Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két kicsi gyerekkel az oldalat...

Két kicsi gyerekkel az oldalatokon elválnátok? Szüleitektől fogadnátok el segítséget egyedülállóság esetén?

Figyelt kérdés

27-28 évesek vagyunk, 11. évünket töltjük együtt, 4 éve vagyunk házasok. Van már két gyerekünk, 3 éves a nagyobbik, 7 hónapos a kicsi.


2 hónapja tudtam meg, hogy a férjem megcsalt. Tagadta az elején, utána elismerte, hogy “volt pár futókalandja, amik semmit nem jelentettek”. Azonnal válni akartam, de sírt, könyörgött, mindent megígért. Azóta próbálkozunk, viszont én nem érzem a bizalom legkisebb szikráját se, ha nincs itthon, azon gondolkozom, vajon épp megcsal-e? Ha üzenete jön, vagy a telefonját piszkálja, az van a fejembe, hogy biztos a szeretőjével beszél… Állítja, hogy senki nincs, lehet, így is van, de nem bízom benne.

Ennek szerintem így nincs értelme, viszont egyedül nem boldogulnék a két kicsivel. A házunk közös, 2 éve épített családi ház, van egy lakásom is, ami 1/1 az enyém.

Kifizetni a házból nem tudnám, csak úgy, ha a lakást eladom, viszont az abból befolyt bérleti díjra egyedülállóként szükségem lesz (kb. 320-350 ezerért tudnám kiadni). Így az sem opció, hogy mi költözzünk be oda a gyerekekkel hármasban.

Ha a szüleim segítenének, egy percet sem aggódnék, de bennem van, hogy kétgyerekes anyaként, közel 30 évesen szaladjak haza, ha gond van? Közben ott van az is, hogy kihez fordulnék, ha nem a szüleimhez? Valamint igen, fáj beismerni, hogy a tündérmese így ér véget, mikor én vele örökre terveztem, 2 hónappal ezelőttig ugyanolyan szerelmes voltam, mint a kapcsolatunk elején.

Ti mit tennétek a helyemben?


Próbálkoznátok még a kapcsolat helyrehozásával?


aug. 21. 15:06
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
84%
Elválnék és alapvetően nem kérnék segítséget a szüleimtől a helyedben. Bekoltoztok szépen a lakásodba, a házat pedig eladjatok, az árát elfelezitek. Jelenleg gondolom gyeden vagy meg apuka fizeti majd a gyerektartást. A kicsinek keresel bölcsit-6 hónapos kortól mar mehet, innentől csak az a kerdes, elég e a gyeded, vagy vissza kell menned korábban dolgozni: ha igen,akkor ott a bölcsi
aug. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

Nem lenne elég a pénz, emiatt lenne szükségem a szüleimre.

A lakás nem túl nagy, egy amerikai konyhás nappali, egy hálószoba és egy gardrób. Nehezen férnénk el, hosszútávon semennyire.


A két gyerek teljesen más habitusú. Amíg a nagy élvezte a bölcsit az első naptól, már 10-11 hónaposan is aludt anyukáméknál 1-1 éjszakát, a kicsi az ellentéte teljesen. Fél éves múlt, egyelőre az is elképzelhetetlen, hogy akár anyukámékkal legyen 1-1 napot, napközben. Bölcsibe nem adnám, amíg ennyire anyás és nem élet-halál kérdés.

aug. 21. 15:19
 3/48 anonim ***** válasza:
88%
Úgy csinálnám én is, mint az első válaszoló. Esetleg annyit változtatnék, hogyha a lakásom túl messze van a szüleimtől azt kiadnám és kivennék egyet közelebb. Ha vigyázni kellene a gyerekekre így talán megoldhatóbb lenne.
aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
66%
De a szüleidet csak mint azonnali szukseg megoldasnak, max pár hónapra szabadna tervezni. Minden gyereket rá lehet szoktatni arra, hogy másokkal legyen. Elferni is elfer 2 gyerek meg egy felnőtt egy 2 szobás lakásban, pláne két ekkora gyerek. De tőlem mehetsz anyadekhoz is, rájuk támaszkodva az önállóság helyett, csak abból az lesz, hogy a, bele szólnak majd mindenbe, akkromis, ha amúgy nem szojtak és b, évek múlva is ott laktok majd, hacsaka addigra nem lesz új pasid
aug. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne segítséget kérni a szüleidtől? Egyébként hol adsz ki egy ilyen kicsi lakást 320-350ért? (Max ha airbnb)

Ebben az esetben bármit csinálsz, kompromisszumot kell kötnöd és /vagy lejjebb adni az életszínvonalatokból

aug. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
83%

5


Inann nézve a kérdező segítség alatt azt érti, haza költözik két gyerekkel a szüleihez.

aug. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

Budapest, II. kerületben van a lakás. A lokációja miatt ennyi.


Azt szeretném, ha az apám kifizetné a férjemet a házból, és mi maradhatnánk itt.

Anyukám így is segít a gyerekek mellett rengeteget, vagyis nem is úgy mondanám, hogy segít, hanem unokázik. Magától teszi, imádja őket, nem kényszerből (nem dolgozik, otthon van, így ráér).

aug. 21. 15:33
 8/48 anonim ***** válasza:
94%

"Azt szeretném, ha az apám kifizetné a férjemet a házból, és mi maradhatnánk itt."


Az szép gondolat - remélem mint kölcsön merült fel benned. Amúgy a férjednek is mondhatod, hogy ertekletessetek fel és adja át hivatalosan gyermektartasdij helyett.

aug. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
31%

Alapvetően a megcsalást én nem tekintem válóoknak, ha a kapcsolat mélyponton volt, és jött egy adandó alkalom. Viszont te ezt írod:

"Tagadta az elején, utána elismerte, hogy “volt pár futókalandja, amik semmit nem jelentettek”.

Ami azt jelenti, hogy nem egy ilyen alkalom volt, hanem több is. Szerintem ebből az derül ki, hogy a házastársi hűség fogalma neki nem jelent semmit, és újra megtenné. Sajnos vannak ilyen férfiak. Biztos, hogy én sem tudnék benne soha többet megbízni, úgy meg mit ér a kapcsolat?

Szóval emiatt én válnék, igen.

Ha a szüleiddel jó a viszony, miért ne kérnél segítséget? Erre van a család. Sajnos én nem mehettem volna haza anyámhoz, ki is vágott volna, szóval szerencsés vagy.

aug. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy a házasságunk nem volt mélyponton, ugyanúgy eljártunk randizni a gyerekek mellett, töltöttünk időt kettesben is, a szexuális életünk is kiváló volt. Nem láttam jeleket erre egyáltalán, hidegzuhanyként ért a dolog, először el sem akartam hinni. De mikor bizonyítékot is láttam, akkor már tényleg kár volt tagadnom magam előbb.

De kérdeztem tőle is, hogy miért csinálta, valamit nem kapott meg itthon, amit mástól igen? Mondta, hogy itthon minden tökéletes, nem is tudja igazából, miért tette, egyszerűen abban a helyzetben úgy érezte, kell neki ez az izgalom, az, hogy ott legyen a tudat, hogy most tilosban jár...

aug. 21. 15:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!