Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ne menjek a Balatonra...

Miért ne menjek a Balatonra egy 5 évessel? Mire számítsak, ha végig vele leszek?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmék jövő héten elutaznak, én fogok a lányukra vigyázni. Aludt már nálam többször, szeret velem lenni.

Viszont néztem, 30+ fokot ír végig, nekem olyankor utcára menni sincs kedvem, csak itthon lenni a 22 fokban, vagy víz mellett. De egy óvodásnak nem mondhatom, hogy egy hétig bent leszünk a lakásban, ezért a barátommal azt találtuk ki, hogy lemegyünk vele a Balatonhoz. Szüleinek van ott nyaralója, tudunk menni vitorlázni, a strand is szépen kiépített, nem ez a lépcsőn bemászós, sziklás-köves dolog.

Anyukám szerint ne menjünk ekkora gyerekkel, mert csak a baj lesz, maradjunk itthon. De mi baj lehet? Egyedül úgysem hagynánk sehol, valószínűleg még két baráti pár is csatlakozik majd, tehát 2-6 felnőtt biztos lesz vele, aki figyel rá, foglalkozik vele.

Barátnőmet kérdeztem, mondta, hogy menjünk nyugodtan, úgy pakolja neki a dolgait majd. De anyukám megijesztett ezzel, hogy "csak a baj lesz"... Mennétek a helyünkben, vagy maradjunk itthon?


júl. 2. 00:23
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
72%

Te tudod. Én pl unokaöcsémet nem vállaltam volna be, mert ritkán találkoztunk, elég aktív gyerek volt, nagy akarattal. Egyszer a szüleivel elmentünk Balatonra , kikísértem ( volna) a plédünkhöz a vízből, jött szépen mellettem majd egyik pillanatról a másikra elfutott mellőlem, sokan voltak nem is látszódott merre szalad hirtelen. Szerencsére meglett, de basszus mi van ha visszarohan a vízbe és nem látom, valaki elviszi stb? Szóval én úgy vállalnám be hogy jól ismerjük egymást, sok időt töltöttünk már el,szót fogad!!! és nem kifejezetten sajtkukac típus. Unokaöcsém még este 11kor is azon hisztizett hogy másnap miért nem megyunk megint kalandparka. Bemászott egy szökőkútba , alig birtuk kiimádkozni, persze a fejét is beverte, mwrt rohanni kell benne nyilván..szóval őt tuti nem vittem volna.

Más gyerekére nehezebb vigyázni szerintem mert nem tudom a reakcióit.

júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés igazából? Azt írtad tudsz rá figyelni.
júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 A kérdező kommentje:

1-2 havonta nálam szokott aludni, általában hetente találkozunk.

Ha rá vigyázok, akkor minden róla szól, tehát nem érzi hanyagolva magát, mert tényleg minden úgy van, ahogy ő szeretné.


Szófogadó, mindig fogja a kezem, vagy ölben viteti magát, tehát elszaladni nem szokott.

júl. 2. 21:57
 54/56 anonim válasza:
73%
Nullára pontozás, mert nekem normálisan nevelt gyerekeim vannak és megbízható testvérem. Az igen, gratulálok 😂 Akinek ennyire gáz a gyereke 5 évesen, az esetleg elgondolkodhat a saját nevelésén. Pl. az 51-es válaszban szereplő gyereket fixen nem vinném én sem nemhogy strandra, de leginkább sehová, de azért már ebből a rövid leírásból is érződik, hogy nevelés terén komoly hiányosságok vannak.
júl. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
39%
54# Ne lepődj meg, ilyen ez a gyakori. :D De ha más szemszögből lenne feltéve a kérdés (mondjuk a kérdező parázna strandra vinni a gyereket), akkor azért savaznák szét, mert mit kell aggódni egy szófogadó 5 évessel!? :D Már megszoktam az évek alatt... Én csak nevetek itt para megszólalások 90%-án. Nem gondolom, hogy semmi baj nem lehet, de azért az is túlzás, amit itt sokan előadnak. :)
júl. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
50# egyetèrtek
júl. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!