Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy dolog, ha...

Miért olyan nagy dolog, ha valaki terhes lesz? Miért kell ezt megosztani, likolgatni?

Figyelt kérdés
Mi is történt? Egy férfi lefeküdt egy nővel, nem védekeztek, jön a pulya. De ez miért olyan nagy dolog? Pláne hogy közeledünk a 8 milliárdhoz, és jobb lenne, ha inkább korlátoznák a gyerekvállalást.

2023. szept. 30. 22:13
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
58%

Rendben, ez a személyes véleményed, másnak pedig lehet más a véleménye... A gyermekvállalás nem arról szól hogy dugtak gumi nélkül azt jóvan, hanem arról, hogy úgy döntenek hogy egy kis embernek szentelik onnantól kezdve az életüket. Attól a naptól kezdve, hogy megszületik a pici, jobbesetben őt szeretik a világon a legjobban, neki akarják mindenüket adni, az ő jóléte a legfontosabb. Ha valaki büszke arra, hogy gyereket vállal, miért is ne rakhatná ki? Ennyivel azt is kérdezhetnéd, mi értelme van egy esküvő, ballagás, szalagavató, vagy akármi megosztásának... Szeretné mások tudtára adni az illető és ennyi.

Mellesleg szerintem Neked pont nem árt azzal senki, ha kirak valamit az életéről. Ők se szólnak le Téged, akármit is kiraksz, szerintem így kéne tennek Neked is. Foglalkozz a saját dolgoddal, ők is azt teszik.

2023. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Valóban, az esküvőt sem értem teljesen. Mintha ez ilyen kötelező dolognak kellene lennie az ember életében.
2023. szept. 30. 22:25
 3/38 anonim válasza:
28%
Mert a fehér népesség fogy. Örülnek ha van valaki, aki vállal.
2023. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim válasza:
43%

Mert büszke rá? Mert szeretné mások tudtára adni?

Nézd, egy képem sincs kint sehol, én sem tudok azonosulni a "posztoljunk ki mindent" dologgal, de ettől függetlenül ki vagyok én (és Te), hogy ítélkezzek mások felett? Azt csinálnak amit akarnak. Befolyásolnak engem (Téged)? Nem. Akkor meg?

2023. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
85%
Màr túl vagyunk a 8 milliàrdon...
2023. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
79%
Nem a terhesség a nagy dolog, hanem gyereket vállalni, majd tisztességesen felnevelni.
2023. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
48%
Mert ez egy elég nagy dolog és egy örömhír a többség számára.
2023. szept. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
60%

Akkor fordítsuk meg: szerinted mi elég nagy dolog ahhoz, hogy megosszák/lájkolgassák (ha már a terhesség nem az)?

A terhességben amúgy sem az a nagy dolog, hogy a petesejt találkozott egy számára megfelelő spermiummal és sikeresen osztódni kezdtek, hanem az a rengeteg minden, ami ezzel jár. Gyakorlatilag ezzel két ember élete változik meg gyökerestől. Az azért egész nagy dolog, sőt, szerintem nem is nagyon van nagyobb, ráadásul ez örömteli változás, az emberek pedig szeretnek együtt örülni másokkal.

2023. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Igazából bármi. Ahogy egy korábbi válaszoló írta, nem elég teherbe esni, megszülni, fel is kell nevelni valakit. És az sok esetben nem csak 18 év.


Nem tudom. Nekem pl.egy utazás egy egzotikus helyre sokkal érdekesebb, mint nézni, hogy valaki megint elleni fog.

2023. szept. 30. 22:47
 10/38 anonim ***** válasza:
47%

"Ahogy egy korábbi válaszoló írta, nem elég teherbe esni, megszülni, fel is kell nevelni valakit. És az sok esetben nem csak 18 év."

Nyilván nem elég, de pont a teherbeesés a kezdete ennek az egész folyamatnak. Vagyis elég komoly jelentőséggel bír.

2023. szept. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!