Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ne menjek a Balatonra...

Miért ne menjek a Balatonra egy 5 évessel? Mire számítsak, ha végig vele leszek?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmék jövő héten elutaznak, én fogok a lányukra vigyázni. Aludt már nálam többször, szeret velem lenni.

Viszont néztem, 30+ fokot ír végig, nekem olyankor utcára menni sincs kedvem, csak itthon lenni a 22 fokban, vagy víz mellett. De egy óvodásnak nem mondhatom, hogy egy hétig bent leszünk a lakásban, ezért a barátommal azt találtuk ki, hogy lemegyünk vele a Balatonhoz. Szüleinek van ott nyaralója, tudunk menni vitorlázni, a strand is szépen kiépített, nem ez a lépcsőn bemászós, sziklás-köves dolog.

Anyukám szerint ne menjünk ekkora gyerekkel, mert csak a baj lesz, maradjunk itthon. De mi baj lehet? Egyedül úgysem hagynánk sehol, valószínűleg még két baráti pár is csatlakozik majd, tehát 2-6 felnőtt biztos lesz vele, aki figyel rá, foglalkozik vele.

Barátnőmet kérdeztem, mondta, hogy menjünk nyugodtan, úgy pakolja neki a dolgait majd. De anyukám megijesztett ezzel, hogy "csak a baj lesz"... Mennétek a helyünkben, vagy maradjunk itthon?


júl. 2. 00:23
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
68%

"Amúgy ennyi erővel a saját gyerekeddel se menj le mert baj lesz. 🫥"


Az az eb gyerekem. Ha nem figyelek rá vagy valami váratlan történik és baj lesz, az egyedul az én felelősségem. Nekem kell feldolgozni, enyém a büntetés jogilag és erkölcsileg is, én szenvedek majd a következményektől egyedül-max a másik szülő az, aki osztozik ebben. Más gyereke, az nem az én gyerekem. Jogilag és erkölcsileg is én leszek érte a felelős, ha valami történik vele, de emellett ott lesz a szülő/szülők, akiknek szintén tönkre vágja az életét egy tragédia. MIATTAM. Én leszek az, aki tönkretette az életüket, aki miatt tragédia történt, aki nem tudott figyelni, stb.

júl. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
35%
Anyukád titeket sem vitt 18 év alatt sehova vízközelbe, mert baj történhet? Vagy csak az úgymond idegen gyerek életét félti ennyire, és arra nem görcsölt rá, ha ti fulladtok vízbe?
júl. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
42%
Mennék vele a Balatonra. 1 hétig akarod aszalni a lakásban? Ezt nem bírja ki egy ovis.Figyelni kell rá persze, dehát tele van gyerekkel a Balaton, biztosan láttad már. Figyelnek rájuk és akkor nem lesz baj. Felfújható mellény, ilyesmi legyen rajta. Legtöbb strandon van gyerek rész, ahol tudnak pacsálni.
júl. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
68%

12


Anyám, mivel az anyám, ismert engem. Tudta, hogy viselkedem, mire hogy reagálok, mennyire vagyok szófogadó. Más gyereket nem ismert ennyire. Az én gyerekem pl kicsinek iszonyat akaratos, szofogadatlan gyerek volt, az életben nem bíztam volna rá másra víz közelben.n

júl. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
72%
Amikor mentünk a Balatonra unokahúgom 4 éves volt, azon kívül, hogy figyelni kellett, hogy ne menjen egyedül a vízbe és ne fogjon meg minden szemetet nem volt semmi extra kihívás (na jó, este már fáradt volt és nyűgösködött), szerintem a gyerek természetétől is függ.
júl. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
33%
Hú te jó ég...kicsit kezdünk átesni a ló túl oldalára szerintem. Attól, hogy valaki gyerektelen még nem komplett idióta. Valaki vagy tud figyelni a gyerekre vagy nem.... ráadásul nem 2 évesről beszélünk. Nyilván ismeri is a gyereket. Ne gondoljàtok már, hogy csak ti bírjátok életben tartani a gyereket😅 Apára azért remélem rá meritek bízni.
júl. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
68%
Azért egy 5 éves már nem olyan pici. Baj persze történhet, oda kell figyelni. De ennyi erővel akkor soha sehova ne vigyék a szerencsétlen gyereket?
júl. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
81%
Többször aludt nálad, a szülei rád bízták és a balatoni fürdést is jóvá hagyták. Innentől szerintem nincs kérdés, készülj fel a szükséges felszereléssel és menjetek. A bandázást viszont kevésbé tartom jó ötletnek. Olyankor belemerültök valamibe és nehéz kétfelé figyelni, ha nem ebben élsz évek óta.
júl. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
73%
Én vinném! Adnék rá ilyen csatos úszómellényt főleg vitorlázáskor, nem tudom mi a neve, Dechatlonban vettünk a fiamnak, nem tud lecsúszni, mint a karúszó. Nyilván figyeltünk rá rendesen, de amikor vízibicikliztünk, nyugodtabb voltam.
júl. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
25%

#14


Kérdésem a kérdezőnek szólt. Amúgy meg legyen akármilyen akaratos, szófogadatlan a gyerek, jelen esetben 2-6 felnőtt nem tud rá úgy vigyázni, hogy életben maradjon? Pláne, hogy az anyja simán elengedte.

júl. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!