Beadnátok bölcsibe?
Jelenleg 16 hónapos a kisfiam. Veszélyeztetett terhes lettem, bár nem érzem magam rosszul. Másfél éves korától gondolkozunk, hogy beadjuk -e bölcsibe 8-12-ig.
Ami miatt jó lenne:
Én el tudnék járni vizsgálatokra.
A teljesen nyitott méhszájam miatt pihennem kéne.
A kisfiam egyre jobban igényli más gyerekek társaságát, úgy látjuk, már unja itthon a csak velem/velünk levést.
Szerintem nagyon jót tenne neki a közösségbe kerülés, első gyerek, én pedig hajlamos vagyok többet pátyolgatni, mint kéne.
Ami miatt félek:
Még csak másfél éves lesz akkor, egy kicsit fiatal.
Mivel nem megyek vissza dolgozni, itthon lehetne nyugodtan, nem lepasszolni akarom.
Esetleg arra is gondoltam, hogy kipróbáljuk és ha nem szereti, akkor egyszerűen kiveszem.
Egyetlen idős, beteg nagymama van, rá nem lehet hagyni.
Szia. Igazábol a legjobb megoldás az lenne szerintem ha lenne egy családtag aki neked is segit és a kicsivel is foglalkozik. Azért a veszélyeztetett terhesség nem épp egy olyan félválrol veheto dolog.
A gyerekközösségnek előnyei is vannak, nagyon sokmindent megtanulnak egymastol,és a gyerekközösségben valo visrlkedéstcsak ott tudja megtanulni. DE! Nem feltétlen nagylétszámu bölcsödébe adnám ahol 30 gyerekre egy gondozo.. Hanem mondjuk egy családi napközibe. Ahol 5-7fős csoportokban sok figyelmet kapnak. Kicsit drágább de nem muszály mindennap vinni. Heti 3×4 ora az nem olyan sok neki is jot tesz neked is. Betegséget is "kevésbé" visz haza bár a közösség az közösség.
Az állapotodra tekintettel mindenképp szükséged van a pihenésre. Ha megteheted nyugidtan vidd el csanába, és rendelj kaját néha.Ez is tobb pihenés mint most szerintem.
Minden jot.
én sem adnám be, bár az nagyon elgondolkodtató, hogyan fogod megoldani az ellátását ha feküdnöd kell? de nyilván nem a párod menne érte 12kor és nem ő lenne vele után, szóval nagyobb nyűg a bölcsi.
pont arra van szüksége amit írsz, olyan gyerekközösségre, ahol anya kellő távolságra van :) 1,5 évesen a legnehezebb beszoktatni és igazán 2 éves korukra érnek meg a bölcsire. de persze vannak kivételek is :)
viszont amit nem értek, hogy ha nem mész vissza dolgozni, akkor nem is jelentkezhettek bölcsibe. vagy magánba járatnád?
Nem lehet kizárólag a kora alapján kijelenteni, hogy jó vagy nem jó neki a bölcsőde.
Én ugyanezt láttam a lányomon, hogy ismerkedik mindenkivel, igényli a társaságot. 15 hónaposan kezdte (és nem ő volt a legkisebb, egy év alattiak is voltak). Találtunk egy nagoyn jó állami bölcsődét. A kulcs talán ez, hogy jók legyenek a szakemberek, mert intézményenként eltérő, hogy milyen a szakmai hozzáállás.
A beszoktatás tök simán ment és nagyon szereti, idén szeptemberben kezdte. A gondozók visszajelzése alapján is jót tesz neki, élvezi a társaságot. És ő egész napot van ott, reggel 8-tól kb. 4-ig. Amikor megyünk érte, vigyorog, mutogatja a játékokat, ölelgeti a többi gyereket, puszikat dob a gondozóknak. Sírni csak akkor szokott, ha baleset éri - elesik, nekimegy valaminek - de akkor is nagyon gyorsan meg tudják nyugtatni, fél perc után már jókedvűen rohangál tovább.
A betegségekkel számolni kell valóban. Főleg légúti, emésztőrendszeri vírusok a gyakoriak közösségbe kerülésnél. Talán most, hogy hidegebb lett az idő, kicsit kevésbé virulensek, de a gyerek immunrendszerétől is függ. Orrfolyás, köhögés, hasmenés, hányás - ilyenekre lehet számítani. Ezek elvileg felnőttre nem túl veszélyes betegségek. Én mindegyiket elkaptam, de gyengébb verzióban. Ha neki ment a hasa egy hétig, nekem fél napig tartott. Ha náthás lett, nála másfél hét, nekem két nap. Rád a hasmenés lehet veszélyes, a többi nem befolyásolja a terhességet (kivéve a bárány- és rózsahimlő, ha nem estél még át rajta).
A hányást saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy terhesen nem probléma. Elkaptam egy hányós vírust 30-valahány hetesen, három napig sugárban hánytam. Biztonság kedvéért bementünk a szülészetre. Mondták, hogy ez nincs hatással a magzatra, csak nekem rossz. Lényeg, hogy ne száradjak ki, egyébként türelem, majd elmúlik, addig rókázzak csak.
