Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örülnél, ha a férjed felajánla...

Örülnél, ha a férjed felajánlaná, maradj otthon a gyerekkel és ne dolgozz? Patthelyzet, vagy kényelmes élet?

Figyelt kérdés

Ilyen helyzetben vagyok jelenleg.


Édesanyám, aki az egyik legnagyobb támaszom és bizalmasom, aki a legjobbat akarta nekem egész életemben, azt mondja, ennek örüljek, mert higgyem el, a társadalom nagyon kis százaléka dolgozik csak azért, mert élvezi a munkáját.


Legjobb barátnőm viszont azt mondja, sosem szabad egy férfire támaszkodni és higgyem el, ahol a férfi eltartja a feleségét, az a feleség dolgozik csak meg leginkább a pénzéért. És lehet, hogy nem most, de talán 10-12 év múlva lesz olyan helyzet, hogy inkább dobbantanék, de nem fogok tudni.


A párom nagyon szeretne már babát, igazából én is. De most diplomáztam le, jó kicsit szusszanni, semmit sem csinálni... Igazából két út van, vagy elkezdek dolgozni és építeni a karrierem, vagy az esküvő után elkezdünk próbálkozni a babát illetően. Ő egyértelműen a 2. opcióra szavaz, én bizonytalan vagyok.

Tanultam nem keveset, hogy elvégezzem az egyetemet, de itt mintha elvágták volna az egészet. Ki volt tűzve egy cél, elértem, és rájöttem, hogy talán én nem is ezzel szeretnék foglalkozni. Gondolkodtam pótfelvételin, de nem tudom, akarnék-e újra X évre iskolapadba ülni, meg egyáltalán mit akarnék tanulni?

Egy gyerek viszont nem 3-4 éves projekt, később, ha valami érdekelne, nem mondhatom azt, hogy jó, eddig voltam főállásban anyuka, most akkor legyél meg kicsit nélkülem.


Sosem volt nálunk téma ez, hogy ki mit hozott a kapcsolatba, közös volt eddig is minden. Augusztusban házasodunk, így hivatalosan is az lesz.

Néha azt érzem, hogy oké most azonnal gyereket akarok, a 9 hónapot is nehezen várnám ki, máskor pedig elgondolkozom, való-e egyáltalán ekkora felelősség nekem?



júl. 25. 20:07
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem dolgozz előbb. Aztán jöhet a baba 4-5 év után ha úgy van
júl. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
93%
Te még bizonytalan vagy, főleg az utolsó mondatodbol látszik, és addig, amíg nem vagy benne biztos, hogy való neked gyerek, az én személyes véleményem, hogy inkább ne, hanem akkor dolgozz mondjuk pár évet, hogy igen, legyen saját jovedelmed, majd csed, gyed, stb, meg esetleg egy munkahely, ahova visszamehetsz majd, ha lejár a gyes, az sem utolsó, ha találsz olyan helyet, ahova visszavárnak. Ezek a racionális érvek. Viszont ha már most teljes szivedbol vagynal a babára, és 100% biztos a kapcsolatotok, azt mondanám, vágj bele, majd dolgozol, ha oviba megy a gyerek (bár úgy nyilván nehezebb elhelyezkedni, de azért nem lehetetlen), mert attól nem áll meg az elet, hogy gyereket szülsz, és nem kell attól életed végéig a pasiddal/ferjeddel eltartatni magad.
júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem keress munkát, próbálkozzatok a baba üggyel is. Nem biztos hogy azonnal találsz megfelelő munkát és az sem biztos, hogy a baba rögtön összejön. Amit jobban akarsz az fog sikerülni.
júl. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha most diplomáztál nagy valószínűséggel 0 munka tapasztalatod van.

0 munka tapasztalattal gyerekkel betörni a munkaerő piacra kitudja milyen diplomával..felér egy érvágással.

