Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » El tudnátok mondani hogy...

El tudnátok mondani hogy pontosan milyen körülményeitek voltak, amikor gyereket vállaltatok?

Figyelt kérdés
Nekünk saját kertes házunk van, babavárót és hitelt vettünk fel hozzá, a férjem 350et keres, 100 megy el a törlesztésre, hónap végén kb 50-80 marad. Én még nem dolgozom, turisztikán végeztem az idén. Én 22 vagyok, a férjem 26. Van saját autónk, mindkettőnknek jogsija, óvoda, iskola, háziorvos a közelben, a kistarcsai kórházhoz tartozunk. A házunk belterületi, összközműves, felújított. A férjem szerint mégsem adottak a feltételek és a körülmények a gyerekvállalásra. Nálatok hogy voltak ezek a dolgok?
2020. szept. 21. 10:32
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
90%

Sokkal jobb, ha várnak vissza dolgozni.

Kisgyerekkel nagyon nehéz elhelyezkedni.

2020. szept. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
17%
Apa felveheti a gyerek fél éves korától a gyed extrát. Így megnő a jövedelmük, ha az anyukának amúgy se járna a gyed.
2020. szept. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
32%

Pont mikor teherbe estem, egy éve nem dolgoztam. Addig folyamatosan.. Van hitelunk, páromtól is vonnak le. Most ő veszi fel a gyedet, max összegű. A kicsinek mindent megtudunk venni, allandoan mosolygó, nevető, aktív baba. Mi full szerelemben, köszönjük boldogok vagyunk. Segitsegunk nem sok van, megoldunk mindent. Kirandulunk, jarunk ezterembe stb

Kedves Kérdező, az evek gxorsan telnek, lehet össze se jön évekig. Ne mondjatok mar hogy csak akkor lehet gyerekrt vallalno ha 0 hiteled, saját házad van. Regen együtt építettek fel egy eletrt az emberek, nem arra vartak hogy meglegyen, közben is lehet ám csaladot alapitani! Ne 40 evesen szüljön már mindenki....

2020. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
94%

Hagyjuk már ezt a filozofikus szöveget, 23-as. Senki nem azt mondta, hogy hitelmentes csaladi ház meg tízmilliós tartalék kell, de úgy gyereket vállalni, hogy az egész család anyagi helyzete csak az egyik féltől függ, baromi nagy felelőtlenseg.



Mi van, ha apukát kirugják 2 hónap múlva, mert a Covid miatt nem megy a cég? Vagy baleset éri, táppénzre kényszerül, neadjisten meghal? Miböl fog megélni a család, miből fizetik majd a hitelt, a kajat, a rezsit, a ruhákat? A nagy szerelemből? Anyuka 25 ezres gyeséből?


Tuuuudom, nem kell erre gondolni, meg ennyi erövel senki ne vállaljon gyereket..blabla. De, vállaljon az, ahol mindkét félnek van jövedelme es nem megy tönkre a család, ha az egyik féllel történik valami. Ugyanis azért, mert nem gondolunk rá, még történhet.


A kérdezö meg 22 éves, nem 40, nrhogy nehezére essen már dolgozni egy évet, hogy ne apukát terhelje a családfenntartas.

2020. szept. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

23,

1 év! Ennyi, sőt, ennyi se kell, csak kivárni a próbaidő végét, 3 hónapot. Ha utána próbálkozik, már meg is lesz az 1 éve szülésre.

(Mondjuk ebben azért még annyi necces, hogy nem mehet táppénzre egyből, csak félidős terhesen)

Azt ne mondd már hogy egy 22 évesnek 3 hónap várakozás olyan megterhelő.

2020. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
89%
22 évesen nem 40! Dolgozzál pár évet, legyen egy helyed, ahova vissza tudsz menni, ahol szerzel tapasztalatot. Bár most a turizmussal nincsen meló, de nézzél mást is. Ha ő lebetegszik vagy kirúgják mi lesz?
2020. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten dolgoztunk. Van már egy gyerekünk es most született meg a tesó. Havi 600000-ből éltünk idáig. Ha leveszem a rezsit és a törlesztőt akkor marad olyan 350000 persze ez sem marad meg mind mert újítgatjuk a házat is. De szépen élünk. Én a terhesség előtt dolgoztam 5 évet. Az első gyereknél a főiskola után egy évet.
2020. szept. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Saját hát volt, de Fundamentás hitel van rajta. Iskolába már egyikőnk sem járt. Férjem 350et keres, én 260-at kaptam, most a gyedem+csp 181 ezer, + dolgozok is havi 50e keresek. Nekem már 8 év munkaviszonyom volt mikor szültem.

Hát anyagilag se egyszerű, én speciel kevésnek érzem a bevételünk, sokat töröm az agyam, mit lehetne..

1 éves a pici, én meg 25 vagyok.

2020. szept. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Ja hitelmentes autónk nekünk is van. És a munkahelyem is nagyon vár vissza.

Előző vagyok

2020. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell összehasonlítgatnunk egymást? Ennek semmi értelme, mindenki máshogy boldogul... de akkor íme:


1 éve voltunk házasok, saját lakással. Én épp végeztem az egyetemen, de mivel már dolgoztam közben, jogosult voltam, amire kell. Szolgálati lakás és autó várt rám, de nem igényeltük, megvolt mindenünk. Nagyszülők velünk azonos városban éltek - igaz, nem nyugdíjasként, de akkor is. Munkahelyemre visszavártak.

Tervben volt, hogy egy év múlva családi házba költözünk, ez is megvalósult.


Kérdés: mit kezdesz mindezzel a sok idegen infóval, ha a férjeddel nem beszélitek meg, hogy szerinte mi a probléma?

2020. szept. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!