Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vészelitek át a nyarat...

Hogyan vészelitek át a nyarat a gyerekekkel otthon?

Figyelt kérdés
Megyünk nyaralni a Balatonhoz 5 napot júliusban, meg strandra is többször tervezek menni velük, mamánál is lesznek pár napot,de nem lehet napi szinten győzni a programokat sem. Kánikulai napokon ti mit csináltok egész nap otthon? 5 és 7 éves fiaim vannak, faluban élünk. Tavaly mindkettő oviban volt szinte egész nyáron, mert dolgoztam, most sajnos nincs munkám, mert a sok táppénz miatt elküldtek..

jún. 19. 17:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
Akkor neked elég könnyű most... legyél velük sokat, vagy nem is értem, mi a kérdés? Időd van, minek van kettő is, ha nem tudod feltalálni magad velük?
jún. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk medence van itthon. Én a nyáron még részmunkaidőben dolgozom, szerencsére itthonról, így kb a pancsolás lesz az egész nyári program, a nagyobb nem megy ügyeletbe, itthon marad, sajnos ez az utolsó ilyen lehetőség, szeptembertől a kicsi is bölcsis lesz, én teljes munkaidőbe megyek, úgy meg már nem fogom győzni a nyarat, ha itthon vannak. Ha nem dolgoznék, akkor mennénk mindenfelé strandolni, kirándulni, játszanék velük bent a hűvösben, kovászolnánk az uborkát meg főznénk a lekvárt, szóval így ilyen programokat csinálnánk együtt. Feltaláljuk magunkat, na, mikor mihez van kedvünk és mit enged meg az idő.
jún. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%
Hát ha ilyen a hozzá állás, hogy át kell veszelni, akkor nem volt ez komolyan átgondolt gyermekvallalas...
jún. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Most nagyon elvagyok keseredve, hogy munkanélküli lettem megint, mert mindig beteg volt valamelyik, ezért így írtam ki a kérdést.
jún. 19. 18:03
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Medencézést eddig nem unta meg sosem a 10 éves fiam, ha épp nincs semmi program, akkor az mindig bevethető. Buborékfújó, vízipisztoly, koktél (limonádé gyümölccsel) Nekik és szerintem szuperül eljátszanak ketten.
jún. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Medence. Ez még nem jutott eszedbe? Nem kell programokra járni 40 fokba. Otthon árnyék, víz és mindenki boldog és nem sül meg.
jún. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Van medence, de már most unják.
jún. 19. 19:19
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Találj ki nekik pl.ügyességi játékokat a vízben vagy a lakásban, építsenek bunkit takaróból stb. Te ismered őket, te tudod mivel lehet lekötni a figyelmüket. Nem kell állandóan programozni.
jún. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem nagyon játszanak el egymással még most sem.. :(
jún. 19. 19:29
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi ma íratkoztunk be könyvtárba

társasjáték

készítsetek bakancslistát

Három baráti család van, a hét egy-egy napján valakinél bandáznak a gyerekek, így heti 2 nap megoldva, ők imádják

cserebogár fogás

találjatok valamit amit szeretnének megtanulni(biciklizés, tollasozás,stb)

szalonnasütés

hetente válasszatok ki nem túl távoli helyeket ahol nem voltatok még és utazzatok oda

játszótér

legó

készítsetek otthon fagyit

csináljatok nekik egy-egy kis veteményest amit nekik kell gondozni

kincskeresés(feladványokat kell megfejteni, ha még többen vannak annál nagyobb buli lehet csapatban is)

heti egyszer van olyan hogy ő választhat programot(ez általában annyi, hogy menjünk le biciklivel a cukrászdába, enni egy sütit vagy fagyit)


mi sokat tervezünk utazni ilyen 1 nagyon max két napos utakra:

debreceni állatkert és vidámpark, Nyíregyházi állatkert (mivel ezek nincsenek egymástól messze, tőlünk viszont igen, így egy hosszú hétvégére megyünk)

Városligeti nagyjátszótér

Kiscelli meseösvény

Visegrádi bobpálya

Királyréti kisvasút

Csillagvizsgáló

Csodák palotája


Így, ha otthon vagy, a lehetőségek tárháza kb végtelen, rengeteg ingyenes program is van, ahova max a vonatjegyet kell fizetni

jún. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!