Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadnátok 7 hetes babának az...

Beadnátok 7 hetes babának az antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves és egy 7 hetes csak anyatejes babám. Mindkettőnek ugyanaz a baja egy hete: taknyosak, szívom nekik, de néha hátrafolyik a takony, ezért köhögnek is időnként. Egyik sem lázas, jól esznek, jól alszanak, nem sírnak.

Mivel már 1 hete taknyosak voltak, ma reggel levittem őket az orvoshoz, aki bepillantott a torkukba 1 másodpercre, mondta, hogy ez piros, be van gyulladva a mandulájuk, felírt antibiotikumot, majd viszlát anyuka. Futószalagon voltunk, rengetegen voltak ma a rendelőben.

Nem vonom kétségbe a tudását, de tényleg szükség van az antibiotikumra? Ha nem lázasak, és jól esznek, alszanak, valahogy nem tudom elképzelni, hogy mandulagyulladásuk van.

Mit gondoltok?

Úgy félek antibiotikumot adni ilyen piciknek, főleg a 7 hetesnek.

Köszönöm a véleményeket.


2010. dec. 17. 12:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
25%

Nekünk is volt ilyen dokink. Lecseréltem egy nem olyan elfoglaltra aki nem futószallagon dolgozik mert én nem nyugodtam bele amikor az egyéves makkegészséges gyerekemnek egy hónapban kétszer akart antibio-t adni.

Azóta eltellt egy év az új dokinál és nem kellett ilyet kapnia.


Váltsatok és ne add be.

2010. dec. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A mi orvosunk beteg, és most ez helyettes volt, egyszerre két körzetet visz most.
2010. dec. 17. 12:53
 3/24 anonim ***** válasza:
55%
Mehettek más körzetbe is ha nem vagytok megelégedve még komfrontálódni se kell mert az új doki kikéri a kartont a régitől.
2010. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
35%

Nyilván ez akkor lenne ha a most beteg doki is ugyanezt tenné az adott helyzetben.


Én akkor se adatnám be.

2010. dec. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%

Beadnám!

Be is adtam mindig, inkább mint hogy valami szövődménye legyen a torokgyulladásnak!

Nem játék a mandula gyulladás, bedagadhat a mandula annyira hogy összeérnek és megfullad a gyerek, vagy a slajmot nem köhögi fel, vissza folyik, tüdőgyulladást kaphat, vagy arcüreg gyulldást!

Nem feltétlen kell lázasnak lenniük!

Inkább gyógyszer mint hogy komolyabb bajuk legyen, pláne a picinek!

Eztán jön az hogy nem eszik mert fáj a torka, nem kap éjjel levegőt mert bedugul az orra! Nem bocsátanám meg magamnak ha valami lenne mert nem adtam be a gyógyszert!

2010. dec. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi két hétig küszködtünk taknyossággal, köhögéssel, nyűgösséggel. A mi dokink csak második körben írta fel az antibiotikumot, de az villámgyorsan hatott, végre.


Azon a véleményen vagyok, hogy ne adjunk mindenre azonnal antibiotikumot, mert ezzel többet ártunk, mint használunk, de van, amikor tényleg szükséges.

2010. dec. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha elhúzódó, több napja tartó állapotról van szó, akkor bizony kell az antibio(én sem pártolom)

Ha egyszerű virusfertőzés lenne, tüneti kezelés(orrspray, köhögéscsillapitó, orrszivás)hatására 4-5 nap után javulna, de nálatok már egy hete tart, és bizony szövődményei lehetnek már, amik már bakteriális eredetűek és KELL kezelni antibiotikummal.

Ha megnyugtat, ügyeleti időben vidd el másik orvoshoz, hallgasd meg mit mondd és dönts az alapján, de a Ti esetetekben már indokolt lenne elkezdeni a kezelést, főleg a kicsinél.

2010. dec. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
35%

Amíg nem lázasak, nem.

Sajnos az én fiam egy fertőzés miatt már születése után kapott antibiot, anélkül hogy megkérdeztek volna.

Nem lehet kihívni a dokit? Ilyenkor betegebben mész haza, mint ahogy lementél.

2010. dec. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Most nem lehet kihívni a dokit, pont a helyettesítés miatt :(

Múlt hét szerda óta taknyosak mindketten.

Teljesen tanácstalan vagyok az antibiotikummal kapcsolatban :(

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

2010. dec. 17. 13:13
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha a háziorvosotok írta volna fel beadnád?!

Én beadnám, mivel már 1 hete semmi javulás mint írod.

2010. dec. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!