Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi segítség várható el a...

Mennyi segítség várható el a nagymamáktól?

Figyelt kérdés

4 hónapos ölbebabával vagyok itthon, férjem külföldön dolgozik. 0segítséggel próbálom túlélni a hétköznapokat,a háztartás már rég elesett. Tudom, nem nekik szültem, de jól esne, ha csak 1fél órára is beesnének az unokához,ha már egy városban lakunk. (és akkor nem azzal kellene foglalkoznom, hogy kávét főzzek, mert fáradt vagy éppen azt hallgatni, hogy elkapattam a gyereket, mert sír az ölében..)

Konfliktusunk a baba előtt nem volt, nem emiatt nem jönnek. De részemről már nagyon érik a dolog.


2023. aug. 10. 18:48
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
90%

Semennyi

Ha akarnak foglalkoznak vele ha nem akkor nem.

Anyósom öt km-re lakik tőlünk,kétszer látta a 16 hónapos fiamat,a 9 éves lányomat pedig talán hétszer.(nem járunk hozzá,férjem haragszik rá családi okok miatt)

Anyámék 15 km-re laknak,ok egy évvel ezelőtt voltak nálunk,most szombaton jönnek ismét.(hozzájuk járunk hetente egyszer mi,de ők nem jönnének az istenert sem ide)

2023. aug. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
84%
Ja igen az kimaradt hogy beszéltem erről édesanyámmal és azt mondta annakidejėn neki semmi segítsége nem volt és azért segít mert ez a normális. A gyereknek is az a legjobb ha az anyja nem idegbeteg mert enni nem tud nyugodtan, kimerült.
2023. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk csak anyósom van, az én anyukám már nem él.

De anyósom különösebben nem érdeklődik az unoka iránt. Soha nem telefonált mondjuk, hogy megkérdezze, hogy vagyunk, mi újság? Általában havonta 1x jött, ivott egy kávét, beszélgettünk, aztán nagyjából ennyi. 1 éves kora után volt, hogy amikor jött, és kint voltunk az udvaron, akkor kicsit játszott vele. Vagy kiment vele sétálni 5 percre. Nem is azt vártam, hogy majd állandóan rá lehet bízni, de legalább néha jól esett volna, ha legalább érdeklődik. Vagy ha már jön, akkor foglalkozik vele.

Mostanában néhányszor megkértük, hogy vigyázzon rá, mert olyan dolgom volt, amit másképp nem tudtunk megoldani. Elsőre nem volt semmi gond. Másodszor már telefonnal altatta el a gyereket..... aztán megkért, hogy legközelebb hamarabb jöjjek, mert neki annyi sok dolga van. Szóval valószínűleg egy jó darabig nem fogjuk megkérni. Nincs türelme a gyerekhez. Nem csak hozzá, a többi unokájához se. Nekem ez rosszul esik, az én anyukám nem ilyen volt. Nálunk a családban nem jellemző az se, hogy csak hébe-hóba beszélünk egymással. Férjeméknél ez "normális".

Pedig anyósom lakott az anyjánál sokáig, amikor egyedül maradt a gyerekekkel. Aztán a legnagyobb gyereke is a mamához költözött, amikor kidobta otthonról. Szóval neki is volt segítsége. Csak szerintem elfelejtette, milyen jó is az.

Nálunk ez máshogy működött mindig is. Nálunk tesómnak lettek hamarabb gyerekei, mert sokkal idősebb nálam. Anyum és a másik mama jóformán versenyeztek, ki menjen a gyerekekhez, ki hozza el őket oviból, ki vigyázzon rájuk hétvégén. Bármi volt, mindketten segítettek. Szóval nekem fura ez a hozzáállás sok mostani nagyszülőtől, hogy nem is foglalkozik az unokájával.

2023. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
90%

17


Ne haragudj, de nem a nagyszülő vállalta az a gyereket..



Béna a hasonlat.



Más persze az, hogy nekem is segít anyukám, anyósom is segítene, de távol lakik..


Viszont nem elvárható.. ha ilyenek lennének, akkor semmit nem vàrnék ( amúgy anyóstól nem is várnék, ha közel lenne sem..mert nála az a bizonyos út is jószándékkal van kövezve)

Másrészt anyu szívesen segít..

Naponta jön.. már nekem kell mondani, nehogy erőn felül legyen.

Nem ő vállalt 4 gyereket, hanem mi.

Egy valamiben viszont kértük.

A picivel kórházba kerültem terhesség végén.. addig a többiekre munkaidőben vigyázott, mert nyàriszünet volt.


Ez sem lett volna elvárható, de nagyon hálás vagyok, hogy mégis vállalták.


7.

