Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi segítség várható el a...

Mennyi segítség várható el a nagymamáktól?

Figyelt kérdés

4 hónapos ölbebabával vagyok itthon, férjem külföldön dolgozik. 0segítséggel próbálom túlélni a hétköznapokat,a háztartás már rég elesett. Tudom, nem nekik szültem, de jól esne, ha csak 1fél órára is beesnének az unokához,ha már egy városban lakunk. (és akkor nem azzal kellene foglalkoznom, hogy kávét főzzek, mert fáradt vagy éppen azt hallgatni, hogy elkapattam a gyereket, mert sír az ölében..)

Konfliktusunk a baba előtt nem volt, nem emiatt nem jönnek. De részemről már nagyon érik a dolog.


2023. aug. 10. 18:48
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 A kérdező kommentje:

Most így visszaolvasva már látom, hogy félreérthető a kérdésem valamelyest. Igazából segítség gyanánt nem arra gondoltam, hogy jöjjenek el, takarítsanak, főzzenek rám, hanem hogy unokázzanak kicsit. Ez a 0-24es "szolgálat", amit szeretnék megszakítani néha 1-2 órára valami felnőttes elfoglaltsággal (értsd: bevásárlás, ablakpucolás.. Stb.), hogy kicsit felfrissüljek agyilag és újult erővel vethessem magam az éneklés, bábozás, gyermekkel való hülyéskedés körforgásába.


Hozzáteszem, mindketten követelőztek unokáért, 10 év után fogtunk bele a dologba. Anyám itt örömködött, hogy ő majd vasalja a pici ruhácskákat, elviszi sétálni. Egyszer el is vitte egy családi ebédnél (mert persze mások előtt elő kell adni a gondoskodó nagymamát), de amit mondott utána, sose fogja megkapni legközelebb.. "tiszta égő volt, hogy a gyerek elkezdett sírni a babakocsiban és már nézték az úton, hogy kik ezek" anyámtól nem is vártam mást mondjuk.

Viszont anyósom a lánya gyerekeihez volt, hogy 2hétre is beköltözött, ha segíteni kellett neki.

Na mindegy, végül is a szeretetet nem lehet erőltetni.

Azért jól esett kiírni magamból.

2023. aug. 11. 05:54
 42/62 anonim ***** válasza:
100%
Anyosommal nem tartjuk a kapcsolatot, anyam jar unokazni heti par orara, olyankor elszaladok gyorsan a boltba/postara, megeszem nyugodtan az ebedemet stb, de ez kb. 10 perc. Havi 1x max., vigyaz ra 2-3 orat. Ennel tobbre nem szoktuk megkerni. Segitene szivesen, de a gyereknek o mar tul lelkes, es egy ido utan ordit attol, hogy az arcaba maszik.
2023. aug. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukám tényleg lelkes nagymama, ha jön vagy visszük hozzá a gyereket, akkor tényleg segítség és nem csak úgy van, de ő is max havi egyszer ér rá pár órára, amikor már éppen semmi dolga nincs. Nem várom el ezt se, de szerintem, ha segítség kell a hétköznapokban, akkor bébiszitter, vagy rendelj házhoz, amit csak tudsz. Másik, ami nekem nagyon bevált, egy jó anyuka-barát, akivel max 1-1 óráig váltjátok egymást, ha muszáj, mert ha két gyerek leköti egymást, könnyebb rájuk figyelni, mint amikor csak a sajátod követeli a figyelmed.
2023. aug. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
24%

"Mi még úgy nőttünk fel, hogy hétvégéket és nyarakat töltöttünk a nagyszülőkkel, ..."


Mondjuk azóta nőtt a nyugdíj korhatár, emelkedtek az árak, nem lehet megelni a nyugdijbol. Plusz emellé jön a "tiszteletlen" generáció, aki kiadja utasitasban a nagyszülőnek, mit hogy kell csinálni, akik szerint a nagyszülők nem értenek a gyerekneveleshez.

2023. aug. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
70%

44: és gondolom az ötvenpluszos korosztály nonstop dolgozik szabad- és pihenőnap nélkül, hogy egyszer egyszer átugorjon pár órára segíteni. A nyugdíjasok meg csak fekszenek és készülnek a halálra. Egyébként régen meg alacsonyabb volt a várható élettartam, tehát egészségileg nem voltak sokkal jobb állapotban. Anyám 53, dolgozott nem keveset, mégis hétvégén maga ajánlotta hogy akár egész napra is szívesen bevállalja a kicsit ha takarítani vagy pihenni szeretnék. Pedig hivatkozhatott volna arra, hogy ő fáradt. Nekem ez a nagybetűs nagymama.


A tiszteletlen generációnak van alapja, valóban vannak (elsősorban nők) akik mindent is jobban tudnak. Más anyák meg játsszák az agyukat hogy nélkülük a gyerek egy percet sem lehet az első években, utána meglepődnek hogy a gyerek nincs el a nagyinál, emiatt a nagyi sem túl lelkes. Szóval igen, kettőn áll a vásár.


