Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ne menjek a Balatonra...

Miért ne menjek a Balatonra egy 5 évessel? Mire számítsak, ha végig vele leszek?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmék jövő héten elutaznak, én fogok a lányukra vigyázni. Aludt már nálam többször, szeret velem lenni.

Viszont néztem, 30+ fokot ír végig, nekem olyankor utcára menni sincs kedvem, csak itthon lenni a 22 fokban, vagy víz mellett. De egy óvodásnak nem mondhatom, hogy egy hétig bent leszünk a lakásban, ezért a barátommal azt találtuk ki, hogy lemegyünk vele a Balatonhoz. Szüleinek van ott nyaralója, tudunk menni vitorlázni, a strand is szépen kiépített, nem ez a lépcsőn bemászós, sziklás-köves dolog.

Anyukám szerint ne menjünk ekkora gyerekkel, mert csak a baj lesz, maradjunk itthon. De mi baj lehet? Egyedül úgysem hagynánk sehol, valószínűleg még két baráti pár is csatlakozik majd, tehát 2-6 felnőtt biztos lesz vele, aki figyel rá, foglalkozik vele.

Barátnőmet kérdeztem, mondta, hogy menjünk nyugodtan, úgy pakolja neki a dolgait majd. De anyukám megijesztett ezzel, hogy "csak a baj lesz"... Mennétek a helyünkben, vagy maradjunk itthon?


tegnapelőtt 00:23
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
68%
Menjetek strandra, gyerekmedencebe. Én senkivel nem engedném az 5 éves gyerekemet víz közelébe. Rengeteg baj történhet, nem adnék ekkora felelősséget.
tegnapelőtt 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Annagora van tervben, bár, az is víz.
tegnapelőtt 00:32
 3/56 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem mi ez a csak a baj lesz?

Strandon is belefulladhat, elcsuszhat, leeghet. Gondolom egyedül nem engeditek vízbe, és a mélybe sem viszitek.

Anyukája engedte, mi baj lehet? Érezzétek jól magatokat, kenjetek magatokat naptejjel, legyen sok víz nálatok, Ragcsa, esetleg sátor amiben aludhat kényelmesen. 1000 szemetek rá.

Amúgy ennyi erővel a saját gyerekeddel se menj le mert baj lesz. 🫥

tegnapelőtt 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
96%

Két gyerekünk van, mindegyik túl van az 5 éves életkoron.

Természetesen vittük ennyi idősen őket a Balatonra. Sőt, amikor a nagyobbik volt 5 éves, a kicsi 2 éves, és akkor is voltunk. És mindegyikkel mentünk vízbe is.

Mondjuk vitorlázni nem mentünk (lehetőségünk se lett volna rá), csak strandoltunk.


Az egy másik kérdés, hogy az ember a saját gyerekét ismeri igazán (bár még ő is okozhat meglepetést). Más gyerekével csak akkor vállalnám ezt, ha sokat voltunk együtt és tudom, hogy hallgat a szavamra; megbízható gyerek.

tegnapelőtt 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
34%
1es miért? Nálatok a strandon nincs víz a medencében? Most fulladt meg egy gyerek a strandon ennyi erővel.
tegnapelőtt 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
91%

A saját gyerekemmel megyek tengerpartra is, menten kisebb korában is. Most lett 5 a kisebb. Hajókázni is többször voltunk (mellény!).

De más gyerekével gyerektekenként biztos, hogy nem vállalnám.

Strandoltál már vele? Ismered a reakcióit? Mennyire "vízhez szokott"? Mennyire szófogadó? Szereti a vizet, tart tőle vagy túl merész is?

Egyébként másik 2-3 gyerektelen párral együtt pont veszélyesebb is lehet. Mindenki azt hiszi, hogy majd a másik figyel, de senki nem figyel igazán.

tegnapelőtt 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
60%
6os, én gyerektelenként már kétszer húztam ki gyereket vízből, akik a szuper szüleik mellett kb belefulladtak volna. Tehát aki gyerektelen nem biztos hogy felelőtlen, és a gyerekes se biztos, hogy rendelkezik megfelelő felelősségérzettel.
tegnapelőtt 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
86%
Más gyerekét én nem vinném vízpartra/strandra. Balesetek mindig elofordulhatnak, akkor is, ha minden pillanatban figyel az ember.
tegnapelőtt 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
83%

7, nem állítottam.

Viszont az ember a saját gyerekét ismeri a legjobban.

És az is tény, hogy minél többen vannak egy gyerekre, annál kisebb figyelem irányul rá. Ez az ember normál természete. "Ó, olyan sokan vagyunk, mi baj történhetne ". Ilyenkor szoktak tragédiák.

Egy az egyben felállásban a legbiztonságosabb egy gyerekkel strandolni menni. Egy felnőtt 2 gyerek felállasban pedig a legveszélyesebb és kb. utána van veszélyességben a "sok bába között"-esete.

tegnapelőtt 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
87%

A saját 21 hónaposommal a héten tervezek másodjára tengerpartozni, a tavalyi nyarat végigstrandoltuk, más "ismeretlen" gyerekkel azonban lehet nem mernék nekiindulni a Balatonnak én sem.

Az nem opció, hogy még elutazás előtt kimenj a kislánnyal a strandra úgy, hogy valamelyik szülője is elkísér? Egy kicsit kitapasztalhatnád a kislány viselkedését ilyen helyen (vízpart, sok ember, nyüzsi stb.), jobban fel tudnád mérni, hogy mik a veszélyek.

tegnapelőtt 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!