Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » El tudnátok mondani hogy...

El tudnátok mondani hogy pontosan milyen körülményeitek voltak, amikor gyereket vállaltatok?

Figyelt kérdés
Nekünk saját kertes házunk van, babavárót és hitelt vettünk fel hozzá, a férjem 350et keres, 100 megy el a törlesztésre, hónap végén kb 50-80 marad. Én még nem dolgozom, turisztikán végeztem az idén. Én 22 vagyok, a férjem 26. Van saját autónk, mindkettőnknek jogsija, óvoda, iskola, háziorvos a közelben, a kistarcsai kórházhoz tartozunk. A házunk belterületi, összközműves, felújított. A férjem szerint mégsem adottak a feltételek és a körülmények a gyerekvállalásra. Nálatok hogy voltak ezek a dolgok?
2020. szept. 21. 10:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
86%
Igaza van a ferjednek. Neked is dolgoznod kene legalább 2 évet, hogy csedre és gyedre jogosult legyél. Egy fizetés manapság nem biztosíték semmire. Bármi ha történik, legalább az a 169 ezer legyen meg ami a GYED meg előtte a csed ami a fizetésed összege kb, de jövőre már lehet, hogy több lesz.
2020. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
92%

28-30 évesek vagyunk, saját hitelmentes házzal és havi 500 ezer bevétellel, tíz éve dolgozunk.


A ti körülményeitekkel az a baj, hogy nem dolgoztál még. Nem is tudom, hogy jut az eszedbe manapság úgy gyereket vállalni, hogy nincs minimum 1-2 év munkatapasztalatod. Ez felelőtlenség és önmagaddal kiszúrás is egyben.

2020. szept. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerekünknél még nem volt túl sok pénzünk, de a szüleim sokat segítettek. Most, 8 év elteltével született a 2. babánk, most más a helyzet. Van egy nagy, több mint 200 nm2-es házunk, 2 autónk (a férjemé mondjuk céges), az összbevételünk havonta 1 millió forint. Babavárónk van, így havi 41.000. forintot fizetünk. Én most vagyok 39 éves, a férjem 36.
2020. szept. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem vagyunk házasok, de lassan 10 éve együtt vagyunk. Saját kertes ház, saját autó megvan. Hitelünk nincs. Nagyszülők közel laknak, párom keresetét inkább nem írom le, nekem a csed-gyed 150 körül van, nekem is megvolt a szükséges ledolgozott idő, csak így szerettük volna bevállalni. Szerintem is azt a minimum 1 évet dolgozd le valahol, utána teljesen adott a dolog.
2020. szept. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

A hitel törlesztőrészlete túl magas a férjed fizetéséhez képest. Neked semmi bevételed, ha nem dolgozol nem is lesz CSED-ed, GYED-ed, csak a 25 e ft GYES.

Tehát nem az a lényeg, h a másik hogy vágott neki, hanem az, h jelenleg ti anyagilag nagyon nem vagytok rendben. Ami a hónap végén megmarad nektek, az kb. semmi.

2020. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a 11esnek igaza van, ha a férjed elveszti az állást a hitelt még ki tudjátok fizetni a GYEDből és talán pár hónaig kihuzzátok. Enélkül mi lenne?
2020. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

A férjem 500 ezer felett keresett, én olyan 200 körül, mikor bevállaltuk az első gyereket. Hitelmentes lakásunk volt, havi szinten 250 ezer körül tudtunk félretenni gyerek mellett is, így az anyagi biztonság teljesen adott jelenleg. Én két évet dolgoztam előtte, majd mikor két éves lett a lányunk, visszamentem dolgozni másfél évre, most a másodikat várjuk.


Nem tettem volna meg a férjemmel, hogy anyagi szinten gyakorlatilag minden felelősséget rálőcsölök. Ha most nem mész el dolgozni, kapsz valami semmirevaló kis gyest, meg családi pótlékot, de az a havi pelenkára sem nagyon elég. Aztán beüt a baj, mint ezzel a coviddal, kirúgják a férjed, vagy történik vele egyéb más dolog, és ott maradtok a pelenkára sem elég bevételetekkel. De ha minden rendben is lesz a munkájával, az az 50-80 ezres összeg szépen rá fog menni a gyerekkel kapcsolatos dolgokra, aminek következtében szinte semmit nem tudtok majd félretenni. Én nem lennék ilyen bátor.

2020. szept. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt még saját lakásunk, albérletben éltünk, DE volt kellő munkaviszonyom minden juttatáshoz.

És ebből a szempontból jobb volt a helyzetünk.

Saját hitelmentes lakással, saját kocsival SE vágtunk volna bele előbb, ha a munkaviszony hiányzott volna.

Több lábon állni, nem kiszolgáltatva egy bevételnek. Ez a legfontosabb.

Túl kevés a férjed bevétele ekkora hitelhez. Ha te akár csak 100 ezret is hozzátennél a bevételhez, mindjárt más lenne.

Így gyerek mellett nagyon ki kéne centiznetek.

2020. szept. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
55%

Amikor az első gyereket kezdtük "tervezni" (majdnem 5 éve) akkor albérletben laktunk, 350e körül kerestünk ketten együtt összesen. Aztán szinte azonnal pont munkanélküli lettem de nem álltunk le a próbálkozással csak emiatt (miért is kellett volna, tán a gyereket majd szögre akasztom ha bármikor jön egy munkanélküliség?!)

3 hónap volt mire sikerült, nagyjából addigra újra volt munkám és azóta is váltottam már munkahelyet.


Jelen: napokon belül születik a 3. gyermekünk, onnantól 700e körül lesz az össz bevételünk. (Ennek ugye jelentős részét teszi ki a 3 gyerekes családi pótlék és adókedvezmény: 147e Ft)

Közben lett családi házunk is minimális hitellel, részben örökségbol.

Ha sikerül megkapnunk a 3. gyerekre járó jelzálog csökkentést akkor alig marad hitelunk, lehet ki is fizetjük a maradékot.

2020. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
76%
Ilyen kevés bevételre meg akkor sem vállalnék, hanem lenne 100ezres törlesztő.
2020. szept. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!