Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két kicsi gyerekkel az oldalat...

Két kicsi gyerekkel az oldalatokon elválnátok? Szüleitektől fogadnátok el segítséget egyedülállóság esetén?

Figyelt kérdés

27-28 évesek vagyunk, 11. évünket töltjük együtt, 4 éve vagyunk házasok. Van már két gyerekünk, 3 éves a nagyobbik, 7 hónapos a kicsi.


2 hónapja tudtam meg, hogy a férjem megcsalt. Tagadta az elején, utána elismerte, hogy “volt pár futókalandja, amik semmit nem jelentettek”. Azonnal válni akartam, de sírt, könyörgött, mindent megígért. Azóta próbálkozunk, viszont én nem érzem a bizalom legkisebb szikráját se, ha nincs itthon, azon gondolkozom, vajon épp megcsal-e? Ha üzenete jön, vagy a telefonját piszkálja, az van a fejembe, hogy biztos a szeretőjével beszél… Állítja, hogy senki nincs, lehet, így is van, de nem bízom benne.

Ennek szerintem így nincs értelme, viszont egyedül nem boldogulnék a két kicsivel. A házunk közös, 2 éve épített családi ház, van egy lakásom is, ami 1/1 az enyém.

Kifizetni a házból nem tudnám, csak úgy, ha a lakást eladom, viszont az abból befolyt bérleti díjra egyedülállóként szükségem lesz (kb. 320-350 ezerért tudnám kiadni). Így az sem opció, hogy mi költözzünk be oda a gyerekekkel hármasban.

Ha a szüleim segítenének, egy percet sem aggódnék, de bennem van, hogy kétgyerekes anyaként, közel 30 évesen szaladjak haza, ha gond van? Közben ott van az is, hogy kihez fordulnék, ha nem a szüleimhez? Valamint igen, fáj beismerni, hogy a tündérmese így ér véget, mikor én vele örökre terveztem, 2 hónappal ezelőttig ugyanolyan szerelmes voltam, mint a kapcsolatunk elején.

Ti mit tennétek a helyemben?


Próbálkoznátok még a kapcsolat helyrehozásával?


aug. 21. 15:06
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Akárhogyan is döntesz, nem irigyellek téged.
aug. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
22%

Arrol nem esett szo, mi lesz a gyerektartassal. Ahogy az elsok kozott irtak, arrol bizony le kellene mondanod, hogyha azt akarod, hogy a ferjed onkent es dalolva mondjon le a haz ra eso reszerol.

Kulonben sem kapnal a 2 gyerekre 150 ezernel tobbet, sokaknal meg most is a 40/gyerek a felallas, mar ha egyaltalan apuka fizet.

aug. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

Nem azt akarom, hogy lemondjon a tulajdonrészéről. Ki lenne fizetve.


Az, hogy más családoknál apuka hogy fizet, mit fizet, nem érdekel. Olyan pedig nincs, hogy "egyáltalán nem fizet".

Lenne a gyerektartás, mellé az egyéb költségeiket pedig 50-50%-ban fizetnénk (pl. magánóvoda, iskola, különórák, edzések, orvosi költségek, öltözködés stb.). Közösek a gyerekeink, 40.000 Ft-ból nem mennék messzire. Ő is a legjobbat szeretné nekik, ebben legalább egyezünk.

aug. 22. 09:31
 44/48 anonim ***** válasza:
42%
Addig így gondolja amég nem lesz mástól is gyereke. A gyerektartást az öltözködésre, gyógyszerekre és miegymásra kapja a gyerek nem zsebpénznek. Vicces, hogy adjon magas gyerektartást ami nem 40, mert 40-ből nem futja semmire, de mellette kb mindennek is állja a felét. Most te vagy nagyon más világban élsz és lekéne szállnod a földre vagy ami valósabb ez egy kamu kérdés.
aug. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

Igen, az én valóságom tényleg más, mint a magyar átlagé.

Apukámnak van az előző házasságából is egy fia, sosem kapott kevesebbet miattam.

Mi válunk el majd, attól még a gyerekeink ugyanúgy közösek lesznek. Én hagyom el, nem a lányaink.

aug. 22. 09:42
 46/48 anonim ***** válasza:

43as

Remélem tényleg ilyen a férjed de ez általában nem így működik. Sajnos elvált szülők gyereke vagyok, öcséim is más apukáktól vannak (nagy a korkülönbség). És csak egyik öcsém apja vállalta a közös költségeket, hogy felezzék. De mihelyst lett ott egy másik, ez megváltozott. Öcsémet nem viszik nyaralni külföldre és hazudnak róla hogy nem mennek, nehogy elrontsa a családi idillt.

Másik öcsémnek megvesz mindent az apja, csak azt nem amit kellene. Orvosi költségekbe nem száll bele, pedig sok helyre jártak mire kiderült, hogy allergiás. Apját nem érdekli, ugyanúgy adja neki az allergéneket tartalmazó kajákat, aztán meg anya küszköd vele otthon mikor rosszul van (nem epipenes még de egyéb tünetek jönnek ki rajta).

A mi apánk meg csak szimplán nem ért meg az apaságra, ez régen volt.

Úgyhogy ha így is van, kívánom, hogy nálatok minden rendben menjen, de ne hidd azt, hogy az apa önként dalolva fog fizetni mindent. Főleg ha másik családja lesz. Valószínűleg ott majd megpróbálja kivonni magát a dolgokból. De még 1x kívánom, hogy ne így legyen.

aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 A kérdező kommentje:

Apukaként nem találok benne kivetnivalót.

Rengeteget foglalkozik a gyerekeinkkel, nálunk nem az a felállás van, hogy én csinálok mindent, ő meg a nap végén játszik velük egy 20 percet, alvás előtt. Nem, ugyanúgy megcsinál mindent, legyen szó éjszakai ébredésekről, pelenkázásról, etetésről, sétáról. Akkor sem esik kétségbe, ha éppen egyedül kell a két gyerekkel mennie valahová.

aug. 22. 09:45
 48/48 anonim ***** válasza:
50%

46os vagyok

Ezt értem kérdező, és nem is vonom kétségbe, remélem ha esetleg szétmentek, akkor is ilyen jó apuka vagy.

Csupán elmondtam, hogy ha lesz új családja ez meg is változhat. Mondom, ez ne így legyen.

Amúgy az én párom is mindent megcsinál, takarít, pelusozik, felkel éjszaka és altat...Stb. de nála jó szülői példát is látott, apukája is végtelenül jó apuka.

Kívánom, hogy jól alakuljon nektek is minden :) majd írj mi lett a vége. Teljesen megértem, hogy egy ilyen kapcsolatban nem tudsz maradni amúgy. Sok sikert!

aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!