Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi segítség várható el a...

Mennyi segítség várható el a nagymamáktól?

Figyelt kérdés

4 hónapos ölbebabával vagyok itthon, férjem külföldön dolgozik. 0segítséggel próbálom túlélni a hétköznapokat,a háztartás már rég elesett. Tudom, nem nekik szültem, de jól esne, ha csak 1fél órára is beesnének az unokához,ha már egy városban lakunk. (és akkor nem azzal kellene foglalkoznom, hogy kávét főzzek, mert fáradt vagy éppen azt hallgatni, hogy elkapattam a gyereket, mert sír az ölében..)

Konfliktusunk a baba előtt nem volt, nem emiatt nem jönnek. De részemről már nagyon érik a dolog.


2023. aug. 10. 18:48
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
72%
Amennyit ő várt el és kapott az anyjátol anno, mikor velünk küzdött.
2023. aug. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk rengeteget segítenek, mind a két oldalról.

Sokat jönnek és viszik el. Pénteken, szombaton rendszerint nagyszülőknél vannak.

2023. aug. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
93%

Elvárni nem lehet!


Mit mondott mikor megkérted hogy jöjjön át, vigyázzon a kicsire egy órát, még te alszol egyet?

2023. aug. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
82%
Az én anyám a telefont sem képes megemelni, hogy megkérdezze, hogy vagyok/vagyunk, de mi nem egy településen lakunk. Az anyósom magától nem jön segíteni, de ha megkérjük, hogy ott alhat-e a gyerek, akkor ritkán mondd nem-et pedig ott van több unoka is. Most nemrég egy hetet volt ott a 2.5 évesem.
2023. aug. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
39%
Semennyi. Magadnak szülted a gyereket, nem nekik. Akkor kellett volna gondolkozni, amikor terveztétek, hogy hogy oldod meg, ha a férjed külföldön lesz, te meg a picivel otthon. Segítséget kérni lehet, ha végképp nem megy egyedül, de elvárni semmiképp. A te gyerekedet nem az ő dolguk nevelni meg gondozni.
2023. aug. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 A kérdező kommentje:
Anyám az új pasijával van elfoglalva, 2hét alatt itt van kB 10percet,ő mindig siet. Anyósomat egyszer kértük meg, hogy segítsen, míg mi az építkezésen dolgozunk. Abból nem is kérünk többet, mert mindenért engem riasztott, a pelust sem cserélte le. Fél órát, ha kibírt a gyerekkel.
2023. aug. 10. 19:43
 17/62 anonim ***** válasza:
51%
Ennnyi erővel egy anyátol se várhato akkor el hogy gondozza a gyerekét es ne tegye egy kukába. Ha màr itt erről megy a fáma hogy egy nagyitol semmi
2023. aug. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk mindkét oldalon ment a nyavalygás, hogy mikor lesz már gyerek.


Anyósom segít is, ahogyan nekünk jó (magyarán vigyáz rá és viszonylag rugalmas is időpontokat illetően). Anyám viszont azóta folyton beteg (van krónikus betegsége, de azért nem olyan szintű hogy képtelen lenne), vagy apám dolgozik és egyedül nem meri vállalni. Hja, ha beteg a gyerek, akkor meg még annyira se vállalja. Míg terhes voltam, folyamatosan mondogatta hogy jaj majd mi mehetünk wellnesezni, ő vigyáz rá, stb. Egyszer aludt ott, már két és fél éves.


Mikor visszamentem dolgozni és bölcsit kerestünk, nagy csend volt nála, pedig ő szidja mindig nagyanyámat, hogy míg a húga gyerekeihez el tudott járni maga minden nap vigyázni rájuk, addig engem még tíz évvel korábban hordania kellett hozzá egy teljes évig, míg ovis nem lettem. De azzal semmi baja, hogy hat számjegyű összeget fizetünk ki havonta a bölcsire (nincs hely államiban), miközben ő otthon van, nyugdíjas.


Kezdek beletörődni amúgy és a bölcsit sem bánom már, mert nagyon jót tesz a gyereknek.

2023. aug. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
83%

Most erre mit lehet mondani?


Szerintem nagyon gáz az a nagyszülö, akinek nehezére esik hetente fél-1 órát foglalkozni az unokájával, meg akinek nincs rá igénye, de ez rajtad nen segít.


Mondjuk azt se értem, mit nem tudsz megcsinálni egy 4 hós mellett, pláne, ha csak ketten vagytok otthon, és minimálisat koszoltok. Mit fogsz akkor csinálni 1,5 éves mellett?

2023. aug. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 A kérdező kommentje:
Igazából az zavar leginkább , hogy leszarják az unokát. Sokfelől hallom, hogy szinte el sem lehet zavarni a nagyít. És jól esett kiírni magamból. A többit ahogy tudom, megoldom.
2023. aug. 10. 19:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!