Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadnátok 7 hetes babának az...

Beadnátok 7 hetes babának az antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves és egy 7 hetes csak anyatejes babám. Mindkettőnek ugyanaz a baja egy hete: taknyosak, szívom nekik, de néha hátrafolyik a takony, ezért köhögnek is időnként. Egyik sem lázas, jól esznek, jól alszanak, nem sírnak.

Mivel már 1 hete taknyosak voltak, ma reggel levittem őket az orvoshoz, aki bepillantott a torkukba 1 másodpercre, mondta, hogy ez piros, be van gyulladva a mandulájuk, felírt antibiotikumot, majd viszlát anyuka. Futószalagon voltunk, rengetegen voltak ma a rendelőben.

Nem vonom kétségbe a tudását, de tényleg szükség van az antibiotikumra? Ha nem lázasak, és jól esznek, alszanak, valahogy nem tudom elképzelni, hogy mandulagyulladásuk van.

Mit gondoltok?

Úgy félek antibiotikumot adni ilyen piciknek, főleg a 7 hetesnek.

Köszönöm a véleményeket.


2010. dec. 17. 12:48
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Szia,

végül beadtam nekik az antibiot. A 2 éves már jobban van, viszont a pici rosszabbul lett, hörgött, szuszogott, alig aludt, egész éjjel sírt, így ma délben kihívtuk az ügyeletet.

Azt mondta ez a doktornő, hogy semmi baja egyiknek sem a mandulájával és teljesen felesleges az antibiotikum, viszont most már muszáj befejezni a kúrát, ha elkezdtem.

Légcsőhurutja van a picinek, a nagyobbnak megállt feljebb garatnál. Vírusos influenza. A picire nagyon kell figyelni, azt mondta, kedden újra meg kell mutatni orvosnak, nehogy a tüdejére menjen.

Ma is sokat sírt és alig evett :( alig tudom megszoptatni :(

Csak ezek után nem tudom milyen orvoshoz vigyem, mert ahhoz nem akarom, aki azt mondta, hogy a mandulájuk beteg (amit én gondoltam, hogy nem, hát igazam is lett).

Remélem jobban lesz a pici, most nagyon aggódom érte :(


Nektek is jobbulást kívánok!!!

2010. dec. 19. 18:54
 22/24 anonim ***** válasza:
36%

Na, erről beszéltem! Hogy mutatsd meg egy vagy két másik dokinak is! Sajnálom, hogy nem tetted... Pedig én tapasztalatból beszéltem, nem meggondolatlanul írtam, ahogy utánam egyesek megvádoltak... Tudom, hogy mit tesz az antib, van a családomban egy olyan kisfiú, akinek eszetlenül beadták a semmire... 2 éves, de alig ehet valamit, mindenre allergiás, nem jó neki se a kosz, se a tisztaság, se a szél, se a kicsit hidegebb, ... zero immunrendszere van, annyira, hogy amint lesz valami kis betegsége, rögtön az immunrendszer központja, a belei mondják fel a szolgálatot, és 2-3 hétre hasmenése lesz és diétáznia kell... Az ő anyukája mindig hallgatott egy idióta dokira, a semmire felírta az antib-t, így a fiúnak 8 hónap alatt 4 antib. kúrája volt. Ez eredményezte az említetteket.

Te nem adtál neki ennyi kúrát, DE 7 hetes...

A normaflore-t legalább adod neki?

A szülésznő kedves most miért nem reagált az utolsó kérdezői kommentre? ...

Többet ilyen hibát ne csinálj, kérdező!

Olyan apróságod van, és olyan pocsék dokihoz kerültél, és ezen az oldalon is úgy besz@rattak (elnézést), hogy persze, így döntöttél... :(

Fel a fejjel, és legközelebb légy körültekintőbb!

a 33 százalékos..., - lehet lepontozni...

2010. dec. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Én mindenkit felpontoztam, téged is! Nekem minden válasz hasznos volt.


Remélem nem lesz baja a lányaimnak az antibiotikumtól. Normaflore-t kapnak mindketten.

2010. dec. 20. 14:15
 24/24 A kérdező kommentje:
Egyébként ma már jobban vannak, a kicsi is szépen szopik ma és látszólag jól van, nem sír, nyugodt békés ma, amilyen amúgy szokott lenni.
2010. dec. 20. 14:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!