Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két kicsi gyerekkel az oldalat...

Két kicsi gyerekkel az oldalatokon elválnátok? Szüleitektől fogadnátok el segítséget egyedülállóság esetén?

Figyelt kérdés

27-28 évesek vagyunk, 11. évünket töltjük együtt, 4 éve vagyunk házasok. Van már két gyerekünk, 3 éves a nagyobbik, 7 hónapos a kicsi.


2 hónapja tudtam meg, hogy a férjem megcsalt. Tagadta az elején, utána elismerte, hogy “volt pár futókalandja, amik semmit nem jelentettek”. Azonnal válni akartam, de sírt, könyörgött, mindent megígért. Azóta próbálkozunk, viszont én nem érzem a bizalom legkisebb szikráját se, ha nincs itthon, azon gondolkozom, vajon épp megcsal-e? Ha üzenete jön, vagy a telefonját piszkálja, az van a fejembe, hogy biztos a szeretőjével beszél… Állítja, hogy senki nincs, lehet, így is van, de nem bízom benne.

Ennek szerintem így nincs értelme, viszont egyedül nem boldogulnék a két kicsivel. A házunk közös, 2 éve épített családi ház, van egy lakásom is, ami 1/1 az enyém.

Kifizetni a házból nem tudnám, csak úgy, ha a lakást eladom, viszont az abból befolyt bérleti díjra egyedülállóként szükségem lesz (kb. 320-350 ezerért tudnám kiadni). Így az sem opció, hogy mi költözzünk be oda a gyerekekkel hármasban.

Ha a szüleim segítenének, egy percet sem aggódnék, de bennem van, hogy kétgyerekes anyaként, közel 30 évesen szaladjak haza, ha gond van? Közben ott van az is, hogy kihez fordulnék, ha nem a szüleimhez? Valamint igen, fáj beismerni, hogy a tündérmese így ér véget, mikor én vele örökre terveztem, 2 hónappal ezelőttig ugyanolyan szerelmes voltam, mint a kapcsolatunk elején.

Ti mit tennétek a helyemben?


Próbálkoznátok még a kapcsolat helyrehozásával?


aug. 21. 15:06
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
94%

De mire nem lenne elég a pénz, ha megkapod a családi ház felét? Költözz be a saját lakásodba a gyerekekkel, tudnak külön szobában is lenni, ha annyira kell, mert mint írtad 2 szoba van. Adjátok el a közös házat, megkapod a felét.

Akár eladhatod a saját lakásod is és vehetsz a 2 árából egy nagyobbat, ahol jobban elfertek.

aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:

Azért is szeretnék elválni, mert szerintem még fiatal vagyok. Nem vagyok még 30 éves, nem érzem, hogy temetni kéne magam és megelégedni egy olyan házassággal, amiben nem vagyok boldog és ahol nincs bizalom. Ezek után én képtelen vagyok vele egy ágyban feküdni, de még akkor is rosszul vagyok, ha egy autóval megyünk valahová és mellette kell ülnöm.

Szerintem még megtalálhat a boldogság, nem vagyok csúnya, igénytelen nő, sőt... Emiatt is van bennem az, hogy inkább hajlanék a válás felé.

aug. 21. 16:31
 23/48 A kérdező kommentje:

Nem szívesen mennék ebből a házból, az az igazság.

Minden négyzetmétere olyan, ahogy elterveztem, rengeteg belefektetett munkám van. Az otthonom, nem csak egy ház, amin túladunk csak úgy.

aug. 21. 16:32
 24/48 A kérdező kommentje:

"tudnak külön szobában is lenni, ha annyira kell, mert mint írtad 2 szoba van."


Az egyik gardrób. Szerinted, ha egyetemista koromban annyi ruhám volt, hogy külön szoba kellett nekik, felnőttként mennyi van?:D

aug. 21. 16:34
 25/48 anonim ***** válasza:
0%
Kidobnam ezt a hazug, undorító P*Csot most rogton
aug. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

Mjndenképpen vàlnèk.

Ha ennyire van pénze a szüleidnek, akkor vegyék meg a sajàt nevükre a ház férjedre eső részét.

aug. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, azzal egyetértek, hogy nem kell temetni magadat, és egy már-nem-boldog házassággal sem kell megelégedned. Tiszta sor.

Ami az anyagiakat illeti, itt viszont lehet, hogy kompromisszumra lesz szükség...nem lehet minden a tiéd, a ház, a szabadság, apuci majd kifizeti a férjedet a házból, a lakásod is megmarad, mert azt te ki akarod adni... azért ez nem így megy. Bár ha apád önként és dalolva kicsengeti egy fél ház árát, akkor nem szóltam.

aug. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
89%

Én válaszoltam 16:28-kor. Igen, meg fog találni szerintem is a boldogság, de nem úgy, hogy most gyorsan megkeresed.

Bárhogy is döntesz, hogy hol fogsz lakni, arra figyelj, hogy állj a saját lábadra, légy boldog elvált, szingli nőként, anyaként, stb. Adj időt magadnak elengedni a régit, keresd meg benne a hibákat (a sajátjaidat is, sőt, főleg azokat)! Boldog leszel, nyugi 😉

aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
Apukám a fél ház árának a többszörösét is “kicsengetné”, ha arról van szó… De nehéz beismernem, hogy tönkrement valami, amiről azt gondoltam, hogy örökké fog tartani. És igen, felnőttként furcsa újból a szüleim segítségét is kérni.
aug. 21. 16:44
 30/48 anonim ***** válasza:
57%

Azért azt nem árt, ha tudod, hogy 2 gyerekkel annyira már nem leszel kapós. Persze, ha úgy érzed menni kell, menj, de ne azzal a tudattal, hogy majd megtalálod a nagy Ő-t. Sok elvált nő ismerősöm egyedül öregedett meg.

Gyerekkel már nagyon nem egyszerű, folyton konfliktus van, kinek adj igazat, a párodnak, vagy a gyerekeknek. Aki a férfinak ad igazat, elhidegülnek a gyerekei, aki a gyereknek, egyedül marad.

Én lehet, hogy a nyitott házasságot is megfontolnám. Szexre bárkit kapsz, tartósra már nem biztos.

aug. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!