Ettől függetlenül nem tudom hogy attól hogy valaki idős, miért kell gyagyának is lenni, és mondjuk a hathetes gyereket gyümölcslével etetni vagy az öthónapos gyereknek marhapörköltet adni (megtörtént mindkettő ismerős családokban). Ad abszurdum pofozni, verni, verbálisan abuzálni. Azt gondolom ezek nem extrém kérések, és ezek is sokszor el vannak rakva a modern hóbort kategóriába. Múltkor pont egy nyugdíjasokkal tele lévő kajás csoportban hergelték egymást, hogy hogyan ültetik a gyereket az asztal mellett, hogy egyen, mert válogat a gyerek. Az ételallergia meg hóbort... (Apukám nem több diplomás értelmiségi, mégis amikor felmerült a gyanú hogy a szoptatott gyerekem tejfehérje érzékeny, telefonon olvasta be az összetevőket, hogy amikor jövünk ebédelni, ehetem-e.) Szóval a nagyszülők korosztályával van baj bőven. (Nem ragadva a fiatalok agybajait.)

2023. aug. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
72%

Ilyenkor folyamatosan csak ilyen szavak hangzanak el, hogy “ nem kötelessége, nem elvárható” stb stb

Hát ezeknél nincs a családban szeretet, összetartás, gondoskodás, ösztön, semmi? Minden csak kötelesség? Szomorú

2023. aug. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
23%

45!


Igen, az 50+ korosztaly nagy része dolgozik, mert feléjük mar kb alap elvaras volt, hogy a gyereket felső oktatásban tanittassa, azalatt teljesen ellássa, eltartsa, fizesse az albérletet, nyelviskolat, jogsit, stb és nem árt, ha minimum egy lakás onerejét is a gyerekhez azért hozzá vágja. Plusz ennek a korosztalynak még nagy eséllyel élnek a szülei, akit segíteni, gondozni kell.


Mindig minden korosztalyban van olyan, aki marad ott, ahol van és van olyan, aki követi a világot és fejlődik vele. Ez az egyénen múlik. A szomszedasszonyom 90 felett van, keni vágja a számítógép használatát, van okostelefonja és Whatsappon cseveg a dedunokakkal, anyósom meg 72, az okos tv is gondot okoz neki, nem érti, hogy az indukciós fozolapnak nincs nyomogatni való gombja, csak érinteni kell és fogalma nincs, hogy működik az SMS.

2023. aug. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
80%

47, sok dologban igazad van. De nyilván nagy egyéni különbségek lehetnek, egyáltalán nem általános hogy a felsőoktatást finanszírozzák (eleve a mai fiatalok harmada vesz kb részt a felsőoktatásban). Ahogy tök általános volt régen hogy kalákába állva építkeztek, esetleg "odaszültek" a szülői házba. Ma már ez istenkáromlás sokszor. Az is hozzájárul, hogy a gyed/gyes rendszer folyamatosan változott, ma már simán otthon lehet lenni három évet is, azért a nagyszülők korosztályában ez nem volt így feltétlenül, emiatt jobban támaszkodtak a saját szüleikre, ahol gyakrabban volt háztartásbeli az akkori nagymama korosztály.


Ettől még nem változik egy dolog: a mai nagyszülőknek nincs igényük az unokákra sokszor, és erre racionális nincs magyarázat. Mert közben meg megy az unokát szülj mantra...

2023. aug. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
19%

#46

Kevered a szezont a fazonnal.


Egy összetartó szeretteteljes családban pedig magától érthetődő hogy kap segítséget.

De nem várhatja el.

Felesleges is ilyenkor elvárásokat támasztani, mert ahol az nem természetes dolog h a mama egy köpésre lakik így átmegy unokázni, ott bizony követelőzhetne is a kérdezző ez akkor se javulna.

Ha akarna menni, menne!

Anyukám 2 órára lakik tőlünk. Van hogy egy fél napot buszozik csak azért h eljöjjön egy kicsit az unokáihoz (és hozzám) pedig naponta beszélünk. Aktív dolgozóként.

Anyósom (még élt) bár buszra nem szált, de szívesen jött velünk haza mikor elmentünk látogatóba. Majd 2 hét múlva visszavittük. (ő nyugdíjas volt már)

2023. aug. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
85%

Már ne haragudjatok, de aki azt írja, hogy semennyi segítség sem várható nagyszülőktől ilyen esetben, az hogy gondolkodik?

Én 100%-osan együttérzek az anyukával és ez nagyon kemény lehet, hogy egyedül van a gyerekkel , de ezt a nagyszülőket nem érdekli?

Én a lányommal sosem tennék ilyet…

Bezzeg ők elvárják majd, hogy a kérdező menjen pelenkázni, lássa el majd őket, ha arra kerül majd a sor…

2023. aug. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!