Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi segítség várható el a...

Mennyi segítség várható el a nagymamáktól?

Figyelt kérdés

4 hónapos ölbebabával vagyok itthon, férjem külföldön dolgozik. 0segítséggel próbálom túlélni a hétköznapokat,a háztartás már rég elesett. Tudom, nem nekik szültem, de jól esne, ha csak 1fél órára is beesnének az unokához,ha már egy városban lakunk. (és akkor nem azzal kellene foglalkoznom, hogy kávét főzzek, mert fáradt vagy éppen azt hallgatni, hogy elkapattam a gyereket, mert sír az ölében..)

Konfliktusunk a baba előtt nem volt, nem emiatt nem jönnek. De részemről már nagyon érik a dolog.


2023. aug. 10. 18:48
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%

49! Hat pont ez a lényeg, ha akarna menni menne. Nyilván ha nem akar nincs értelme elvárni sem de ez a szó sem állja meg a helyét normális családban mert alap. Ha nem megy akkor nem kiváncsi az unokájára annyira hogy akàr buszra szálljon miatta?

Az se jobb

2023. aug. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
89%
A kérdés arra vonatkozott, hogy mennyi segítség várható el a nagyszülőktől. Arra írtuk többen, hogy semennyi. A segítség nem olyan, amit az ember elvárhat, hanem olyan, amit az ember magától ajánl fel, de, ha nem teszi, nem lehet kierőszakolni. Olvastam pl olyan esetet is (nyilván nem a kérdezőre vonatkozik, csak mint példát hozom fel), hogy fel volt háborodva az anyuka, mert a nagymama kérte a nyáron, hogy az egyik héten ne hozzák az unokákat, mert régóta gyűjtik a pénzt, hogy kettesben elmehessenek a nagypapával a tengerhez, mert még sosem voltak külföldön. A csaj meg erre kiakadt, hogy miféle nagyszülők, hogy csak úgy utazgatnak, mikor neki segítség kell és akkor vigyék el magukkal az unokákat is külföldre. A segítség nem elvárható, csak kérhető és adható. Az viszont már más kategória, hogy ha nem is érdekli a nagyszülőket az unoka, nem is érdeklődnek róla, hogy van, mi van vele. Az viszont gáz és joggal esik rosszul, de a segítség nem elvárható még így sem. A védőnővel milyen a kapcsolatod? Esetleg neki nem lehet elmondani, hogy nincs segítséged, hátha tudna valakit javasolni, aki segít? Hallottam már olyanról, hogy a védőnő segített bébiszittert találni az anyukának.
2023. aug. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
45%
Bébiszittert bárki képes találni ha van anyagi fedezete hozzá, ehhez minek védőnő?
2023. aug. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk mert ismerhet egy megbízható személyt a körzetében, vagy bárhol, aki tud neki segíteni. És lehet, hogy megbízhatóbb lesz, mint valaki olyan, aki internetes fórumon hirdeti magát, hogy vállal gyermekfelügyelet, aztán meg amíg a szülő nincs otthon, a fél lakást meglopja.
2023. aug. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
58%

Hat az se normális mikor valaki itt azt írja nem az ő dolga gondozni nevelni:))

Ő nagymama !!érted? Akkor neked se mond ez a szó semmit igaz? Valszeg veled se foglalkozott anno ezért nem érted ez mit ad egy gyereknek ha van az életébe aktívan nagyszülő??

2023. aug. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
72%

Azért evolúciós/társadalmi szempontból megközelítve is fontos a nagymama aktív jelenléte. Komoly hipotézisek vannak arra hogy mi értelme annak hogy a nők még élnek jó sokat úgy, hogy nem reproduktívak, mi érdeke van a csoportban életben tartani ezeket az egyéneket. Kimutatható, hogy a nagymamák, főleg a lányok édesanyja védő hatású az unoka túlélése érdekében, még a modern világban is!


Ergo bár nagyon hülyén hangzik, ez az unokalesz.rás totál ellene megy a nagymamák létének "értelmének" is.

2023. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
100%

Az is szerepet játszik szerintem, hogy régen fiatalon szültek, nem éltek ezek a szülők eleget fiatalon, és most akarják bepótolni. Vagy a szülői szerepet se nagyon élvezték, és örülnek, hogy végre vége. Annyiféle ember és helyzet van.


Én igazából mindenkit megértek. Bár nekem is jólesik, ha segít a mama/papa (főleg én szüleim), de nem várom el. Mindig megkérdezem, mielőtt szívességet kérek, hogy de ha fáradt vagy, pihenni szeretnél, dolgod van, csak mondd. És szó nélkül, sértődés nélkül veszem a nem-et is.

2023. aug. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk az, hogy jelen van a nagyszülő az unoka életében meg, hogy elvárják tőle a segítséget, nem ugyanaz. A kérdés nem arra vonatkozott, hogy jelen kell-e lennie a nagyszülőknek az unoka körül, hanem, hogy mennyi segítség várható el.
2023. aug. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
76%
58: ennek az indoklása nem az, hogy csak úgy létezik a nagymama meg a nyugdíjas klubban mutogatja a sosem látott unoka fotóit, hanem a tapasztalatával és a jelenlétével segíti az utódgondozást. Az anya - ha minimális is - tehermentesítése fontos és jelen volt mindig is. Valami beteg modernkori dolog a nagyszülő távolságtartása. Ahogy az anyák "első hat hétben ne jöjjön senki" hozzáállása is.
2023. aug. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem is evolúciós szempontból fontos a nagyszülők jelenléte. A fiatalok általában aktívan dolgoznak, és a nagycsalád együtt neveli a gyerekeket. Sok helyen, ahol nincs nyugdíjrendszer ez a fajta munkamegosztás a mai napig létezik. Szerintem ez is egy tünete annak, hogy mekkora a baj ebben az országban, hogy ennyire önzőek lettek az emberek.

Nekem semmit nem segített anyám, anyósom meg sajnos elég hamar meghalt. Én beletörődtem ebbe, soha nem volt jó a viszonyunk. Viszont ő tényleg vendégségbe jött, akkor is, amikor itt voltam az újszülöttel. Kritizálni, hogy miért van rendetlenség, meg persze folyton mindent rosszul csináltam, szerinte. Folyamatosan mondogatta, hogy nem tudok gyereket nevelni, meg csodálja, hogy a férjem még nem hagyott el, amilyen pocsék háziasszony vagyok. Na, hát ezek után ne is jöjjön hozzánk. A lányomat egyébként szerette, azt mondogatta is, hogy pár napra menjen hozzá. A fiam ne menjen, őt nem szerette. Ez is milyen dolog már?!

2023. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!