Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem érzitek úgy, hogy már túl...

Nem érzitek úgy, hogy már túl sok néha a gyerek, munka, házimunka együtt?

Figyelt kérdés

#Gyereknevelés, házimunka, munka, anyaság, gyermek,
ma 08:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%

Én most pont ezt érzem, pedig imádom a gyerekeimet és még csak nem is dolgozom. Most kezdődik az ovi, messze lesz, busz orankent, ketorankent jár, egyébként másfél km, jó 40 perces séta. Éjszaka a kicsi nem alszik, a nagy engem akar mindig (a kicsi is) , hiába van itt az apja. Ezt egyszerre szeretem is nagyon, viszont az idegeim a végét jarjak. Nincs, akivel tudok beszélgetni, elmenni egy felorara. Nincs egy szabad fél perc, zsong a fejem.

En mindig az az ember voltam, akinek kell egy kis egyedüllét, és ennek a hiánya nagyon zavar. Persze akkor minek vállaltam gyerekeket, jogos a kérdés. De nyilván megéri, mert a legnagyobb boldogságok nekem az életben mindennel együtt.

Panaszkodni nem szeretek ( és a mai világban anyaként már tényleg tabu) , de ha már fel lett téve a kérdés, kiirtam magamból pár dolgot.

Oleles és kitartás minden Anyukának :)

ma 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%

Ja, a házimunkával kapcsolatban pedig mintha idohurokban lennék. Főzés, romok elrakaritasa, pakolás, porszívózás, felmosas, mosás, hajtogatás. És ez minden egyes nap. Én szeretem a rendet, frusztrál a tudat maga, hogy pl az egyik szekrénybe nem úgy vannak bepakolva a ruhák, ahogy kéne, hiába nem látszik, elég, ha én tudom. Szóval nehéz, és tényleg, ha az ember még visszamegy dolgozni is... Tényleg kitartást :)

#11

ma 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem evvel nagyjából minden anyuka így van, még akkor is, ha van apuka vagy más segítség. A legtöbb feladat így is az anyukákra hárul. Nálunk is segit apuka munka mellett, de a főzés, mosás rám termelődik teljes mértékben, és a gyerekek dolgait is nagyrészt én rendezem.
ma 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%
*terhelődik
ma 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
73%

Apuka, ha nem teszik elé a kaját, akkor inkább éhen hal. Neki az a kifogása, hogy 3 műszakban dolgozik, ès nem bìrja. Takarìtani mondjuk ő szokott néha, de cserébe megkapom, hogy èn semmit se csinálok egész nap, ìgy abban sincs sok köszönet.

8 ès 9 éves gyerek nem vàsárol be magànak napi, ès csomagol magának tàplàlékot a suliba napi szinten kötelességtudón, aztán pakolja össze maga után a konyhàt mintha ott se lett volna. Hiszem, ha làtom :)

Vasalni muszáj, mert hordhatatlan állapotban jön ki minden a mosógépből. Sosem értettem màsoknak mi a titka.


Egyébként részben igazad van utolsó, olyanok vagyunk mint az egyedülálló anyukàk, azzal a különbséggel, hogy néha irigylem őket. Nem kell még egy harmadik felnőtt gyerekkel is bajlòdjanak, nyugi van otthon, nincs veszekedés stb

Ha amúgy is mélyen van az ember, nem rúgnak még rajta egyet napi szinten.

ma 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
89%
Nalam a ferjemnek 2 munkahelye van, hazajon foallasbol es iszik 1 kavet,utana 19ig gep elott dolgozik. Egyedul csinalok mindent ,haz,kert 2 gyerek es igy is elmegy az osszes penz, olyan dragasag van, orulet...
ma 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom én még egyetemre is járok, szóval hétvégém sincs. Gyermekvedelemben dolgozok, szóval az sem épp pihentető, enyhén szólva. Ki vagyok mint a szr.
ma 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nekem úgy lett könnyebb hogy nem főzök, csak ha van kedvem. Menüt eszünk, olcsóbb is, mosogatni alig kell. Lakásban élünk, nincs kutya, macska, nem porszívózok és mosok fel minden nap, minek? Egy héten kétszer mosok, bepakolni 5 perc, teregetni 10 perc. Nem vasalok. Gyereket már az elejétől tanítani kell az önálló tanulásra különben évekig napi több órát vesz el az életedből és neki sem jó ha egyedül nem lesz rá képes. Hogy a gyerekszobában játékok hevernek hétköznap nem érdekel túlzottan. Alapvetően egy minimalista stílusú berendezéssel könnyebb az élet, semmiféle felesleges dísz, bútor, stb nem kell. Így van napi 3 óra üresjáratom amikor azt csinálok amit akarok.
ma 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
76%

10, nem vagyok házasságban egyedülálló, férjem is rengeteget vállal, mégis rottyon vagyok.

Két gyerek, nem zenélnek, csak gyógytorna, logopédia, suli utáni tanulás, full time munka ingázással... Olyannyira rottyon, hogy most itt fekszem teázgatva, mert le is betegedtem a hajtástól. Megy a mosógép, férjem kivitte a gyerekeket a játszóra biciklizve (ez is munka), visszafelé hoznak ebédet, de tiszta lakás ma se lesz.

ma 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Én is ezt érzem, sajnos az alvás az egyetlen idő, amiből el tudok venni, így másfél éve, amióta dolgozom, élek hétvégéről hétvégére, hét közben 5-6 órát alszom, és hétvégén bepótolom, már amikor tudom, mert sajnos van, hogy hétvégén is dolgozom. De hétköznap nagyon korán kelek, mert 6.50-kor már indulunk a gyerekkel, faluból járunk be a városi oviba, munkahelyre, délután is, mire hazaérünk, sokszor fél 6 van (még ovi után, séta, uzsi, játszótér). A főzést teljesen elengedtem, mi rendelünk ebédet a munkahelyen, gyerek az oviban eszik, hétvégén főzök(ha van rá idő és nem dolgozom), vagy a nagyszülőknél eszünk. Ennivalót vagy progamként ovi után veszünk, vagy a nagyobb bevásárlást online házhozszállítással elintézem. A házimunkát a lányommal együtt, amit tudunk, megcsinálunk, meg a férjem is 100%-ban kiveszi a részét, porszívóz, mosogat, takarít. Amúgy szalad a lakás mindig, csak látszat tisztaság-rend van. Hétköznap mosok kb. naponta, hétvégén szakítok rá időt, hogy elpakoljam, sose vasalok. Sajnos most egészségügyi problémáim is lettek, úgyhogy igyekszem minél többet aludni, a férjem ebben támogat, még több házimunkát vállal magára. A lányunkkal töltött közös időből nem engedünk viszont. Arra nem fog emlékezni, hogy nem a szekrényből vette ki a ruhát, hanem a ruhás kosárból gyűrötten, de az biztos megmaradna benne, ha nem foglalkoznánk vele.
ma 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!