Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A negyedik gyermekünk az én...

A negyedik gyermekünk az én vezetéknevemet kapná meg? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy fiúnk és kettő lányunk. Terhes vagyok a negyedik babával, aki fiú lesz. Az első három gyermek az édesapja vezetéknevét kapta. Az én vezetéknevem úgy tűnik megáll, apukámnak három lánygyermeke lett, apukám egyedüli testvérének egy fia lett, azonban neki nem lehet gyereke, és sajnos súlyos beteg. Tehát az én vezetéknevem már nem öröklődik tovább. Férjem benne lenne, hogy a második fiúnk az én vezetéknevemet kapja, így megadhatnánk az esélyt, hogy tovább menjen a vezetéknevem. Azon is gondolkodtunk, hogy mindkettőnk vezetéknevét kapná és eldönthetné később, hogy melyiket szeretné.

De nem tudjuk ez milyen hatással lenne rá. Nem érezné-e magát különcnek, a többi testvértől különbözőnek. Vagy éppen az idősebb fiú testvért zavarná. Vagy csak adjuk a férjem vezetéknevét neki, és majd ha felnőttek lesznek, eldöntik, akarnak-e esetleg más vezetéknevet?

Ti mit gondoltok erről?



júl. 4. 13:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Ha házasok vagytok, ezt meg sem teheted. De amúgy is elég hülye ötletnek tűnik. Volt ismerősöm, akinek szintén többedik gyerek után jutott eszébe ilyesmi, ők szépen mind felvették anyuka nevét.
júl. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem kesobbiekbe sok felreerteshez vezetne. Bennem fel se merulne ez a kerdes bar a csaladomhoz akit ismerek beloluk nem ragaszkodok :). Ezt csak azert irom le mert nalam nincs ilyen erzes ami motivalna erre..
júl. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Házasok vagyunk :)

Köszönöm az eddigi válaszokat!

júl. 4. 13:42
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Házasságkötéskor nyilatkoztatok, hogy mi lesz a gyerekeitek vezetékneve. Miután egy már megszületett, nem lehet megváltoztatni, a többit is ugyanúgy fogják hívni.
júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nálunk erős kötelék van. Apukám nemrég halt meg, nagyon fáj a szívem azért, hogy a vezetéknevünk nem megy tovább.

Férjem viszont annó gondolkodott is azon, hogy megváltoztatja a vezetéknevét, olyan rossz gyerekkora volt.

Csak ezért jött az ötlet.

júl. 4. 13:45
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tehát lehetőség sincs rá. Azért így könnyebb elfogadni!
júl. 4. 13:45
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

Alapból nem értem, mit kell akkora ügyet csinálni vezetéknévből. Még akkor sem, ha Széchenyi vagy Kazinczy az.

Így meg végképp problémás, mindig szembejön majd a kérdés, hogy ő miért más, és mindez egy hóbortért.


Ha akarja, felnőttként felheti bármelyik azt a nevet.

júl. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%

Király ötlet. Vam eddig 3 Kiss, a negyedik meg legyen Nagy. Még véletlenül sem fog senkiben sem felmerülni, hogy a negyedik valaki mástól van.

Az is problémás lehet, hogy a testvérekben is felmerülhet, hogy a 4. miért lett Nagy? Ugyanúgy a 4. gyerekben is felmerülhet, hogy miért hívják máshogy, mint a testvéreit.

Elég öntől dolog lenne tőled kitolni a gyerekekkel csak azért, hogy "tovább menjen a vezetéknevem".

júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%
öntől helyett önző
júl. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%
Ez a testvérek között megkülönböztetés. Nem is lenne szép dolog tőletek. Amúgy tényleg el kellett dönteni házasságkötéskor a családnevet.
júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!