Egyetértetek ezzel az állítással? (Meddőség, lombik)
Egy kolléganőmmel beszélgettem nemrég, akinek az az álláspontja, hogy a természet/Jóisten azért nem ad mindenkinek lehetőséget a teherbeesésre, mert bölcs, tudja, hogy alkalmatlan lenne a szülői feladatok ellátására, így hullik ki a "férgese".
A lombik az ebbe való totális beavatkozás és mint olyan egy bűnös cselekedet, ami nem marad büntetlenül, sosincs jó vége, már ha egyáltalán sikerül a fogantatás, ami nem véletlenül csak pár százalék beültetésenként. Felmerül a kérdés, hogy akkor azok akik sokadik abortuszukon esnek át, vagy kidobják a kukába a gyereküket, azok miért alkalmasabbak, és szerinte azért, mert amúgy alkalmasak lennének, csak hiba csúszott a gépezetbe.
Mi a véleményetek? Nem kérek trágárkodást, csak kíváncsi vagyok.
Ajjaj! 48-as komolyan vette a régi viccet.
"- Tessék mondani, a meddőség örökölhető?
- Persze, de csak akkor ha a szülők is azok voltak."
Szakállas VICC, de mindig jót röhögök rajta.
Le lehet pontozni, de szerintem mindenki aki érintett, kérdezze meg az orvosát.
Utolsónak.
Nem örökli a gyerek a meddőséget, amennyiben természetes úton nemzőképes a férfi.
Azt írtam, hogy a lombikban fogantak meddőnek születnek.
Tessék lepontozni.
Sokaknak fáj az igazság, de attól még ez sajnos így van.
Te azt sem érted, amit írsz! A fogantatás helyének 0, azaz nulla köze van a nemzőképessséghez, meddőséghez.
De hajrá! Győzz meg! Linkelj valódi, hiteles, releváns szakmai tanulmányt az általad állított "tény"ről. Kiemelem: VALÓDI, HITELES és SZAKMAI. Nem valami áltudományos, meg vallásos maszlag érdekel.
Én lombikkal lettem (most 20 éves vagyok). A szüleim rengeteg próbálkoztak, mert nagyon szerettek volna gyereket, vagyis gyerekeket, de úgy alakult, hogy nem lettek testvéreim.
A kérdésben szereplő gondolat - kissé hasonlóan - bennem is megfordult régebben, amikor sokat foglalkoztam a lombik témájával (lényegében mindent meg akartam róla tudni, arról, hogy hogyan "készültem") . Viszont, nem abból a szempontból merült fel bennem a fenti gondolat, hogy esetleg anya azért nem tudott teherbe esni, mert rossz szülő válna belőle... hiszen a szüleim csodálatosak, nem is kívánhatnék náluk jobbat. Hanem, azért gondolkoztam el ezen, mert mi van, ha én nem vagyok alkalmas/ méltó az életre és ezért nem lettem természetes úton, mi van, ha kevesebb vagyok, mint a többiek... Nyilván, nem kell mondanom, hogy iszonyú rossz érzés, ha ilyen, önmagadról szóló kérdésekkel állítod szemben magad. :'(
De élek! És ez csodálatos :) Rájöttem, hogy hülyeség ilyesmin agyalni, mert nem vagyok senkinél sem kevesebb azért, mert egy "lombikban" készültem...
El nem tudom képzelni, hogy a szüleim mennyi lelki és akár testi fájdalmon mentek keresztül, mire sikerültem...
Tehát szerintem abszolút nem bűn a lombik, de ezt már fent többen kifejtették... csak gondoltam leírom "lombikbébiként" is a gondolataimat. :)
55#,nem a fogantatás helye a lényeg, hanem a művi beavatkozás, hogy olyan hímivarsejtet raknak össze a petesejttel, ami a büdös életbe nem találkozna egymással. Itt a bibi.
A természetben a millió hímivarsejtből csak egyetlen egy jut be a petesejtbe, de nem véletlen hogy az az egyetlenegy az, ami bejut.
Az orvos nem tudja millióból hogy melyik jutna be természetes úton. Ők csak beerőszakokják azt ami adódik.
Meddő pároknak gyártják a meddő gyerekeket. Ebbe van ám csak nagy pénz. Vajon miért van ennyi meddő pár?
És hány lombikos ivarérett megy lombikprogramra? Rengeteg. Csak ugye ez nincs kimondva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!