkel. Eszembe sincs még egy gyereket vállalni. Szerencsére anyukámnál van 2-3 hetente hétvégén a lányom, ilyenkor pihenem ki magam, kell ez a csend.
ma 13:02
 26/29 A kérdező kommentje:
Én vasalni csak akkor szoktam mikor a gyereknek kell az ünneplőjét vasalni évi 2x kb. Férjem nem hord inget szerencsére. Nem tudom, nekünk nem szoktak gyűröttek lenni a ruhák szerencsére, lehet azért, mert mi csak a pamut ruhákat szeretjük.
ma 13:04
 27/29 anonim ***** válasza:
53%

Nem hiába mondják, hogy a férfiak többsége csak azért házasodik mert kell valaki aki ellátja és gondoskodik róla mint anno az anyja egy gyerekről.

És a feleségek nagy része bizony mindent meg is tesz nekik mert o jaj szegény dolgozik és fáradt. Nekem aztán hiába mondaná a férjem, hogyha nem teszem elé az ételt inkább éhen hal csak nevetnék rajta. Felnőtt egészséges férfi nem a gyerekem sem a szolgája nem vagyok van 2 keze ha nem is főz egy szimpla szendvics csak megy neki. A gyerekünk meg közös gyerek ugyanugy felelősséggel tartozik érte ahogy én, ebbe bele tartozik az hogy enni inni ad neki játszik vele, tanul vele stb.

Ha ezek nincsenek meg akkor csak díszf@sz otthon. Plane ha en is dolgozok min 8 órában

ma 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ószintén, az a durva hogy ezt a nők maguknak csinálták a 20. század elején. Tök jó, hogy járhatunk egyetemre, meg dolgozgatunk, csak mellé ugyanúgy ott maradt minden más is... Én komolyan lemondanék a szavazati jogomról, azért cserébe, hogy egy kereső (férj) is eltudja tartani az egész családot és én otthon lehessek háztartásbeliként.
ma 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
21# ezt ne viseld el egy perccel se tovább, lepj le ettől a fsztol, a gyerekednek se jó, ha ilyen zsarnok mellett nő fel!
ma 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!