Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » El tudnátok mondani hogy...

El tudnátok mondani hogy pontosan milyen körülményeitek voltak, amikor gyereket vállaltatok?

Figyelt kérdés
Nekünk saját kertes házunk van, babavárót és hitelt vettünk fel hozzá, a férjem 350et keres, 100 megy el a törlesztésre, hónap végén kb 50-80 marad. Én még nem dolgozom, turisztikán végeztem az idén. Én 22 vagyok, a férjem 26. Van saját autónk, mindkettőnknek jogsija, óvoda, iskola, háziorvos a közelben, a kistarcsai kórházhoz tartozunk. A házunk belterületi, összközműves, felújított. A férjem szerint mégsem adottak a feltételek és a körülmények a gyerekvállalásra. Nálatok hogy voltak ezek a dolgok?
2020. szept. 21. 10:32
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Ja és mindkettőnk szülei nem egészen 1 óra autótávolságra laknak.
2020. szept. 21. 10:33
 2/32 anonim ***** válasza:
64%
Annyival volt többünk, hogy dolgoztam 3 évet, mielőtt megfogant az első gyerkőc. Hozzáteszem, sok értelme nem volt, mert a kezdő óvónőként kapott fizumból számított gyed szinte ugyanannyi, mint a gyes.
2020. szept. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
89%

Amíg nem dolgozol, én sem vállalnék gyereket. Legyen meg a GYED-hez az időd, utána mehet, mert amúgy minden tökéletes.

Kb ilyen körülményeink voltak nekünk is amúgy.

2020. szept. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%

Saját kertes ház. Hitel igen. Babaváró, csok ilyesmi nem. 200 körül kerestünk mind a ketten. 30 megy a törlesztőre. 5 év munkaviszonyom volt, ahova vissza is mehetek majd. Saját hitelmentes kocsi. Szülők a közelben. Bár segítségnek egyiket sem mondanám.

Nyilván nem ártana neked is dolgozni előbb, mert a gyerek elég sok pénzt elvisz ám. És a párod hiába keres jól, ha harmada elmegy hitelre. + Még lejön belőle a rezsi. Te meg ló🌳szt nem fogsz kapni. + Gyerekkel és 0 munkatapasztalattal nagyon nehezen fogsz munkát találni

2020. szept. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp dolgozz előtte pár évet.
2020. szept. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozz legalább annyit, hogy meg legyen a minimális idő ahhoz, hogy normális ellátásokra legyél jogosult. Lehet, hogy a férjed is ezért akar még várni, nem? Vagy nem beszéltétek meg konkrétan?


Nekem egy lakásom volt, a férjemnek egy háza, amikor összejöttünk. Megyeszékhelyen, szóval minden szolgáltatás adott a közelben. Hitel nem volt egyikünknek sem. Az ő házába költöztünk össze, mert az nagyobb. Én nettó 250-et kerestem. Ő változó, mert saját vállalkozása volt, nem alkalmazott volt, fix jövedelemmel. De jóval többet keresett, mint én.

2020. szept. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten dolgoztunk már évek óta. Jövedelmünk kb 370 ezer nettó egy hónapban, plusz a férjem szállítmányozással is foglalkozik az ugye mikor mennyi mellékesben. Van, hogy több és van, hogy kevesebb. Jelenleg albérletben élünk családi házban, ez rezsivel együtt 150 ezer ft. Jövőre lesz esedékes a ház vásárlás amihez a babavárót már felvettük, mert most várom a babánkat, de az fel van most függesztve. Van egy hitelmentes személyautónk és egy kisteherautónk. A babavárón kívül jelenleg nincs egyéb hitelünk.
2020. szept. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a többiekkel, szerintem is dolgozz előtte minimum egy, de inkább két-három évet. Könnyebb lesz utána később gyerekesként munkába állnod, mert ha most frissdiplomásként 3 évig otthon ülsz GYES-en, akkor sokkal nagyobb hátránnyal indulsz, mintha lenne némi releváns munkatapasztalatod, de szintén 3 évet babázol.


Egyébként hasonlóak voltak a körülményeink: saját lakás, de hitellel (babavárót már csak akkor vettük fel, amikor úton volt a pici, abból előtörlesztettünk, így a havi törlesztőnk ripsz-ropsz a harmadára csökkent), hitelmentes autó, anyósom a közelben, mindkettőnknek stabil bevétele, nekem 3 év munkatapasztalatom egy biztos munkahelyen, ahova szeretettel várnak vissza. Volt pármillió megtakarításunk, vészhelyzet esetére, illetve az én kieső bevételem fedezni (oké, a CSED-em nagyon jó, mert az majdnem a teljes fizetésem, és elég jól kerestem mielőtt szültem, de ez csak fél évig jár, utána a GYEDnek már van maximuma, ami kb fele annak, amit CSED alatt kapok). Igazából én ennél kevesebbel is belevágtam volna, ami nektek van most + 2-3 év munka neked, és simán jöhetne szerintem a baba.

2020. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Férjem durván 350-et keres, én 250-300 között. 140 a törlesztő (csok, amit azóta kiváltottunk a babaváróval + lakáshitel). Én nem dolgozom mióta terhes vagyok, de a tp is közel 200. Előtte 3 évig dolgoztam már főiskola mellett is, ahova visszavárnak. Férjem már sokkal régebb óta, mióta elvégezte a szakmunkást. CSok-ból építkeztünk előtte, tehát kertes ház van és 2 autó. Férjem 28 én 24 vagyok. Mindenki maga dönti el, de mi addig nem szerettünk volna babát, míg be nem fejeztem a sulit és nem dolgoztam pár évet normális munkahelyen (tehát nem szórólapozásra meg ilyesmikre gondolok).
2020. szept. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkább dolgozz, akkor többet kapsz, gyedre is jogosult leszel és akkor lesznek adottak azok a feltetelek, amikre a férjed most azt mondja, nincsenek meg.

Az elő fiunknál párom olyan 250-300at keresett, túlóraval, maszekkal bőven megvolt az 500eft. Ez volt 7 éve.

Most maszek és túlora nélkül keres 300at, az enyémmel együtt eddig 450 volt a bevételünk 2 gyerekre sajat ház, sajat kocsi, személyi kölcsön.

Most majd megemelkedik és ketten fogunk majd 600ezret hazahozni, de a gyerekek kiadásai nőnek, ahogy saját igényeink is vannak. Így azt mondom tenyleg előbb dolgozz 2-3 évet legalább, akkor talan lesz hova visszamenned.

2020. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!