Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ne menjek a Balatonra...

Miért ne menjek a Balatonra egy 5 évessel? Mire számítsak, ha végig vele leszek?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmék jövő héten elutaznak, én fogok a lányukra vigyázni. Aludt már nálam többször, szeret velem lenni.

Viszont néztem, 30+ fokot ír végig, nekem olyankor utcára menni sincs kedvem, csak itthon lenni a 22 fokban, vagy víz mellett. De egy óvodásnak nem mondhatom, hogy egy hétig bent leszünk a lakásban, ezért a barátommal azt találtuk ki, hogy lemegyünk vele a Balatonhoz. Szüleinek van ott nyaralója, tudunk menni vitorlázni, a strand is szépen kiépített, nem ez a lépcsőn bemászós, sziklás-köves dolog.

Anyukám szerint ne menjünk ekkora gyerekkel, mert csak a baj lesz, maradjunk itthon. De mi baj lehet? Egyedül úgysem hagynánk sehol, valószínűleg még két baráti pár is csatlakozik majd, tehát 2-6 felnőtt biztos lesz vele, aki figyel rá, foglalkozik vele.

Barátnőmet kérdeztem, mondta, hogy menjünk nyugodtan, úgy pakolja neki a dolgait majd. De anyukám megijesztett ezzel, hogy "csak a baj lesz"... Mennétek a helyünkben, vagy maradjunk itthon?


júl. 2. 00:23
1 2 3 4 5 6
 31/56 babyboom567 ***** válasza:
0%

A gyerek ANYJA mit szól ehhez?Mert azért ez elég fontos részlet.

Annak ellenére,hogy anyád túlaggódós, ebben most igaza van.NEM visszük más gyerekét fürdeni,a vitorlázás,meg kb hajmeresztő ötlet.

És az ilyen "partikon" szoktak a gyerekek megfulladni, ahol van 5-6 felnőtt,és mindenki azt hiszi,hogy a másik vigyáz rá.Közben meg senki.

júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
80%

31-es, ez le van írva a nyitóban:


"Barátnőmet kérdeztem, mondta, hogy menjünk nyugodtan, úgy pakolja neki a dolgait majd."

Nyilván itt arról a barátnőről van szó, aki a kislány édesanyja.

júl. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 babyboom567 ***** válasza:
21%
És de, bármilyen óvodásnak lehet azt mondani,hogy nem megyünk sehova.Mi sem megyünk.8.on lakunk, van légkondi,korán reggel megyünk játszóra,és boltba,és utána bent vagyunk.Társasozunk, gyurmázunk,sütünk főzünk,mozizunk,diavetítőzünk,rajzolunk, hintázunk(csepphinta),legózunk,mini állatokat fagyasztunk jégbe,és kalapácsoljuk szét őket,jégkrémezünk,bunkerezünk, mesét olvasunk kb végtelen programot lehet csinálni, bent is, és nem kell lerohasztani magunkat a 32 fokban sehol.(ma pl egész nap kint lehet lenni, mert frankó jó idő van csak 20 fok,és a szél is fúj.Ezeket mindig kihasználjuk.)
júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
12%
En ssm vinnem Balcsira, legalabbis a vizbe ne, strandolni menjetek, meg kirandulni. A kloros medenceben kevesebb a baci, mi allandoan betegek voltunk a Balcsi utan, vagy fosos hanyos, vagy mindenfele bakterialis fertozesek. Masreszt zavaros a viz, elmerul 10 mp es mar utana se tudsz nyulni, strandon lelarsz az aljaig, a Balcsiban semmi. Sokkal rosszabb, tobb a veszely is, belelep kagyloba vsgy tuskebe.
júl. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 A kérdező kommentje:
Hát, nekik is van nyaralójuk lent, nyaranta kb. leköltöznek oda, születése óta viszik a kislányt is. A Balatonba én sem megyek, de ő nagyon szeret benne fürdeni. Eddig még nem volt gond.
júl. 2. 12:18
 36/56 babyboom567 ***** válasza:
15%
Most pl ha eláll az eső megyünk ki sarazni gumicsizmába.
júl. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 babyboom567 ***** válasza:
75%
És ezt hogy tervezed,hogy a gyereket beengeded te meg nem mész be?egy pillanat alatt elmerülhet.
júl. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:

Párom megy vele, azt mondta! :)

Meg pl. a sup-on elvagyok én is.


Jó dolog a sarazás, de jövő hétre kánikulát írnak, 38 fokban nem hiszem, hogy lesz ilyenre esély.

júl. 2. 13:02
 39/56 anonim ***** válasza:
39%

Mondjuk így egyre kevésbé tetszik a dolog.

Szóval nem is rajtad, hanem a párodon múlik, hogy a gyerek nem fullad-e bele a vízbe. A párodra is hallgat? A párod, gyermektelen férfiként is tudja őt kezelni? A párod is volt vele már viszonylag sokat?

A SUP-ot meg remélem csak példaként írtad. Oda nyilván nem fogod felrakni az ötévest.


Na mindegy, én a két gyerekemet ismerem, rájuk tudok vigyázni, hogy veletek mi lesz, az meg a ti felelősségetek lesz.

júl. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:

A vízparton fogunk vízbe menni vele, nem fog belefulladni a bokáig, térdig érő vízbe. Homokos, kiépített part van, ami folyamatosan mélyül, az első pár méternél kb térdig ér a víz.

Ha vigyázom rá, a barátom is velünk van, ismeri, szereti.

A kislány tud úszni amúgy, hordják évközben edzésre/foglalkozásra is, de sokat is járnak vele fürdeni, akár a Balatonhoz, akár tengerhez.


"A SUP-ot meg remélem csak példaként írtad. Oda nyilván nem fogod felrakni az ötévest."

Mi a baj a SUP-pal? A saját szülei is felteszik rá, nem egyszer úgy mentünk be a mélyebb részekre, hogy ő is ott ült rajta.

júl. 2. 14:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!