Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A negyedik gyermekünk az én...

A negyedik gyermekünk az én vezetéknevemet kapná meg? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy fiúnk és kettő lányunk. Terhes vagyok a negyedik babával, aki fiú lesz. Az első három gyermek az édesapja vezetéknevét kapta. Az én vezetéknevem úgy tűnik megáll, apukámnak három lánygyermeke lett, apukám egyedüli testvérének egy fia lett, azonban neki nem lehet gyereke, és sajnos súlyos beteg. Tehát az én vezetéknevem már nem öröklődik tovább. Férjem benne lenne, hogy a második fiúnk az én vezetéknevemet kapja, így megadhatnánk az esélyt, hogy tovább menjen a vezetéknevem. Azon is gondolkodtunk, hogy mindkettőnk vezetéknevét kapná és eldönthetné később, hogy melyiket szeretné.

De nem tudjuk ez milyen hatással lenne rá. Nem érezné-e magát különcnek, a többi testvértől különbözőnek. Vagy éppen az idősebb fiú testvért zavarná. Vagy csak adjuk a férjem vezetéknevét neki, és majd ha felnőttek lesznek, eldöntik, akarnak-e esetleg más vezetéknevet?

Ti mit gondoltok erről?



júl. 4. 13:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
20%
Akkor vegyetek fel mindenketto csaladnevet es ugy lehetseges. De csak egy gyerek kapjon kulon nevet olyan nincs esetleg ha elvaltok papiron
júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
82%

Ekkora marhaságot rég hallottam.

Mi hárman vagyunk lanytesok, apám nevét nem viszi senki tovább, már mind a hárman férjezett el vagyunk, vannak gyerekeink akik minden esetben az apuka nevét viselik.

júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
75%
Van még az országban jó pár ezer azonos nevű rajtad kívül. Nem a név tovabb vitele a fontos, hanem az, hogy értékes embert nevelj belőle. Inkább ezzel foglalkozz, 4 gyerekkel bőven van is feladatod ilyen téren.
júl. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
85%
Jogilag kizárt. Minden gyereknek a vezetékneve ugyanaz kell, hogy legyen.
júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

Hallottam olyanról, hogy felváltva adták a nevüket a gyerekeknek, de ahhoz mindegyik születése előtt el kellett válniuk és újraházasodni. Tehát a lehetőség megvan rá. A gyerekekkel meg lehet értelmesen beszélni, megmondani, hogy „Juli apa nevét kapta, Peti meg anyáét, mert mindketten szerettük volna továbbadni”. Ne a gyakori alapján dönts, de arra is figyelj oda, hogy friss gyász idején nem jó komoly döntéseket hozni, mert bezavar a racionális gondolkodásba.

Az „eldönthetné később, hogy melyiket szeretné” viszont értelmetlen, mert ehhez nem kell kötőjelezni, 18 felett alapból eldöntheti, akar-e más nevet.

júl. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!