Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ne menjek a Balatonra...

Miért ne menjek a Balatonra egy 5 évessel? Mire számítsak, ha végig vele leszek?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmék jövő héten elutaznak, én fogok a lányukra vigyázni. Aludt már nálam többször, szeret velem lenni.

Viszont néztem, 30+ fokot ír végig, nekem olyankor utcára menni sincs kedvem, csak itthon lenni a 22 fokban, vagy víz mellett. De egy óvodásnak nem mondhatom, hogy egy hétig bent leszünk a lakásban, ezért a barátommal azt találtuk ki, hogy lemegyünk vele a Balatonhoz. Szüleinek van ott nyaralója, tudunk menni vitorlázni, a strand is szépen kiépített, nem ez a lépcsőn bemászós, sziklás-köves dolog.

Anyukám szerint ne menjünk ekkora gyerekkel, mert csak a baj lesz, maradjunk itthon. De mi baj lehet? Egyedül úgysem hagynánk sehol, valószínűleg még két baráti pár is csatlakozik majd, tehát 2-6 felnőtt biztos lesz vele, aki figyel rá, foglalkozik vele.

Barátnőmet kérdeztem, mondta, hogy menjünk nyugodtan, úgy pakolja neki a dolgait majd. De anyukám megijesztett ezzel, hogy "csak a baj lesz"... Mennétek a helyünkben, vagy maradjunk itthon?


júl. 2. 00:23
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
73%

Vitorlázni nem vinném, annak a szabályait azért tanulni kell és ezt nem vállalnám magamra... De egyébként a Balcsira, strandra simán. Egy 5 évessel már meg lehet beszélni a dolgokat. Arra tényleg figyeljetek, hogy minél több ember, annál inkább hajlamosak vagyunk azt mondani, hogy "ó a másik tuti figyel rá", aztán egyszercsak jön a sokk, hogy hol a gyerek!? Mindig legyen egy felelős, akinek minden szeme rá van tapadva, ha ő mosdóba megy, vagy bármi, akkor pedig egyértelműen kérjen meg mást szóban, hogy "Peti, figyelj rá légyszi!". Szerintem ennyi. Minden más csak túlgondolás.

Ha valakinek saját medencéje van, abba sem enged(ne) bele vendég gyereket? :)

Régen, 8-10 évesen mi már bányatóra, még folyók mellékágaira jártunk felügyelet nélkül strandolni. Nem halt meg senki. Az is igaz, hogy én ma már nem engedném a gyerekeimet ilyen helyre, de azért egy 5 éves felnőtt kísérettel kiépített strandra nehogy már ne mehessen. Ja, macera. Nem olyan pihentető, mint gyerek nélkül, ez tény.

júl. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
84%

Alapvetően nekem is az első gondolatom ez volt, hogy más gyerekét pláne úgy hogy még nincs sajátom biztosan nem vállalnám be, mert még felnőttekkel is történik baleset minden évben pedig ők elvileg nagyobb élettapasztalattal bírnak. A saját gyerekét mindenki jól ismeri, tudja mikor hajlamos kiszaladni az útra, ha meglát egy hattyút azonnal elterelődik-e, mi vonja el a figyelmét, mennyire fegyelmezett ahhoz, hogy el lehessen engedni a kezét stb.

Más gyerekénél ilyen szempontból sötétben tapogatózol, bár ha anyuka simán belement, az arra utal hogy már jól ismeritek egymást, a gyerek is szuperül szót fogad neked, így az ő engedélyével, áldásával szerintem vidd nyugodtan. Ha a halvány esélye is felmerülne anyukában hogy baj lehet nem engedné el.

Viszont olvastam hogy több felnőtt lenne, tényleg jobban elveszik a gyerek a több felnőtt közt, mert mindenki aut hiszi a másik figyel rá, hiszen előbb még az XY-nal volt, stb. Egymással beszélgettek, addig észrevétlenül elkódorog, felmászik valahova stb. Ez saját tapasztalatom saját gyerekemmel...

Szóval azt javaslom hogy vedd úgy hogy csak te vigyázol rá, hiába vannak ott 100-an, mintha te lennél az anyja.

júl. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
60%
De amúgy úgy írjátok, mintha atomfizika lenne egy 5 évest életben tartani. Számos család van 2-3 gyerekkel, ahol az összes gyerek még 5 év alatt van és ők is mennek időnként a Balatonra meg ide-oda.
júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:

Fú, jó sok válasz, köszönöm szépen!


