Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örülnél, ha a férjed felajánla...

Örülnél, ha a férjed felajánlaná, maradj otthon a gyerekkel és ne dolgozz? Patthelyzet, vagy kényelmes élet?

Figyelt kérdés

Ilyen helyzetben vagyok jelenleg.


Édesanyám, aki az egyik legnagyobb támaszom és bizalmasom, aki a legjobbat akarta nekem egész életemben, azt mondja, ennek örüljek, mert higgyem el, a társadalom nagyon kis százaléka dolgozik csak azért, mert élvezi a munkáját.


Legjobb barátnőm viszont azt mondja, sosem szabad egy férfire támaszkodni és higgyem el, ahol a férfi eltartja a feleségét, az a feleség dolgozik csak meg leginkább a pénzéért. És lehet, hogy nem most, de talán 10-12 év múlva lesz olyan helyzet, hogy inkább dobbantanék, de nem fogok tudni.


A párom nagyon szeretne már babát, igazából én is. De most diplomáztam le, jó kicsit szusszanni, semmit sem csinálni... Igazából két út van, vagy elkezdek dolgozni és építeni a karrierem, vagy az esküvő után elkezdünk próbálkozni a babát illetően. Ő egyértelműen a 2. opcióra szavaz, én bizonytalan vagyok.

Tanultam nem keveset, hogy elvégezzem az egyetemet, de itt mintha elvágták volna az egészet. Ki volt tűzve egy cél, elértem, és rájöttem, hogy talán én nem is ezzel szeretnék foglalkozni. Gondolkodtam pótfelvételin, de nem tudom, akarnék-e újra X évre iskolapadba ülni, meg egyáltalán mit akarnék tanulni?

Egy gyerek viszont nem 3-4 éves projekt, később, ha valami érdekelne, nem mondhatom azt, hogy jó, eddig voltam főállásban anyuka, most akkor legyél meg kicsit nélkülem.


Sosem volt nálunk téma ez, hogy ki mit hozott a kapcsolatba, közös volt eddig is minden. Augusztusban házasodunk, így hivatalosan is az lesz.

Néha azt érzem, hogy oké most azonnal gyereket akarok, a 9 hónapot is nehezen várnám ki, máskor pedig elgondolkozom, való-e egyáltalán ekkora felelősség nekem?



júl. 25. 20:07
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

A jó magyar mentalitás itt is megmutatkozik, azt látom. :D

Kevesebb rosszindulattal szebb az élet, hidd el.

júl. 25. 20:57
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
21# bocsi, de ez a van elég vagyona már duma tényleg arra hajaz, hogy aranyaso vagy (másik kommentelő vagyok). Szerintem a korkülönbség önmagában nem gond, de aki szerelmes, nem ir ilyet, hogy kb mindegy, ha meghal, nekem akkor is lesz miből élnem..
júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
97%

Látom fáj az igazság:) a ribiknek szokott. A kommentjeidből egyértelmű, hogy mitől volt olyan vonzó számodra, ezt már felesleges tagadni.

Na további szép estét!

júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
96%
22. Pontosan.
júl. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az, a kommentre reagáltam, hogy mi lesz velem/velünk, ha vele bármi történne. Semmi, alkalmazkodunk az adott helyzethez, de anyagilag nem fog problémát jelenteni. Ezt nem lehet máshogy leírni.
júl. 25. 21:01
 26/50 anonim ***** válasza:
87%

Ha őt szeretnéd, és nem a pénzét, nem így válaszoltál volna. Ennyi.

Pl Mondhattad volna úgy mintha lennének érzelmeid iránta. Pl nagyon szomorú lennél, de igyekeznél elmenni dolgozni és boldogulnátok valahogy.

Ehelyett azt írtad - majd megéltek a vagyonából.

Tényleg nem érzed a különbséget?

júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:

Neked pedig tényleg muszáj kiforgatnod minden mondatomat?

Válaszoltam egy kérdésre, ennyi. Nem fogok azzal jönni, hogy boldogulnánk valahogy, még pontosan én sem tudom, hogyan, de majd megoldjuk. Mert akkor az lett volna erre a válasz, hogy így nem szabad gyereket vállalni, mert bármi történhet.

Leírtam, hogy történhet bármi, anyagilag (!) nem okoz majd gondot.

júl. 25. 21:10
 28/50 A kérdező kommentje:
De tudod mit, legyen igazad, a pénzét szeretem, csak amiatt megyek hozzá és már biztosan a halálát is várom. Csak ne írj több kommentet, ahol az "igazadat" bizonygatod.
júl. 25. 21:11
 29/50 anonim ***** válasza:
82%
szokásos egyetemista, dupla sorközös mese.
júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:
Eddig aranyásó rianc voltam, most egyetemista és hazug. Egyre jobb.
júl. 25. 21:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!