Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi segítség várható el a...

Mennyi segítség várható el a nagymamáktól?

Figyelt kérdés

4 hónapos ölbebabával vagyok itthon, férjem külföldön dolgozik. 0segítséggel próbálom túlélni a hétköznapokat,a háztartás már rég elesett. Tudom, nem nekik szültem, de jól esne, ha csak 1fél órára is beesnének az unokához,ha már egy városban lakunk. (és akkor nem azzal kellene foglalkoznom, hogy kávét főzzek, mert fáradt vagy éppen azt hallgatni, hogy elkapattam a gyereket, mert sír az ölében..)

Konfliktusunk a baba előtt nem volt, nem emiatt nem jönnek. De részemről már nagyon érik a dolog.


2023. aug. 10. 18:48
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 A kérdező kommentje:
Most nehéz időszak van itthon, 2hete napközben nem alszik 10percnél hosszabb ideig. Este újra 2óránként kel. És koszolunk ketten is, plusz ott a kert is. Szóval elég fáradt vagyok, ezért is merészeltem kérdezni.
2023. aug. 10. 19:56
 22/62 anonim ***** válasza:
73%
Ha ennyire nem megy egyedül, nem opció, hogy hazajöjjön a férjed, vagy ti menjetek ki hozzá, ahol dolgozik? Hiába is érzed sértőnek és pontozod le, igaza van annak, aki azt írja, hogy magadnak szülted a gyereket és nem várhatsz el semmit. Segítséget kérni lehet, de elvárni nem. Ha a férjed külföldön dolgozik, számíthattál rá, hogy egyedül leszel a picivel.
2023. aug. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
36%

Egy anyátol se várhato el semmi ennyi erovel.

Senki nem koteles semmire attol még nem épp felfordult a nagyi..

2023. aug. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 A kérdező kommentje:

De, már folyamatban van a dolog. Haza sem jövünk egy jó darabig, az biztos.

Saját magam leírtam ugyanezt a mondatot, hogy nem nekik szültem. Mindenkinek zöld pipát adtam, aki megtisztelt a válaszával, akármit is írt.

2023. aug. 10. 20:04
 25/62 anonim ***** válasza:
87%

19-es, nekem mondjuk sokkal nehezebb volt a kisfiammal 0-9 honapos kora kozott, mint utana. 9 honapos koratol kezdve gyonyoruen elmatatott egyedul is, sokszor orakon at, igy volt idom mindenre. Ejszaka is aludt. Most epp 2 eves,persze a dackorszak nagyon nehez, de sokkal jobban el tudunk szorakozni egy nap, mint babakoraban.


Na de 9 honapos koraig azt hittem meghalok, borzalom volt. Alig lehetett letenni a gyereket, de amikor sikerult, egy percet nem volt el egyedul, ott kellett ulni mellette, kulonben orditott, ejjel 2-3 orankent kelt; jobb napokon. Rosszabbakon meg se szamoltam inkabb milyen gyakran, nem volt ertelme.


Szoval felesleges most palcat torni a kerdezo felett, nem vagyunk egyformak, ahogy a babak se. Es annyira utalom ezeket a mondatokat, hogy “na majd meglatod, ha ez meg az lesz, mit fogsz csinalni majd kesobb, ha mar most nem birod…”

Hanyni tudnek tole.


Mit fog csinalni? Megoldja. Es lehet, hogy sokkal jobban fogja erezni magat, mint most!

2023. aug. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
82%
Nekem ez annyira hihetetlen, hogy a nagymamáknak, nagyszülőknek nincs igénye az unokára :(((( A segítség még csak hagyján, de hogy AKARJANAK vele időt tölteni...
2023. aug. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
83%
Az a nagymama aki semmi segítsèget nem nyùjt a sajàt gyerekènek a sajàt unokàja mellè, ugye az szintèn nem vàrt el anno semmit a szüleitôl? Egyedül oldott meg mindent mondvàn hogy magànak szült ugye? Nyilvàn nem. Ô elfogadta sôt tàn mèg el is vàrta
2023. aug. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
69%
Azoknak a nagyiknak a szulei akik ki csesznek a gyerekükkel még házhoz is segítették öket.
2023. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is 4 hónapos a fiam. A szüleim már a szúletése előtt is minden nap hozzánk jártak főtt ételt hozni illetve ápolni mert ájulós voltam és az egész terhességem végig hánytam ami miatt több alkalommal kórházba is kerültem. Egy fizetésből éltünk ezért a párom kiment külföldre. Ezt követően engem a szüleim hazahívtak, hogy lakjunk ott a babával hogy tudjanak segíteni (egész nap ölben van babakocsi is dísz) és az albérleten sporoljunk amíg ėn nem dolgozok (akkor hazajön a párom). Minden nap édesanyám elveszi fél órákra egyekre ha megengedem babusgatni. Ha hazajön a párom felajánlja hogy vigyáz rá menjünk el randira. Amikor nyaraltunk a picit tolta hogy mi is rudjunk kicsit fürdeni. Szerintem minden nagyszülőnek ilyennek kéne lennie és segíteni a kismamákat ha kell.
2023. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
78%
A mai nagyszülők többsége még javában dolgozik. (Igen, olvastam, hogy a tiéd már épp nyugdíjas). Tehát X óra fárasztó munka után egy 50-60 éves szervezet már elhiszem, hogy nem ugyanolyan. És ők is vágynak a pihenésre. Ettől függetlenül jólesik a segítség, de tényleg nem elvárható.
2023. aug. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!