Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két kicsi gyerekkel az oldalat...

Két kicsi gyerekkel az oldalatokon elválnátok? Szüleitektől fogadnátok el segítséget egyedülállóság esetén?

Figyelt kérdés

27-28 évesek vagyunk, 11. évünket töltjük együtt, 4 éve vagyunk házasok. Van már két gyerekünk, 3 éves a nagyobbik, 7 hónapos a kicsi.


2 hónapja tudtam meg, hogy a férjem megcsalt. Tagadta az elején, utána elismerte, hogy “volt pár futókalandja, amik semmit nem jelentettek”. Azonnal válni akartam, de sírt, könyörgött, mindent megígért. Azóta próbálkozunk, viszont én nem érzem a bizalom legkisebb szikráját se, ha nincs itthon, azon gondolkozom, vajon épp megcsal-e? Ha üzenete jön, vagy a telefonját piszkálja, az van a fejembe, hogy biztos a szeretőjével beszél… Állítja, hogy senki nincs, lehet, így is van, de nem bízom benne.

Ennek szerintem így nincs értelme, viszont egyedül nem boldogulnék a két kicsivel. A házunk közös, 2 éve épített családi ház, van egy lakásom is, ami 1/1 az enyém.

Kifizetni a házból nem tudnám, csak úgy, ha a lakást eladom, viszont az abból befolyt bérleti díjra egyedülállóként szükségem lesz (kb. 320-350 ezerért tudnám kiadni). Így az sem opció, hogy mi költözzünk be oda a gyerekekkel hármasban.

Ha a szüleim segítenének, egy percet sem aggódnék, de bennem van, hogy kétgyerekes anyaként, közel 30 évesen szaladjak haza, ha gond van? Közben ott van az is, hogy kihez fordulnék, ha nem a szüleimhez? Valamint igen, fáj beismerni, hogy a tündérmese így ér véget, mikor én vele örökre terveztem, 2 hónappal ezelőttig ugyanolyan szerelmes voltam, mint a kapcsolatunk elején.

Ti mit tennétek a helyemben?


Próbálkoznátok még a kapcsolat helyrehozásával?


aug. 21. 15:06
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon érdekes és furcsa érzésem van, ahogy a kommentjeidet olvasom, Kérdező.

Nem felel meg lakás, mert egész életedben kertes házban éltél. Már egyetemista korodban is gardrobszoba kellett, képzeljük el most. Apu majd kifizeti, bárkinek, bármennyit. Az elkényeztetett tündérkisasszony sejlik fel lelki szemeim előtt. A férjed is a te szinteden lévő, tehetős családból jött? Ne legyen igazam, de az az érzésem, hogy a srác egy polccal lejjebbről jön, és ha neki is évek óta folyamatosan nyomod ezt a bár elsőre kulturáltnak tűnő, de lényegét tekintve kicsit fölényes és valamilyen szinten lekezelő dumát, amit itt óvatosan a kommentjeidben is csepegtetsz, akkor itt lehet az eb elhantolva. Így az elmúlt fél-egy óraában is elég tömény, éveken keresztül szerintem én se bírnám. A magam részéről már nem csodálkozom, hogy ha nem bírta a kiképzést és szétnézett a piacon, hogy rajtad kívül mi van még...

aug. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%
Valójában akkor mi a problémád? Apukád kifizetne helyetted bármennyi pénzt. Van egy lakásod amit annyiért kiadhatsz mint amennyi másnak a havi fizuja. Anyukád önként vigyáz bármikor a gyerekekre. Apuka is fog fizetni gyerektartást. Nem értem miért kéred ki idegenek véleményét. Más teljesen más körülményekbe csöppen egy válás után. Kicsit inkább úgy tűnik, hogy idejöttél elmesélni, hogy szarrá csaltak, de azért fut a szekér rendesen. Ez vagy kitaláció vagy fogalmad sincs az igazi életről. Valami cukormázban élsz
aug. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ebből kilépni,de a kérdés egyedülálló anyaként mit tudsz fenntartani egy lakást vagy egy házat?
aug. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
93%

#31, igen, nekem is kezd a szokásos gazdag lányos kérdésekre hajazni ez az egész történet, de tegyük fel hogy igaz.

Akkor meg mi a kérdező problémája? Az, hogy azt gondolta, örökké fog tartani? Hát vagyunk ezzel így néhányan.. .alapvetően amikor az ember elkötelezi magát, akkor azt gondolja, hogy egy életre szól. Aztán egy csomóan koppannak, mert válás lesz a vége, van ilyen. Ezt fel kell tudni dolgozni.

Ha igaz, amit a kérdező állít, akkor fényévekkel jobb helyzetben van, mint nagyon sokan - még akkor is, ha válásra kerül sor. Nem értem a nyüglődést tehát.

aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
90%
Felnőttként gáz visszamenni a szüleidhez 😄 dolgoztál max 3-4 évet… a házat nagy valószínűséggel apu fizette, miről beszélsz??
aug. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
Mert mennyit kellett volna dolgoznom? 12-13 évet, utána reménykedni, hátha sikerül legalább 1 gyerek 40 éves korom előtt? Baba mellett is dolgoztam, nem a körmömet reszelgettem unalmamban. Igen, nagyon szerencsés vagyok a szüleimet illetően, ettől nem vagyok senkinél sem kevesebb.
aug. 21. 17:35
 37/48 anonim ***** válasza:
86%
Ez így van, nem vagy kevesebb, de több sem. Nem voltak szimpatikusak a kommentjeid. Ha otthon a párodnak is folyamatosan így az orra alá dörgölted a pénzeteket, ne csodálkozz semmin.
aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%
A pofámról lesülne a bőr ha ezek után még segítséget kérnék a szüleimtől. Ott a lakásod, lesz egy fél ház ára, és a legnagyobb problémád hogy sok a ruhád. :DD
aug. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
92%
Gazdagkislányos troll. Helló. A stílusod félreismerhetetlen
aug. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy kevesebb, csak nem kell eljátszani a nagyhalált meg, hogy te mennyire felnőtt vagy…
aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!