Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi segítség várható el a...

Mennyi segítség várható el a nagymamáktól?

Figyelt kérdés

4 hónapos ölbebabával vagyok itthon, férjem külföldön dolgozik. 0segítséggel próbálom túlélni a hétköznapokat,a háztartás már rég elesett. Tudom, nem nekik szültem, de jól esne, ha csak 1fél órára is beesnének az unokához,ha már egy városban lakunk. (és akkor nem azzal kellene foglalkoznom, hogy kávét főzzek, mert fáradt vagy éppen azt hallgatni, hogy elkapattam a gyereket, mert sír az ölében..)

Konfliktusunk a baba előtt nem volt, nem emiatt nem jönnek. De részemről már nagyon érik a dolog.


2023. aug. 10. 18:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
84%

Varhato el ???

Semennyi, a te gyereked.

SZIVESSEGBOL segithet, ha akar, de ennyi,.

2023. aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
90%

Pont annyi, amennyit maguktól felajánlanak.

Ha semennyit, akkor semennyi.

2023. aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:
Nyugdíjas mindkettő, nem betegek vagy ilyesmi. Abban is teljesen megértő vagyok, hogy nekik is megvan a maga életük. Rosszul esik, hogy ennyire nem érdeklődnek az unokáról.
2023. aug. 10. 18:53
 4/62 anonim ***** válasza:
84%

Én azt gondoltam, hogy azért elvárható. De nekem sem segített egyik sem, és az ismerőseimtől is ezt hallom. Ez már nem az a nagymamageneráció. Emlékszem, mi egész nyáron a mamánál voltunk, 10-en unokatesók, amíg a szüleink dolgoztak. Anyám fél délutánra sem vállal egy unokát sem.

Ez van, ne bosszankodj, másképp kell megoldani.

2023. aug. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:

Igen, írtam is, hogy nem nekik szültem.. Csak annyit szeretnék, hogy legalább a boltba elszaladjak vagy postára, ha már eljönnek, ne őket kelljen kiszolgálni. Ez szerintem nem nagy kérés.

Anno mi is mindig le voltunk passzolva nagyszülőkhöz hetekre.

2023. aug. 10. 19:02
 6/62 anonim ***** válasza:
75%

Heti egy-két pár óra szerintem igenis elvárható, amikor aktívan elvannak vele. Én őszintén nem értem, hogy hol lett elb.szva a mai világ. Mi még úgy nőttünk fel, hogy hétvégéket és nyarakat töltöttünk a nagyszülőkkel, most pedig a facebookon lövik a fotókat a kisunokákról, de egyébként b...sznak rájuk. Anyám a munkahelyét áldozta be, hogy nekem segítsen. Nekem lányaim vannak, eszemben sincs cserben hagyni őket, ha bírok még levegőt venni.


Gondolom ugyanezek a nagyszülők azok, akik rettenetesen megsértődnek, ha nincs nekik anyák napján szavalás es az unoka nem akar ajtót sem nyitni rájuk.

2023. aug. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
91%

Semennyi


De kiszolgáltatni magát se menjen.

2023. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
84%

Ezt hogy kell elképzelni? Elmesélted nekik, hogy milyen nehéz, megkérted, hogy segítsenek ki egy félórára, ők meg kiröhögtek és azt mondták, hogy felejtsd el? Vagy nem is szóltál és várod a megváltást?

Valahogy olyan nehezen tudom elhinni, hogy ha jó a kapcsolat és rá is érnek, nem hajlandók segíteni egy órát.

De ha nem hajlandók, akkor sajnos nincs mit tenni. Ez van, túl kell élni. Nem kötelező nekik segíteniük.

2023. aug. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
87%

Ne szolgáld ki, ha odamegy kávézni. Nyugodtan megmondhatod, hogy hulla fáradt vagy, de ha kér, ott van a felső szekrényben a kávé, a pulton a kávéfőző. Neked sem kell ráérni és szórakoztatni őket, ha a hátad közepére se kívánod őket. Nekünk se nagyon tudnak segíteni, csak nagyon végszükség esetén, de még ezt is ők döntik el, elég súlyos-e az indok. Én megtanultam csak magunkra építeni.

És valaki írta, ezek a nagymamák követelik a versmondást meg a boldog puszikat. Én is láttam ezt, kereken megmondtam, hogy alig látják, kevés ez a kapcsolat ahhoz, hogy a gyerek ilyen műsort adjon. Majd ha rendszeresen találkoznak, akkor lehet kérni a gyerektől bármit, amire ő mondhat nemet. A nagymamának nem kötelező felügyelni az unokát, az unoka pedig nem köteles szeretni a nagyszülőt a rokonság miatt.

2023. aug. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
92%

Nem lehet, hogy a kommunikáció rossz nálatok?

Mert ha anyósodékról van szó, akkor lehet, hogy úgy gondolják, hogy nem hívod őket, akkor nem kell neked segítség. (Az apa szülei ugye általában kevésbé vonják be a gyereknevelésbe, mint az anya szüleit.) Szóval hívd fel őket, hogy neked jól esne, ha néha egy-két óráig vigyáznának a gyerekre, elvállalják-e? (Ha nem, akkor ez van, de legalább megkérdezted, nem csak magadban forrongsz.)

Ha meg a saját szüleidről van szó, akkor még könnyebben ki tudod nyitni a szádat segítségkérésre.

2023. aug. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!