Anyukám alapvetően nagyon "parázós", de mindenen.

Ne menjek városon kívül egyedül, sötétben autóval, mert mi van, ha lesodródom az útról. Ne aludjak úgy a telefonommal az ágyban, hogy töltőn van, mert kigyullad az egész ágy, és nem veszem észre.

Ha a barátnőm lánya nálam alszik, felhív, hogy adtam-e neki vacsorát, reggelit, biztos jól megmostam a kezét hazajövetel után???

Szóval ő kicsit alapból aggódósabb.

júl. 2. 09:12
 25/56 anonim ***** válasza:
69%

3 dolog lehet, amire anyukád gondol.

1. belefullad, amire a szüleivel is van esélye persze

2. nem a te gyereked, nem ismered olyan jól, máshogy méred fel veszélyhelyzetben a reagálási képességét, megsérül, megfullad, és a te felelősséged

3. mivel nem a te gyereked, és te méred fel rosszul a dolgokat, 2 perc szusszanásnyi időd nem lesz és csak elfáradsz az egész buliban.

Egy 5 éves már nem olyan pici, ha az anyukája elengedi velem, én mennék. :)

júl. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 A kérdező kommentje:

Hát, azt sejtettem, hogy sok időm napozni, olvasni nem lesz... :D

De sokat vagyok vele, ismerem, ő is bízik bennem, én is benne. Alapjáraton szófogadó, néha kicsit hisztis, de átlag 5 évesnek mondanám.

júl. 2. 09:33
 27/56 anonim ***** válasza:
67%

Én nem tudom... Aki azt mondja más gyerekét nem ismerjük, nem tudjuk mennyire megbízható stb. Az amellett, hogy amúgy nyilván igaz, persze... de sosem vigyázott más gyerekére, vagy nem vigyázott más az ő gyerekére? Nem hordja oviba? Az óvónők nem viszik őket ki az oviból programokra? A nagyszülőkkel sosem mentek sehova?

Nyilván bíznak egymásban a barátnővel, ha rábízza ennyi időre és még arra is simán rábólint, hogy lemenjenek a Balcsira. Ennyi erővel fagyizni se merjenek kilépni a lakásból, meg játszóra, mert ha át kell menni egy-két úton, akkor "mi van ha". Ha fel kell szállni egy buszra atyaaaaaéééég, vagy ne adj isten estére belázásodik, akkkor húúúha. Banyek ez csak egy gyerek. Gondolom extrán figyelsz rá, pláne hogy nem saját és így kiindulási alap sincs igazán, hogy milyen hektikus is tud lenni egy gyerkőc, ennyi. 5 éves, nem egy dacos 2 éves.

júl. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
53%
Azt tudom elképzelni, azért nem akarja, mert neked nagyobb szívás lesz a balcsin egy 5 evessel, mint otthon. Egyáltalán nem fogsz olvasni a parton, azt garantálom. De otthon sem lenne jó, mert akkor meg nyuzna egész nap, unatkozna.
júl. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
80%

#24


Amellett, hogy ez beteges para, kontrollmániás is anyukád. Fárasztó lehet.

júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
83%

Korábbi válaszomat azzal egészíteném ki, hogy én se tartom jó ötletnek, ha már felnőtt-ismerős is megy veletek. Egymással akartok majd beszélgetni, és a gyerekre senki sem figyel. A gyerek meg direkt feszíteni fogja a húrt, mert látja, hogy különben nem figyeltek rá - és a legtöbb 5 évesnek elemi szükséglete, hogy figyeljenek rá, interakcióban legyen valakivel.

Szóval én azt tanácsolom, menj vele, de csak hármasban (te + barátod + a kislány). És felejtsd el, hogy te most nyaralni mész. A kislánnyal leszel, vele fogsz homokvárat építeni, vízbe menni, büfébe, WC-re menni és kész. Az örömöd az lesz, hogy őt örülni látod, nem az, hogy kipihened magad és jót strandolsz. Ha így állsz hozzá, akkor jól sül el. És ha nincsen baráti házaspár se, akkor föl se merül, hogy velük is jó lenne beszélgetni és nem a kislánnyal foglalkozni.

júl. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!