Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadnátok 7 hetes babának az...

Beadnátok 7 hetes babának az antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves és egy 7 hetes csak anyatejes babám. Mindkettőnek ugyanaz a baja egy hete: taknyosak, szívom nekik, de néha hátrafolyik a takony, ezért köhögnek is időnként. Egyik sem lázas, jól esznek, jól alszanak, nem sírnak.

Mivel már 1 hete taknyosak voltak, ma reggel levittem őket az orvoshoz, aki bepillantott a torkukba 1 másodpercre, mondta, hogy ez piros, be van gyulladva a mandulájuk, felírt antibiotikumot, majd viszlát anyuka. Futószalagon voltunk, rengetegen voltak ma a rendelőben.

Nem vonom kétségbe a tudását, de tényleg szükség van az antibiotikumra? Ha nem lázasak, és jól esznek, alszanak, valahogy nem tudom elképzelni, hogy mandulagyulladásuk van.

Mit gondoltok?

Úgy félek antibiotikumot adni ilyen piciknek, főleg a 7 hetesnek.

Köszönöm a véleményeket.


2010. dec. 17. 12:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Milyen antibiot kaptak, ha nem titok?

Ne félj tőle annyira, nem ellenség a gyógyszer, ha kell, akkor kell.

Nem irta volna fel az orvos, ha tudná, hogy árt!!!

2010. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

amoxicillin-b


Ismeritek esetleg? Van róla tapasztalat?


Igazából a mi gyerekorvosunkat sem ismerem jól, mert csak oltásokra jártunk hozzá eddig az egészséges rendelésre. Még soha nem volt beteg egyik gyerekem sem, ma voltunk először a betegrendelésen.


Köszönöm a válaszokat!!

2010. dec. 17. 13:28
 13/24 anonim ***** válasza:
36%

Én biztosan nem adnám be. Ha immunrendszert akarsz a babdának, akkor erre a problémára egyértelműen nem adnám be.

Kérdezz meg másik orvost is! Nincs lehetőséged este elvinni ügyeletre?

Mert ha erre antib-t kap, akkor mit fog tüdőgyulladásra??? Arról nem is beszélve, hogy 7 hetes!!!

Ha mégis beadod, akkor rengeteg szopi ÉS normaflore!

2010. dec. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd fel telefonon az orvosotokat és kérdezd meg. Ha ő is igent mond rá, akkor add be szerintem. Jobbulást a piciknek!
2010. dec. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Év elején volt a fiaim közt ilyen betegség. A pici akkor volt 7.5 hetes, a nagy 2 éves sem. A dokink nem rendelt, a helyettes írt fel nekik antibiotikumot.

Azért írnak fel ilyen esetben is antibiotikumot, hogy egy esetleges szövődmény ne tudjon kialakulni.

2010. dec. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
58%

"Ha immunrendszert akarsz a babdának, akkor erre a problémára egyértelműen nem adnám be. "


Ugye tudod, aki ezt irta, hogy a mandulagyulladást a streprococcus baktérium okozza többek közt, aminek nem kezelés esetén lehet szövődménye középfül, súlyos esetben agyhártyagyulladás?

Úgyhogy ilyen felelőtlen kijelentéseket ne tegyél, főleg egy tanácstalan anyukának.


Azzal jobban legyengiti a szervezetét, ha hetekig hagyja küldeni, mint hogyha beadja neki a penicilin származékot, ami mellesleg egy-kettő rendbehozza, hisz ez azért mégsem egy cefuroxim vagy egy clindamicin...


Ha fogalmad sincs a gyógyszerek mikéntjéről, akkor inkább ne is szólj bele


Egy antibiotikum ellenes szülésznő anyuka

2010. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, szülésznő anyuka, ezek szerint te beadnád?


Én most már hajlok arrafele, hogy beadom nekik.


Köszönöm

2010. dec. 17. 14:08
 18/24 anonim ***** válasza:
63%

A szülésznő anyukának totál igaza van. Itt mindenki mindeféle háttérinfó nélkül szajkózza, hogy "be ne add, be ne add!"

Én beadnám, valószínű az orvos is tisztában van vele, hogy a baba 7 hetes és nyilván nem jókedvéből irja fel!!

A torokgyulladás szövődménye nagyon súlyos!

Ha megnyugtat vidd el másik orvoshoz... de valószínű azt fogja mondani mint ez a doki.

Egy szintén eü. dolgozó anyuka az intenzív osztályról orvos férjjel.

2010. dec. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Végül úgy döntöttem, hogy beadom. Félek, nehogy valami komoly baj legyen, inkább akkor az antibiotikumot választom.


Mindenkinek köszönöm, aki válaszolt!

2010. dec. 17. 16:44
 20/24 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Hogy vannak a gyerekek?

Ne haragudj, már nem tudtam válaszolni

a szülésznő anyuka vagyok :-)

Nekem is beteg a kisebbem, totál zizi 2 napja tőle :-(

Remélem semmi gond nem volt sem a gyógyszerrel, sem pedig a beadással :-)

2010. dec. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!