Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örülnél, ha a férjed felajánla...

Örülnél, ha a férjed felajánlaná, maradj otthon a gyerekkel és ne dolgozz? Patthelyzet, vagy kényelmes élet?

Figyelt kérdés

Ilyen helyzetben vagyok jelenleg.


Édesanyám, aki az egyik legnagyobb támaszom és bizalmasom, aki a legjobbat akarta nekem egész életemben, azt mondja, ennek örüljek, mert higgyem el, a társadalom nagyon kis százaléka dolgozik csak azért, mert élvezi a munkáját.


Legjobb barátnőm viszont azt mondja, sosem szabad egy férfire támaszkodni és higgyem el, ahol a férfi eltartja a feleségét, az a feleség dolgozik csak meg leginkább a pénzéért. És lehet, hogy nem most, de talán 10-12 év múlva lesz olyan helyzet, hogy inkább dobbantanék, de nem fogok tudni.


A párom nagyon szeretne már babát, igazából én is. De most diplomáztam le, jó kicsit szusszanni, semmit sem csinálni... Igazából két út van, vagy elkezdek dolgozni és építeni a karrierem, vagy az esküvő után elkezdünk próbálkozni a babát illetően. Ő egyértelműen a 2. opcióra szavaz, én bizonytalan vagyok.

Tanultam nem keveset, hogy elvégezzem az egyetemet, de itt mintha elvágták volna az egészet. Ki volt tűzve egy cél, elértem, és rájöttem, hogy talán én nem is ezzel szeretnék foglalkozni. Gondolkodtam pótfelvételin, de nem tudom, akarnék-e újra X évre iskolapadba ülni, meg egyáltalán mit akarnék tanulni?

Egy gyerek viszont nem 3-4 éves projekt, később, ha valami érdekelne, nem mondhatom azt, hogy jó, eddig voltam főállásban anyuka, most akkor legyél meg kicsit nélkülem.


Sosem volt nálunk téma ez, hogy ki mit hozott a kapcsolatba, közös volt eddig is minden. Augusztusban házasodunk, így hivatalosan is az lesz.

Néha azt érzem, hogy oké most azonnal gyereket akarok, a 9 hónapot is nehezen várnám ki, máskor pedig elgondolkozom, való-e egyáltalán ekkora felelősség nekem?



júl. 25. 20:07
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
4%
Nálunk is ugyanennyi a korkülönbség. A férjem szeptemberben 49 lesz, én októberben 26, és októberben lesz egy éves a közös kisfiunk is. :) +a párom nagyobbik fia 12 éves lesz augusztusban. Mi még egy babát tervezünk, de neki is az a "kikotese", hogy lehetőleg mielőtt betölti az 50et, jobb lenne, valahogy a férfiaknál ez egy bűvös határ lehet 😄 a párodnak első gyerek lenne? Mert akkor valahol érthető, hogy ennyi idősen nem akar már várni, de ha te szíved mélyén még nem akarsz anya lenni, az ő kedvéért inkább ne menj még bele..
júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:

"Pl nagyon beteg lesz/baleset éri, ágyhoz kötött lesz, vagy meghal, mit fogsz csinálni?"

Csúnya lesz, de akkor is megélnék, gyerekkel is. Van akkora vagyona már, hogy ez ne legyen probléma.


"a párodnak első gyerek lenne?"

Igen, plusz első házasság is, így érthető, hogy vágyik már családra. :)

júl. 25. 20:48
 13/50 anonim ***** válasza:
21%

Én most ebben a helyzetben vagyok. Csak nálunk nem a férjem ajánlotta fel,hanem én állítottam kész tények elé.

Sajnos most nem tudok dolgozni. De elfogadta.

Remélhetőleg hamarosan visszaállhatok.

júl. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
98%
Volt már hasonló kérdés ott végül is kiderült, hogy szeretnél otthon maradni aztán majd gyereket szülni és minden nő akinek ezt a férje nem ajánlja fel az mind szerencsétlen. Nem szóltam hozzá az akkori kérdéshez de nagyon megmaradt bennem mert mindig ugyanoda kötöttél ki, hogy igazából neked jó a lazulás és nincs is kedved elfáradni a munkától..
júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
100%
11es vagyok, amúgy hozzáteszem, nekem volt már bőven munkatapasztalatom, amikor szülni mentem, 20-21 éves korom óta dolgoztam, szóval elég jó csedem volt, gyedem se rossz, és a munkahelyemre visszavárnak. A döntés a tiéd, de azért 1-2 év munkaviszony és egy olyan munkahely, ahova visszavárnak, biztonságérzetet adhat. Írtam korabbi hozzászólásban, hogy akkor sem lehetetlen később elhelyezkedni, ha most a baba mellett döntesz a pároddal mérlegelve, de biztosan jóval nehezebb lenne.
júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
97%
12. És honnan veszed, hogy rád hagyja minden pénzét?
júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
98%

"Van akkora vagyona már, hogy ez ne legyen probléma."

. Na, kiderült, mi olyan vonzó benne, hogy bármit bevállalnál...

júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:
Mert nincs senki más rokona, családtagja...?
júl. 25. 20:51
 19/50 A kérdező kommentje:

Nem, igazából én szeretnék dolgozni.

Most ez a pár hét "szabadság" az utóbbi hónapok hajtása után nagyon jól esik, de már most érzem néha, hogy ugyanolyanok a napjaim, zavar, hogy nem tudom, éppen milyen nap van, hétköznap vagy hétvége. Tehát ez a semmittevés nem jó hosszútávon, de gyerekkel nem is ilyen lenne az élet.

júl. 25. 20:52
 20/50 anonim ***** válasza:
79%
18. És? Felajánlhatja jótékony célra, ráhagyhatja haverokra, akárkire. Főleg hogy már biztosan rájött hogy a pénzéért választottad a bácsit, de amíg él, kényelmes dugni a fiatal pipit, hát miért ne.:) Csak nehogy pofára ess mikor felolvassák a végrendeletet.😂
júl. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!