2023. aug. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
78%
Én múltkor megmondtam anyámnak hogy lassan elvihetné pár órára a játszótérre ha már úgy ‘imádja’ a kisunokáját. Hát úgy nézett rám mint tyúk a piros kukoricára. Jó kis tanulópénz volt hogy akkor tőle se fogok túl sokat várni... szerintem ha akarsz heti 1-2 orat akkor erdemesebb babysittert fogadni.
2023. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
85%
Én is azt gondolom, hogy itt nem az a fő gond hogy kell e vagy elvárható e a nagyszülői segítség hanem inkább az, hogy ezek szerint igénye sincs a mamáknak az unokájukra nem foglalkoznak velük nincs türelmük hozzájuk és sokan azzal mentik fel a saját anyjukat, hogy nem elvárható mert nem nekik szültem. Egy szeretetteljes családban ilyen elő sem fordul, viszont nem hiába van a családi kapcsolatok kategóriában annyi “ költözz el hagyd el őket végleg soha ne nyisd rájuk többet az ajtót” válasz.
2023. aug. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek a 36-ossal.


Az a gáz, a szomorú, hogy a nagyszülőknek minimális igénye sincs az unokával lenni, vagy a saját gyereküknek segíteni.


El sem tudom képzelni, hogy így lesz*rjam a saját leszármazottaim, csak, mert dolgozok, meg nem nekem szülte. Attól még szeretem őket, és jó velük lenni (vagyis egyelőre a gyerekeimmel csak) , és ha nem is tudnék folyton segíteni, akkor is megkérdezném rendszeresen, menjek-e, hozzam-e el a kicsit mondjuk két hétben egy órára vagy bármi.


Azt gondolom, az ilyen szülők/nagyszülők érdemlik azt, hogy 20 év múlva, mikor nekik kellene segítség, akkor megkapják, hogy bocsi, van saját életünk, nem tudunk veled foglalkozni.

2023. aug. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
72%

Elvárni úgymond nem elvárható szerintem.

Aki nem akarja, azt nem kell erőltetni. Meg akkor olyan is lesz az egész. Mármint ha csak kényszerből van az unokával.

A gyereknek is az a legjobb, ha maga ajánlkozik.

Szerintem ha magától nem megy, akkor hagyd a csudába.

De igen, ne szolgáld ki őket, te sem azért vagy, hogy nálad kávézgassanak.

2023. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
74%

Nem elvárható, persze, hogy nem elvárható de azt gondolom a gyerekemet nem csak addig szeretem és segítem amíg felnő és ő is anya nem lesz. Ha segítség kell mert kialvatlan fáradt vagy csak vigyázni kell a saját unokára akkor nem fordítok neki hátat csak azért mert “ magának szülte”.

A csalàd ezèrt van! akik tudjàk mi az összetartás szeretet azoknàl ez nem is tèma

2023. aug. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
39%
Egy nagyon elcseszett generációról beszélünk. Számtalan kérdés született már itt ezzel kapcsolatban, többek között rengetegen beszámoltak róla itt a gyk-n, hogy a szüleik elherdálták az örökölt vagyont, és csak a rongyrázásnak élnek, ők meg le vannak ... ennek egy másik vetülete ez a fajta unokákhoz való hozzáállás is. Férjem szülei felajánlották a segítségüket, majd amikor élni akartam vele, akkor belenézett anyósom a naptárába, és megállapította, hogy ja egyébként nem ér rá. Utazgat, vagy otthon van, egyetlen egy napra nem jött fel segíteni. Én csak annyit vártam volna el, hogy mivel távol élünk egymástól 1-1 napra, amikor a közelben járnak, vagy akár e célból jönnek, bejöjjön és besegítsen, akár csak annyit hogy lefoglalja a nagyobbat, hogy kicsit pihentethessem az idegeimet vagy megpucoljak egy-egy ablakot, ami már jópár éve aktuális. Egy kis húsleves, töltött káposzta. Besegítés a takarításba, vagy az aktuális bevásárlásba. Rájuk nem bíznám a gyereket, hogy elvigyék valahová, mert ahhoz felelőtlennek tartom őket, tehát ez nem is kéne. De semmi. Telefonon is ha beszélünk, csak megy a nagy bájolgás, hogy így cuki úgy cuki, de igazából a gondjaink, kérdéseink nem érdeklik őket. Ők egy nagy házban laknak kettesben, és még ezen kívül is vannak lakásaik, míg mi egy kicsi lakásban. És természetesen nem várom el, hogy rohanjon és adja el a házát, hogy nekünk jobb legyen, de azért akkor is, na. Én például tuti átmennék majd egy kicsibe hasonló helyzetben, hogy az unokáim ne nyomorban nőjenek fel, ha már a család megengedheti magának.
2023. aug. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!