Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Cérnagilisztával fertőzött...

Cérnagilisztával fertőzött gyermeked ment közösségbe?

Figyelt kérdés
Orvosnál voltunk, kapott gyógyszert. Nem tartotta itthon.
2016. ápr. 27. 19:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 A kérdező kommentje:
Akkor most hogy kaphatta el? Nem érintekzett kb. 1 hónapja kutyával, legalábbis én nem tudok róla. Azért gondoltam a homokozóra, mert szinte állandóan ott van, nagyon szereti, meg csúzdázni és mivel nem 10 percre mennek ki, előfordulhat, hogy a szájába kerül homok. De onnan nem kaphatta el elvileg. Vagy igen?
2016. ápr. 28. 15:10
 82/90 A kérdező kommentje:
Akkor lenyelte a gilisztát, és az újrafertőzésnél kell, hogy a szájába a wc-zés után nyúljáljon?
2016. ápr. 28. 15:11
 83/90 anonim ***** válasza:
Nem kellett gilisztát nyelnie,mondom fertőzött állat simogatásától vagy ha szájába lehel is elkaphatja,és egyiknél sem találkozik közvetlen gilisztával hiszen az az állat belében van.
2016. ápr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 A kérdező kommentje:
Jó, köszi. De tudomásom szerint nem találkozott állattal elég régóta, max. ha az oviba nincs valamilyen bejáró macska.
2016. ápr. 28. 15:39
 85/90 anonim ***** válasza:

27es vagyok megint. huh, végigolvastam, nem is értem miért reagálsz, egyedül az 58-as válaszoló írt baromságokat és provokált, a többiek mind kulturáltan fejtették ki a véleményüket :)


én felmentem az antsz oldalára, ott le van írvva mit kell jelenteni.

pl. a tetvességet jelenteni kell. (mértéktől függően, nyilván egy tetves gyereket nem kell, de ha már 10en elkapják, akkor igen)


gilisztát nem ír, egyedül úgy fogalmaz, hogy különösen veszélyes parazitákat kell... giliszta ismereteim szerint nem az.


én írtam amúgy, hogy én magam jelenteném ha a homokozóban szedte volna össze a gyerekem. de mondjuk az is igaz, hogy nem is homokozóban lehet elkapni, hanem wc-ről vagy állat fenekéről.

2016. ápr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/90 A kérdező kommentje:

Azért reagáltam így, mert nem csak 1 válaszoló ítélt meg elég bunkó stíusban ismeretlenül. Nem hiszem, hogy az én tisztem jelenteni mindenkinek, és azt sem hiszem, hogy pl. valaki azt is írta, hogy a szülőket is tájékoztassam. Konkrétan hogy? Üljek az ovi bejárata elé? Anélkül mondott mindenki véleményt -az első kommentedben te is-, hogy utána olvastatok volna és ez nem normális reakció.


[link]


Itt is le van írva, hogy mi az, ami bejelentésre köelezett, és mi az ami miatt a gyerek közösségbe sem mehet, mégcsak bejelenteni sem kell. De itt 2-3 válaszoló kivételével letéptétek a fejemet. Azért reagáltam úgy, ahogy reagáltam.

2016. ápr. 28. 15:46
 87/90 A kérdező kommentje:
Bocs, 27-es Te az első alkalommal sem észt osztottál. De olyan sokan votlatok :-).
2016. ápr. 28. 15:52
 88/90 anonim ***** válasza:

na azért :D már elkezdtem gondolkozni, hogy mit tettem :D


nem, nem a te kötelezettséged és nem is az orvosé, hanem az óvodavezetőé.


nálunk is volt tetű (58%os, kapaszkodj meg! budai kerület, gazdag negyed!), mondták is, hogy a gazdáját nm küldhetik haza, de a szülők tök normálisak voltak, jöttek is a gyerekért. aztán jött a védőnő, az egész ovit átnézte és kapott kis papírt aki elkapta. ők se jöttek másnap. még aznap délután fertőtlenítve lett az ovi,mi, meg akik első körben nem kapták el, azok megúszták :)

2016. ápr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 A kérdező kommentje:
Nálunk sokszor volt tetű. És nem azért hagytam itt a gyereket, mert egy igénytelen anya vagyok, hanem azért mert a gyerekem szereti az ovit és kétségbe esett a lehetőségtől, hogy másik oviba menjen. Az óvónők is jók, ezért vállaltam, hogy a tetű megelőzés napi rutin lett.
2016. ápr. 28. 16:34
 90/90 anonim ***** válasza:
Én is voltam tetves gyerekként,és kikérem magamnak hogy azért mert igénytelen lettem vagy lettünk volna.Egyszerűen az egyik elkapta,a többit megfertőzte.Ha egy darab serke túl éli a fejen a vegyszerezést akkor szapooik tovább.Ördögi kör.Most nálunk is kiírták hogy valakibe volt tetü figyeljük a gyereket,de szerencsére nem lett több tetves gyerek,de nagyon megijedtem mert tudom hogy a legalaposabb szülői kezelés mellett is nehéz kiírtani.
2016. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!