Viszont bébiszittert érdemes lenne keresned, hogy betegség esetén lehessen hívni és segítsen ellátni a gyereket. Te tudod nyugtatni, ő pedig a praktikus dolgokban segíthet: teát főz, pelenkáz, hányást takarít.
Tehát az, hogy alkalmas-e a fiad a bölcsődére, te látod. Azt jó ötletnek tartom, hogy próbáld ki és ha úgy látszik, hogy nehezen szokik be, akkor nem adjátok be mégsem.
Kiemelem, hogy gyerekfüggő. Van, aki még 3 évesen is nehezen szokja meg a társaságot, közösséget, mert olyan típus. Van, aki jóval korábban is örömmel veti bele magát új, idegen helyzetekbe, szívesen ismerkedik új emberekkel és élvezi a helyzetet. A saját gyerekedet te ismered, te látod az erre vonatkozó személyiségjegyeit.
az való igaz, hogy közösséget, idegen helyen való játékot igénylenek már ebben a korban, csak épp anya is legyen ott...
a beszoktatás bölcsibe tulajdonképpen anyáról való leválasztást jelent
és pont a 1,5 éves kor a szeparációs szorongás 2. hulláma..
pl 22 hónaposan könnyebb lenne a beszoktatás
Az, az igazság, hogy nem sokat tudnál pihenni és ügyeket intézni. Ez a 4 óra nagyon kevés, főleg, ha kórházban kell várakozz. Reggel leadod a gyereket, majd elmész orvoshoz (tegyük fel SZTK-s kötelező vizsgálatra kell menj), végzel mondjuk 11-kor, már mehetsz is a gyerekért.
4 óra nem sok pihenésre és ügyek intézésére, plusz háztartás és kaja. Én is inkább a Csana híve vagyok, amikor hivatalos dolgom van, akkor beviszem, de nem mindennap.
Már sok szempontot leírtak eddig.
Ami szerintem nagyon nem szerencsés, hogy másfél évesen a gyerekek általában ebéd után kidőlnek, emiatt teljesen felborul a ritmusuk, ha akkor haza visszük az intézményből.
Nekem két gyerekem is volt bölcsis, de már a beszoktatási idő alatti egy hét is nagy nyűg volt mindenkinek, mert ebéd után elvittem. Vagy elaludt a kocsiban, de akkor fel kellett cipelni a lakásba (ez veszélyeztetett terhesen megint csak nem jó), és akkor vagy sikerült letenni vagy nem aludni. (Pedig akkor nem volt hideg, tehát csak a cipőt levettem és fektettem, januárban az overált ha lerángatod, tuti ébred, ha meg rajta hagyod megsül.
A másik eset, hogy kibírta hazáig, de annyira felpörgött, hogy nem tudtam elaltatni.
Az én (kis) gyerekeim azonnal igénylik az alvást ebéd után, minden napra biztos nem vállalnám be ezt a procedúrát, hacsak nem a szomszédban van a bölcsi épület, akkor még pihenni sem tudsz, mert ahogy hazaértél és lepihentél, indulhatsz is érte.
Nekem a bölcsis gyerekeimből az egyik szeretett más gyerekekkel együtt is játszani, a másik viszont egyedül játszott a bölcsiben, és csak oviba lett szociális.
Nem jellemző, hogy ennyi idősen igényelnék már olyan szinten a társaságot. Persze ha valaki elszórakoztatja aki idegen, annak örülnek, de hidd el teljesen más szituáció, hogy anya nincsen vele, és minden nap menni kell, ha van kedve, ha nincs...
Élvezzétek ki azt a kis időt, amíg még kettesben vagytok és inkább szerezz segítséget a vizsgálatokra. (Olyan gyakran azért nem kell menni, védőnőhöz meg elviheted, vagy hívd magadhoz a védőnőt, mivel veszélyeztetett vagy, biztosan kimegy)
Én leszek az ellenvélemény: szintén 1,5 éves mellett, nyitott méhszáj miatt kellett (volna) feküdnöm. Igaz, engem kórházba is befektettek, közel 2 hetet voltam bent hogy megmaradjon a baba. Az orvos szigorú ágynyugalmat javasolt. 5 nappal azután, hogy hazamentem beindult a szülés a 20. héten.
Azóta pszichológushoz járok, magamat hibáztatom amiért hagytam lebeszélni magam a csanáról.
Most ugyanez a helyzet, csak már ovis a nagyobb. Nyitott méhszáj, eddig 3*1 hét kórházban. Mindenki mondta, hogy ugye kiveszem és velem lesz, hogy délben megyek érte és hogy milyen rossz neki hogy én egész nap itthon heverészek míg ő az oviban szenved. Hát egyrészt nem szenved, másrészt nem fogunk újra kockáztatni.
Beszélj az orvosoddal, rá és magatokra hallgass.
Anyósom fél napot dolgozik. Férjem vitte volna a kicsit 9-f10 között, anyósom ment volna érte 3ra.
Délutánra egyébként is volt segítségem, a munkaidő volt a probléma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!