Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ne menjek a Balatonra...

Miért ne menjek a Balatonra egy 5 évessel? Mire számítsak, ha végig vele leszek?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmék jövő héten elutaznak, én fogok a lányukra vigyázni. Aludt már nálam többször, szeret velem lenni.

Viszont néztem, 30+ fokot ír végig, nekem olyankor utcára menni sincs kedvem, csak itthon lenni a 22 fokban, vagy víz mellett. De egy óvodásnak nem mondhatom, hogy egy hétig bent leszünk a lakásban, ezért a barátommal azt találtuk ki, hogy lemegyünk vele a Balatonhoz. Szüleinek van ott nyaralója, tudunk menni vitorlázni, a strand is szépen kiépített, nem ez a lépcsőn bemászós, sziklás-köves dolog.

Anyukám szerint ne menjünk ekkora gyerekkel, mert csak a baj lesz, maradjunk itthon. De mi baj lehet? Egyedül úgysem hagynánk sehol, valószínűleg még két baráti pár is csatlakozik majd, tehát 2-6 felnőtt biztos lesz vele, aki figyel rá, foglalkozik vele.

Barátnőmet kérdeztem, mondta, hogy menjünk nyugodtan, úgy pakolja neki a dolgait majd. De anyukám megijesztett ezzel, hogy "csak a baj lesz"... Mennétek a helyünkben, vagy maradjunk itthon?


júl. 2. 00:23
1 2 3 4 5 6
 41/56 babyboom567 ***** válasza:
30%
Egy gyerektelen ,veszélyérzet nélküli kiscsaj vagy,gőzöd sincs ,hogy az 5 évesek egy szempillantás alatt mekkora bajba tudják sodorni magukat.És mondhatunk mi bármit,nem látod a fától az erdőt.De fel kellene fognod, hogy most egy 5 éves gyerek élete a tét.Egy pillanatnyi figyelemhiány, vagy egy rossz döntés az 5 éves életébe kerülhet. Jah, különben nekem,meg az itt írogatóknak tök mindegy mit csinálsz, de látszik,hogy halvány lila gőzöd sincs a valós veszélyekről.
júl. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
65%
Hát nem tudom...nekünk két 6 év alatti gyerekünk van. Nyílván mindenben van veszély, de én a leírt tervekben semmi kivetnivalót nem találok...
júl. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 A kérdező kommentje:
Milyen veszély van egy térdig érő partszakaszon?
júl. 2. 16:01
 44/56 anonim ***** válasza:
62%

"Milyen veszély van egy térdig érő partszakaszon?"


Ott is meg lehet fulladni, ha a víz alá kerül. De miután szerinted minden oke, semmi veszely nem fordulhat elő, mindenki csak parázik meg hulyeseget beszel; miért tetted fel a kérdést?

júl. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 A kérdező kommentje:

-Tud úszni.

-Ott leszünk vele.

júl. 2. 16:32
 46/56 anonim ***** válasza:
32%
Jézusom.... Fárasztóak vagytok de nagyon.... Elhiszem, hogy fáradtak vagytok és nagy kihívás a gyerek nevelés de ez már nevetséges amit műveltek 🤣🤣
júl. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
71%
Tud úszni. Oké. Sosem fulladt még úszni tudó felnőtt se vízbe. Megegyszer: miért is tetted fel a kérdést, ha szerinted a vilagon semmi probléma fel nem merulhet?
júl. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 A kérdező kommentje:
De hogy fulladna már meg, ha ott vagyunk vele? Én a parton, 1 méterre tőlük, a barátom meg a vízben, mellette. Ennyi erővel a kádba sem teszem bele, ott mélyebb a víz...
júl. 2. 17:55
 49/56 anonim ***** válasza:
62%
Oké. MIERT tetted fel akkor ezt A KÉRDÉST????
júl. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim válasza:
39%

5 éves a fiam, 9 a lányom. Belőlük kiindulva egy 5 éves simán értelmes annyira, hogy meg lehet vele beszélni a szabályokat, miszerint egyedül sehova nem megy, pláne vízben, mindig szólnia kell stb. Igazából az enyémekkel ez 3 évesen is működött már. Ha a kérdésben szereplő gyerek egy neveletlen borzalom lenne, aki csakazértse azt csinálja, amit kérnek tőle, feltételezem, a kérdező el sem vállalná a felügyeletet, nemhogy a balatonra vigye.

Egyébként én elengedtem mindenféle strandra 4-5-6 évesen a lányomat az akkor még gyermektelen húgommal, volt élő víz, medencés strand, wellness hotel is. Tudtam, hogy a húgom legalább annyira figyel rá, mint én, ha nem még jobban, mert parásabb típus, és persze ismerte a gyereket, aki szót fogad, normális. A leírtak alapján a kérdező is ismeri ennyire a barátnő gyerekét, a szülők megbíznak benne. Szóval szerintem nyugodtan menjenek a balatonra.

júl. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!