Ha a gyerekvállalás olyan sok pénzbe kerül, akkor a szegényebb rétegek hogy mernek belevágni?
Igazából többféle kutatás van erre vonatkozóan, hogy egy gyerek, ha így jobb színvonalú oktatást, sportot, élelmiszert, külön foglalkozásokat akarnak megadni neki, akkor kb 150-200 ezer forintba kerül havonta. Ez 18 éves korig számolva egy olyan bő 30 milliós összeg és persze inflációt nem is vettük figyelembe. Persze nyilván az állami óvoda, iskola olcsóbb, a határ igazából a csillagos ég.
Na de, ha most így nézzük, akkor két gyerek esetén elmegy mondjuk 300-400 ezer forint havonta. A családok hány százaléka tudja ezt a költséget kitermelni? Mert mondjuk Budapesten egy középosztálybeli családban, ahol mindkét szülő jobban keres mondjuk nem annyira nehéz, de kistelepüléseken, ahol nincs olyan sok munka, ott hogy jön ki a matek? Meg mi van, ha mondjuk csak az egyik szülő dolgozik vagy nem is élnek együtt? Egy egyedülálló anya hogyan tud megélni főleg, ha nincs olyan munkája, ami jobban fizet? Paradox módon úgy tűnik pont az alacsonyabb képzettségűek, szegények körében több a gyermek, az ilyen stabil kapcsolaton kívüli szülés is sokkal gyakoribb, mint a gazdagabb, tanultabb rétegnél. Utóbbiak esetén pont a gyermektelenség az egyre inkább jellemző meg az egyedülálló életforma.
A szegény réteg jelentős részben azért szegény, mert buta, képzetlen.
Ennek következtében képtelen azt is felmérni, mik a hosszú távú következmények (másrész sem tudása, sem pénze nincs védekezni - a d.gás meg ingyen van...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!