Itt nem azon van a hangsúly,hogy fiatal vagy, bulizz élj stb..vagy ne légy háztartásbeli, hanem előbb alapozd meg a munkahelyed ahol szerzel tapasztalatot, és ahová vissza is tudsz menni. Amellett az sem mindegy, hogy csedet gyedet vagy csak gyest kapsz..

Sz

júl. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
95%
"közös volt eddig is minden. Augusztusban házasodunk, így hivatalosan is az lesz." - ez jogilag nem igaz. Amit a házasság előtt szereztetek vagyont, az azé, aki szerezte, nem közös.
júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Az a baj, vagyis bajnak nem baj, csak fun fact, hogy elég nagy a korkülönbség, én 25 leszek, ő 48. Tudom, sok, apám lehetne, miért pont ő, ezeket kérlek titeket, ne.


Ő nem akar 50+ évesen kisbabás apuka lenni. Ezt én is megértem, bennem is rengetegszer van az, hogy rám jön, de jó lenne egy baba, már vannak fiú-lány neveink, barátnőim kisgyerekeivel is órákig elvagyok, és kb. szomorú vagyok, ha mennek el, viszik el őket és hitetlenkedve néznek rám, hogy én tényleg nem fáradtam el? Nem, az az igazság, hogy egész nap tudom őket szórakoztatni, most a legjobb barátnőm kislánya "nyaralt" nálunk egy hetet. 2 éves, tehát nem baba, hogy leteszem és ott marad, de nem is kisgyerek, aki eljátszik egyedül.

De ugye itt egy hét volt, ha már nagyon fáradt voltam, akkor is az volt előtte, hogy hétfő reggelig húzzam ki, utána alhatok. Egy sajáttal pedig ilyen nincs.


"ez jogilag nem igaz. Amit a házasság előtt szereztetek vagyont, az azé, aki szerezte, nem közös."

Tisztában vagyok vele, de a házasságunk alatti időre is vannak terveink.

júl. 25. 20:33
 7/50 anonim ***** válasza:
82%

Ez számomra mindig azt jelentette, hogy "egy nő úgyis túl hülye ahhoz, hogy a karrierben kiteljesedjék, meg egyébként is jól jön neki egy új apuci, hogy eltartsa".

Míg persze a férfi nyugodtan élhet a munkájának. Az egész megalázó, és egy kettős mérce.


És akkor még nem is beszéltünk arról, mennyire rizikós.

júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
86%

"Tudom, sok, apám lehetne"

. Most kb. pont ez a célja.


Egyébként az ilyen helyzet tucatszor ki volt tárgyalva.


Ha 48 évesen jött rá, hogy nem akar 50-es kisbabás apuka lenni, akkor a saját töketlensége miatt ne másra tegye a terhet. Neked megvan a saját életritmusod, amit követned kell.

júl. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
94%
A korotokkal nem önmagában a különbség a baj, hanem hogy ő jogosan nem szeretne 50+-osan kisgyerekes szülő lenni, te pedig jogosan szeretnél még egy darabig nem szülni. Ezt sajnos csak úgy lehet feloldani, ha valamelyikőtök feladja a saját álláspontját. Vagy ugye nem házasodtok össze.
júl. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
88%

Nem mondhatja meg senki mit csinálj, én annyit mondok, hogy én nem maradnék otthon, kiszolgáltatott helyzetben, saját jövedelem nélkül. És nem vagyok rosszindulatú típus, nem mondom hogy a párod majd biztos megcsal és elhagy, és ott maradsz évek múlva nulla munkatapasztalattal pénz nélkül, lehet más opció is. Pl nagyon beteg lesz/baleset éri, ágyhoz kötött lesz, vagy meghal, mit fogsz csinálni? Ráadásul akkor már ott lenne a gyerek is, akinek nem mondhatod hogy nincs víz, áram, gáz, mert nem tudod fizetni/ mentek a híd alá/ nincs mit enni stb.

Gondolkodj józanul!

júl. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!