Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti beadnátok bölcsibe vagy...

Ti beadnátok bölcsibe vagy kihúznátok valahogy?

Figyelt kérdés
kislányom szeptembertől lene bölcsis júniusba tölti az első évét 15 hós lenne amikor kezdene sajos az anyagi szempontból muszály lenne viszamennem dolgozni minden hónapba 2 szer át kell számolnom a dolgokat hogy jövünk ki a pénzből van hogy elmarad egy két csek si mert nincs pénzünk befizetni a gyereknek meg muszály pelust venni már nem tudom min spóroljak a kaján többet nem tudok a változatos étrend meg elengedhetetlen mint a babának mint nekünk, tudnátok mondani érveket ellenérveket hogy, szerintetek beadjam e bölcsibe.
2012. ápr. 6. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Én beadnám, mert egy másfél éves gyerek már szívesen játszik a vele egykorúakkal. Szerintem egy idő után a szülő már nem tudja úgy "kielégíteni" a gyerek játék iránti vágyát. Meg amúgy is szokja meg a közösséget, könnyebb lesz akkor neki majd az oviba. :) Ennyi előnnyel indul majd.:)
2012. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amennyiben ilyen anyagi problémákkal,nehézségekkel küzdenék igen beadnám ,sokkal kiegyensúlyozottabb leszel ,hogy nem kell folyton az anyagiak miatt aggódnod és az együtt töltött időt pedig a lehető legértékesebben oldhatod majd meg ,ha nem is túlköltekezni,de néha egy-egy programra is jut majd a fizetésedből.

Esetleg a részmunakidős kereseted (6 órás) nem lenne elég ?


Én jelenleg max GYED-en vagyok ,az első gyereknél visszamentem két véves korában ,most a másodikkal aki szeptemberben lesz két éves több lehetőséget vetettem fel,ha a férjem Németországba megy nemsokára dolgozni,akkor itthon töltöm a harmadik évet,ha mégsem megy és itthon nem fog túl jól keresni,akkor viszont akár teljes munkaidőben visszamegyek dolgozni ,mert viszonylag jól keresek .


Az a lehetőség nem merült fel,hogyha a férjem Németországba megy és én pedig visszamennék dolgozni,mert a nagyszülők azt mondták nem akarnak segíteni úgy gondolkozzam előre nehogy állandóan őket akarjam igénybevenni.

Ha a nagyszülők hajlandóak lettek volna segíeni,akkor felmetült volna az,hogy esetleg részmunkaidőben mnetem volna vissza a harmadik évben.

2012. ápr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnos ha viszamegyek akkor csak teljes munkaidőben vesznek visza de sajnos muszály elmennem dolgozni nagyon betett nekünk ez a svájci frank hitel amit csak most tudtunk rögzített árfojamúra váltani

hát köszönöm a segítséget és a megerősítést, itt nagyon sokan lehordtak hogy szemét anya vagyok amiért beadom bölcsibe, de azokra akik már 6-7 hósan beadják azok a mintaanyukák, úgy utálok itt lakni mindig csaka kibeszélés a sus mus megy a másik háta mögött. na midegy is nem foglalkozok velük, csak roszul esik

2012. ápr. 6. 09:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ilyen anyagi helyzetben vagytok, ismerős, csak nálunk még bölcsi sincs, behordani meg nem érné meg a városba a babát, mert helyben dolgozom. Nagyik dolgoznak, szóval nálunk még két éves korában is erősen törhetem a fejem, hogy hova teszem, márpedig a gyesből nem fogunk megélni, ha ennyi marad a férjem fizetése, amennyi most :-( Szóval te még jobb helyzetben vagy, mert van lehetőséged bölcsibe adni, ne azzal foglalkozz, hogy ki mit susmog a hátad mögött, mert nem nekik kell a számláidat kifizetni!
2012. ápr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elsővel nem, utolsóval maximálisan egyetértek. Add be a babádat, főleg, ha van rá lehetőség. A bölcsin és munkán kívül a lehető legtöbb időt töltsd vele, és úgy nem lesz gond.
2012. ápr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, bennem is ez volt hogy beadom bölcsibe, csak nem szeretem ha lenéznek meg leszólnak azért mert beadom bölcsibe, így lesz a legjobb az anyagi biztonság is egy fő szempont a lányomnak is meg nekünk is :)
2012. ápr. 6. 10:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 15 hónapos volt mikor beadtam bölcsibe. Imádta! Mivel még kicsi volt, ezért nem fogta fel annyira, hogy most már nem velem van itthon egész nap, ezért sokkal könnyebben beszokott mint a kétévesek. Én nem bántam meg hogy beadtam.
2012. ápr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok kedves válaszolók :) jó hírem van délután voltam lent a bölcsibe itt van tőlünk egy köpésre beirattam a kislányom.

méegyszer köszönöm a válaszokat :) Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek én és a kis családom

2012. ápr. 6. 15:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Július 1-jétől változik a munka törvénykönyve. A munkáltató köteles legalább napi négy órában, részmunkaidőben foglalkoztatni a munkavállaló anyukát a gyed/gyes ideje alatt, ha kéri. Tehát, ha elég részmunkaidő is, akkor ezt vesd fel.
2012. ápr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a 4 órás munkaidő nem elég ha már beadom bölcsibe akkor már legyen neki látszata is 4 órába kapnák kb 45000 et ha rendesen viszamegyek 8 órába melózni azt a melóhejet amit néztem és fel is vennének ott 110.000 et hoznák haza
2012. ápr. 10. 08:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!